Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Diskuze k článku

5 komentářů

    1. Intel ŇUF ŇUF
      To vypadá dobře. Hlavně se mi líbí to, že má rovnou „integrované“ řešení pro napájení externím „notebookovým“ adaptérem – tedy žádné další investice do „chcípajícího“ PicoPSU nebo drahého pasivního ATX zdroje. U téhle desky to tedy vypadá, že ten adaptér musí mít výstupní napětí 19V – což zas tak moc nevadí, protože to je nejběžnější napětí, ale šikovnější byla „Atomová“ deska Intel D2800MT Marshaltown – té stačil libovolný adaptér s výstupním napětím od 8 do 19V z šuplíkových zásob“:
      https://www-ssl.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/product-briefs/desktop-board-dn2800mt-innovation-brief.pdf

      I tak je ale tohle řešení šikovnější a levnější, než deska s „klasickým“ napájením a k ní PicoPSU nebo „pasivní“ ATX zdroj:
      http://www.legitreviews.com/article/2122/4/

      1. Re: Intel ŇUF ŇUF
        Ten adaptér je možná i v ceně (?). Škoda, že to dali do tak malé krabice a rozšíření je možné jen přes 1 x PCIe mini slot (Half size) anebo holt přes USB.

        Jinak od napsání této zprávy se produkty s touto platformou roztrhl pytel, ceny šly dolů a je tu třeba i mikroATX deska http://zakladni-desky.heureka.cz/msi-c847ms-e33/#c430 a mnohé další. Fakt škoda, že ty větší desky nemají integrovaný zdroj pro adaptér 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Nepřehlédněte

Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek