Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Diskuze k článku

2 komentáře

  1. Re: Ponorka odražená ode dna – druhý život „kazeťáku“ skoro …
    Používat podobné přístroje ve funkci aktivních reproduktorů k počítačům, notebookům, MP3 přehrávačům, mobilům atd. je myšlenka správná. Ve většině případů to hraje lépe než aktivní bedničky k počítači za pár stokorun a v případě lepších „Hi-Fi věží“ může být zvuk pro běžného smrtelníka velice pohodový. Navíc se tím prodlouží život přístroji, který by jinak mohl skončit na smetišti, takže je to správné i z ekologického hlediska.

    Jediná komplikace je přesně ta, na kterou jste narazil vy – tedy chybějící linkový vstup (Line-in neboli AUX). Řešení s kazetovým adaptérem je sice jednoduché, ale většinou to zvuk degraduje, což je škoda.

    Bez zásahu do přístroje se nabízí ještě použití FM transmiteru (vysílače). Je to ale výrazně dražší než kazetový adaptér, takže se to vyplatí jedině v případě, že člověk už nějaký FM transmitter má. Taky to komplikuje fakt, že většina FM transmitterů je uzpůsobena pro použití v autě, takže je nutné napájení přes autozásuvku pro zapalovač cigaret. Napájecí adaptéry z 230V střídavých na 12V stejnosměrných s touto autozásuvkou sice existují, ale jsou to další peníze. U vás to navíc degraduje fakt, že tuner nemá stereo dekodér. Čili tato cesta taky není přímá.

    Škoda je, že nejste kutil, nebo nemáte nějakého třeba v rodině nebo mezi kamarády. Daewoo ACD-510M má totiž mechanický přepínač vstupů Tuner/Tape/CD, takže vytvoření AUX vstupu by nemělo být složité. Stačilo by odpojit kablík (či přerušit vodivé cesty na plošném spoji) vedoucí od CD mechaniky ke kontaktům na přepínači vstupů a místo nich zapojit přívodní kablík. Asi by se ani nemusela řešit panelová CINCH zásuvka na přístroji. Stačilo by na vhodném místě vyvrtat do zadní stěny přístroje otvor a tudy protáhnout kablík dovnitř. Jako kablík se dá použít běžná šňůra, která má na jednom konci stereo JACK („sluchátkový“ JACK) a na druhém konci dva konektory CINCH (nebo JACK či cokoli jiného). CINCH konektory se odstřihnou, vodiče odizolují a přiletují – společná zem (stínění) na zem v přístroji, „živé“ vodiče (vnitřní žíly) na kontakty přepínače vstupů.

    Pro úplnost dodávám, že servisní manuál je ke stažení např. zde:
    http://elektrotanya.com/daewoo_acd-510m.pdf/download.html

    1. Re: Ponorka odražená ode dna – druhý život „kazeťáku“ skoro …
      Děkuji, přesně tak jsem přemýšlel. Není to o tom, že bych neměl peníze na nový mini systém či reproduktory, ale mám hloupou vlastnost vytvářet si k věcem vztah, snažím se je držet při životě, protože mám radost, když věci žijí a slouží (což třeba u mého prvního auta nebylo ani moudré, asi ani ekologické, ekonomické rozhodně ne). Navíc se mi to rádio prostě líbí.

      Rádio má stereo tuner, jen šumí mnohem více než mono, což se stává i „v lepších rodinách“… 🙂 Ale s tím FM transmitorem, to je též zajímavý nápad, jen ten adaptér 220V/12V, to jsou určitě nějaké dvě stovky. Ale jako možnost „bezdrátových reproduktorů“ např. z postele (mám u ní zásuvku) to nezní jako špatný nápad, protože i ten mám právě doma nevyužitý s Aux-in. Zbavil bych se tím dlouhého kabelu, vidíte to mě nenapadlo. I když ta kazeta mě zkrátka nadchla cenou. :o)

      Děkuji za reakci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.
Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.
Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Nepřehlédněte

Čína plánuje do roku 2025 velký technologický krok ke konkurenčnímu Neuralinku Elona Muska Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (MIIT) představilo své ambiciózní plány na vývoj mozko-počítačových produktů do roku 2025. MIIT nedávno zveřejnilo komplexní politický dokument, v němž nastiňuje svůj závazek učinit převratné kroky v oblasti špičkových technologií.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek