Pátek , 22. 11. 2024

Albert

Přinesou mini-ITX desky se Sandy Bridge Celerony do HTPC svěží vítr?

30. 10. 2012

V segmentu nejmenších počítačů, které se často hodí i jako HTPC, se ponejvíce potýkáme s vysokými cenami, nebo slabým výkonem. Nové základní desky pro platformu Intel se Sandy Bridge Celerony by mohly být jednak levné a hlavně podstatně výkonnější, než ty na platformě Atom a možná i Brazos.

Pokud vám nevyhovuje žádný z produktů spotřební elektroniky, zbývá vám jediná možnost. Postavit si vlastní multimediální stroj – HTPC. Není to levné, pro mnohé ani úplně snadné, ale i my jsme se snažili v této oblasti být nápomocní.

Před nějakou dobou jsme například skládali HTPC na platformě AMD Brazos. Té konkuroval Intel se svými atomovými deskami, ale ty patřili vždy k těm výkonově slabším. Novou alternativou mohou být uváděné desky s procesory Intel Celeron 847, například Biostar NM70I-847. Její cena spadá pod 2 tisíce korun.

Jde o klasické mini-ITX desky s jedním rozšiřujícím PCI-express slotem. Desky mají integrovaný úsporný mobilní procesor Intel Celeron 847 z moderní rodiny Sandy Bridge. Ten má 2 jádra na 1,1 GHz a spotřebu do 17 W. Integrována je i grafický čip Intel HD Graphics, což bude tradičně největší slabina intelovských platforem vůči těm od AMD. Ale pro HTPC by to postačovat mělo. 

Biostar NM70I-847 může být zajímavou volbou do HTPC. Více viz specifikace výrobce

 

 

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.

Nepřehlédněte

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek