Pondělí , 27. 05. 2024

Valdemar

Diskuze k článku

3 komentáře

  1. Desinformační kampaň
    Jedině tak lze asi nazvat propagační mlžení kolem digitalizace pozemního TV vysílání u nás. Přitom se jedná pouze o 2. fázi přeměny vysílání, danou víceméně vnějšími podmínkami. (V 1. fázi se digitalizovala distribuce signálu na vysílače.) Kdy se začne (nejen) mluvit o digitálním příjmu? Pokud divák nebude chtít masivně investovat do kompletní výměny všech komponent svého elektroakustického řetězce – proč by to při současné nabídce vysílání dělal? – bude si muset ke každému analogovému zařízení pořídit jednu další krabičku, i s ovladačem. Přitom u nás propagované STB nejsou ničím jiným než pouhými D/A převodníky. O standardu MHP padla zmínka jen v souvislosti s TV nakupováním nebo uzavíráním sázek(!), natož o dalších možnostech využívání digitálních obsahů. Dalším, podle mne ne nepodstatným problémem, je systém řízení programového záznamu, v analogu VPS nebo PDC. Zatímco signál VPS není digitálním signálem přenášen, PDC je obsažen v teletextu, takže pokud STB umí dekódovat TTX, systém na novějších analogových přístrojích, které jsou jím vybaveny, funguje. Většina u nás prodáváných DVD rekordérů vybavených DVB-T tunerem používá – pro neznalé naštěstí – analogovou berličku mezi příjmem a záznamem. Měl jsem možnou po určitou dobu (než jsem jej vrátil) používat jeden z mála DVDR s přímým záznamem vysílaného datového toku v MPEG2 na HDD. Výsledek byl tristní. ČT si zajistila zákonný příjem poplatků a k platícím divákům se chová hůř než komerční televize. Totální programová nekázeň působí v záznamu naprostý zmatek, z programového bloku jsou přiřazovány titulky k jinému pořadu, který je právě vysílán, atd. Programování z EPG je také pofidérní, navigační systémy GuidePlus+ jimiž se pyšní většina DVDR vyšší třídy, u nás nefungují. Jsem pro digitalizaci, ale skutečnou.

    1. EPG pro nahrávání je k ničemu
      Bohužel je nutné souhlasit – DIGITALIZACE TV má být krokem kupředu, přitom EPG je sice slušná funkce programového průvodce, ale pro záznam pořadů nepoužitelná, jelikož bere začátky nahrávání podle programu, který si, jak víme, často začíná a končí, kdy chce 🙁

  2. I gave https://www.cornbreadhemp.com/products/cbda-oil a prove with a view the maiden adjust, and I’m amazed! They tasted excessive and provided a be under the impression that of calmness and relaxation. My importance melted away, and I slept outstrip too. These gummies are a game-changer on the side of me, and I enthusiastically put forward them to anyone seeking spontaneous emphasis alleviation and improved sleep.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.

Vzpomínáte na večerníček o včelích medvídcích, kde byl brouk kvapník, který stále chvátal a neměl chvíli čas? Pokud patříte k obdobné sortě pracantů, může vám pomoci SSD přenosný disk Adata, je opravdu rychlý. Podobně jako onen brouček vás moc nezdrží a přežije i pád (například do louže).

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek