Středa , 26. 03. 2025

Emanuel

Odolný tablet Toughpad FZ-G1

13. 05. 2014

13. 05. 2014

Společnost Panasonic představila inovovaný tablet Toughpad FZ-G1 s novými procesory a výdrží až 20 hodin. Odolá vodě i prachu.

Pro dosažení vysokého času potřebuje vysokokapacitní akumulátor, v běžné konfiguraci zvládne 8 až 10 hodin. To není vzhledem k tomu, že uvnitř běží procesor Intel Core i5-4310U s TDP 15 W (nikoliv ARM) a frekvencí 2 GHz, málo. Grafické jádro Intel HD Graphics 4400 „tiká“ na 200 MHz až 1,1 GHz, samotný procesor zvládá v režimu Turbo až 3 GHz.

Samozřejmostí je výkonné GPS i bezdrátový LAN modul s novým standardem 802.11ac, tzv. „gigabit Wi-Fi“. Zajímavý je rozhodně dotykový 10,1palcový IPS displej s možností ovládání v rukavicích, rozlišením 1920 ×1200 a maximálním jasem 800 cd/m2, což umožní jeho čitelnost i na slunci. Zadní fotoaparát nabízí rozlišení 5 / 8 Mpix. Lze dokoupit čtečku čárových kódů či smartcard. Nechybí ani konektor pro připojení externí antény a možnou zástavbu do auta.

V Evropě se do prodeje tablet dostane v červnu 2014 za základní cenu nemalých 1 604 Ł (asi 53 900 Kč). Záruka činí 3 roky. Operačním systémem jsou Windows 8.1 Pro či Windows 7 Professional.

Zdroje: TechPowerUp, Panasonic

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek