Středa , 16. 07. 2025

Luboš

Odolný tablet Toughpad FZ-G1

13. 05. 2014

13. 05. 2014

Společnost Panasonic představila inovovaný tablet Toughpad FZ-G1 s novými procesory a výdrží až 20 hodin. Odolá vodě i prachu.

Pro dosažení vysokého času potřebuje vysokokapacitní akumulátor, v běžné konfiguraci zvládne 8 až 10 hodin. To není vzhledem k tomu, že uvnitř běží procesor Intel Core i5-4310U s TDP 15 W (nikoliv ARM) a frekvencí 2 GHz, málo. Grafické jádro Intel HD Graphics 4400 „tiká“ na 200 MHz až 1,1 GHz, samotný procesor zvládá v režimu Turbo až 3 GHz.

Samozřejmostí je výkonné GPS i bezdrátový LAN modul s novým standardem 802.11ac, tzv. „gigabit Wi-Fi“. Zajímavý je rozhodně dotykový 10,1palcový IPS displej s možností ovládání v rukavicích, rozlišením 1920 ×1200 a maximálním jasem 800 cd/m2, což umožní jeho čitelnost i na slunci. Zadní fotoaparát nabízí rozlišení 5 / 8 Mpix. Lze dokoupit čtečku čárových kódů či smartcard. Nechybí ani konektor pro připojení externí antény a možnou zástavbu do auta.

V Evropě se do prodeje tablet dostane v červnu 2014 za základní cenu nemalých 1 604 Ł (asi 53 900 Kč). Záruka činí 3 roky. Operačním systémem jsou Windows 8.1 Pro či Windows 7 Professional.

Zdroje: TechPowerUp, Panasonic

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek