Pondělí , 12. 05. 2025

Svatava

Popcorn Hour C-200: Nová generace media streameru je Blu-ray ready

23. 06. 2009

Po velmi povedeném a úspěšném modelu A-110 přichází Syabas s další generací media streameru. Popcorn Hour C-200 posunuje hranice multimediálních center zase o kus dále. Největším lákadlem bude bezesporu možnost instalovat vlastní interní SATA Blu-ray mechaniku a z jednoduchého streameru udělat plnohodnotné Blu-ray multimediální centrum.

Novinka C-200 je jako první založena na nové generaci čipů Sigma Designs s modelovým číslem SMP8643 (proti předchozímu modelu s čipem SMP8635). Základem tohoto multimediálního centra je možnost přehrávat cokoli odkudkoli. Video, hudbu nebo obrázky tak můžete přehrávat z vlastního interního pevného disku (SATA), z instalované Blu-ray mechaniky, z jednoho z externích zařízení připojeného na jeden z 5-ti USB portů (dva vpředu, dva vzadu a jeden uvnitř), dále můžete streamovat obsah z lokální sítě nebo internetu. Podporovány jsou všechny dnes standardně používané formáty videa pro nízké i vysoké rozlišení včetně oblíbených MKV, MOV (H.264, x264), MPEG-2 Transport Stream (TS, MTS…), nebo AVCHD. Přehrávání hudby ve formátech AAC, WAV, WMA, MP3, FLAC, OGG a obrázků JPEG, PNG, GIF a BMP.

 

C-200 výrazně posiluje obsah dostupný přes internet. Pro video je kromě YouTube dostupných dalších 21 video serverů, internetová televize Saya TV, služby jako iPodcast, Flickr, internetové rádia a dalších více než 30 služeb typu Video, Audio, Fotografie, RSS nebo Radio. Dostupný bude i oblíbený BitTorrent P2P klient. Připojení k novému Popcornu bude možné přes Bonjour, UPnP SSDP, UPnP AV, Windows Media Connect, Windows Media Player NSS, Samba nebo NFS. C-200 má i podporu NAS serverů (SMB, NFS, FTP).

 

Novinkou u C-200 je miniPCI slot pro 802.11n WiFi, Gigabit Ethernet, velký displej na předním panelu nebo rádiové dálkové ovládání v základní výbavě. Konektorová výbava je prakticky kompletní. Nejdůležitějším konektorem je HDMI 1.3a s 36bitovou hloubkou 12bitovým xvYCC procesingem a HDCP 1.2 ochranou obsahu. Kromě zmiňovaných USB portů pak na zadní straně přístroje najdete také komponentní a kompozitní video, S-Video, optický a koaxiální digitální výstup, stereo analogový výstup a Gigabit Ethernet.

K TÉMATU  Evropská HDTV bude s Dolby

Dostupnost: červenec 2009
Předpokládána cena v době uvedení – cca 6500,- Kč bez DPH.
 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Nepřehlédněte

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek