Středa , 06. 12. 2023

Mikuláš

Představení krále jménem Titan X

18. 03. 2015

18. 03. 2015

Společnost Nvidia včera formálně vypustila svůj nový „top“ produkt GeForce GTX Titan X, který vystřídá již postarší Titan Black s „pouhými“ 6 GB grafické paměti, což je polovina oproti nástupci. To ale není zdaleka vše.

TIP: Nvidia vypustila bestii GeForce GTX Titan Black 6 GB

Grafický 28nm procesor disponuje 3 072 CUDA jádry (versus 2 880 jednotek u staršího bratra) a pro textury  tu máme 384bitové GDDR5 paměti s celkovou kapacitou 12 GB.

Srovnání GeForce GTX Titan X vs. Titan Black.

Celkový nárůst výkonu má ve srovnání s Titanem Black činit rovných 50 %. U toho byl udáván výpočetní výkon 5,1 TFLOPS (FLoating-point OPerations per Second). U novinky se mluví o 7,1 TFLOPS. Prostou matematikou tak dojdeme k nárůstu cca 39 %, počítám-li správně. Spotřeba TDP při tom zůstala na shodných 250 W.

Srovnání výkonů (nejen) GeForce GTX Titan X vs. Titan Black ve 3D Marku.

A teď se posaďte, cena při uvedení na trh bude oblíbených astronomických 999 USD (asi 25 500 Kč).

Zdroj: Nvidia

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek