Středa , 27. 08. 2025

Otakar

Full HD LCD na postupu: Xoro HTL 4242w

27. 03. 2007


Zatím co plazmové TV se stále potýkají s fyzickým rozlišením 720p, LCD technologie má v tomto směru navrch a trhem táhnou zástupy nových FULL HD modelů. Jejich rozlišení 1920×1080 je však vykoupeno o dost vyšší pořizovací cenou. Ale objevují se modely, které se vás zruinovat nechystají.

Nevytahuje se, roste!

Nějakou dobu se už můžeme setkávat s full HD LCD TV a pokud hovoříme o cenově snesitelných úrovních, vytanou 37“ modely jako Benq VL3735 (necelých 40 000 Kč) nebo černočerný Xoro HTL 3742w s podobnými parametry (cca 36 000 Kč). K druhé jmenované teď míří na český trh větší sestřička Xoro HTL 4242w s úhlopříčkou 42“ (106cm) a časem se objeví i už poněkud přerostlá 47“ verze.

Kovový černý design nevyhoví asi každému, zvlášť v době módy “stříbrného větru“, ale svou robustní konstrukcí může i leckomu zaimponovat. Displej HTL 4242w bude mít totožné parametry s 3742w, což by mělo znamenat snad i stejně dobrý obraz. Kontrast 1200:1, odezva 6,5ms a jas 500cd/m2. Podporována jsou vysoká rozlišení 720p, 1080i a nejzajímavější 1080p. Zvláště s nastávajícím boomem Blu-Ray přehrávačů a konzolí s vysokým rozlišením typu Sony Playstation 3, najde maximální rozlišení svoje opodstatnění.

Celá modelová řada XX42 v konkurenci vybočuje kromě všech běžných vstupů i hned třemi HDMI vstupy. Vzhledem k tomu, že HDMI výstup obsahuje už kde co, u běžné televize může brzy člověk narazit na nedostatek těchto nejkvalitnějších vstupů. Model je vybaven zdvojeným, bohužel pouze analogovým TV tunerem. DVB-T tuner by udělal určitě větší radost, nicméně díky množství volných HDMI vstupů není problém dokoupit samostatný kvalitní tuner (často o dost kvalitnější a s lepší češtinou, než dávají výrobci přímo do televizí) přes toto rozhraní a s upsamplingem do 1080i, například Samsung DTB B460F.

K TÉMATU  Xoro HSD 7510 – filmy a televize vždy po ruce

Televizi máme přislíbenu k redakčnímu testu, měla by se začít prodávat již příští týden za zajímavou cenu blížící se 46 000 Kč včetně DPH.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek