Intel ŇUF ŇUF To vypadá dobře. Hlavně se mi líbí to, že má rovnou „integrované“ řešení pro napájení externím „notebookovým“ adaptérem – tedy žádné další investice do „chcípajícího“ PicoPSU nebo drahého pasivního ATX zdroje. U téhle desky to tedy vypadá, že ten adaptér musí mít výstupní napětí 19V – což zas tak moc nevadí, protože to je nejběžnější napětí, ale šikovnější byla „Atomová“ deska Intel D2800MT Marshaltown – té stačil libovolný adaptér s výstupním napětím od 8 do 19V z šuplíkových zásob“: https://www-ssl.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/product-briefs/desktop-board-dn2800mt-innovation-brief.pdf
Re: Intel ŇUF ŇUF Ten adaptér je možná i v ceně (?). Škoda, že to dali do tak malé krabice a rozšíření je možné jen přes 1 x PCIe mini slot (Half size) anebo holt přes USB.
Jinak od napsání této zprávy se produkty s touto platformou roztrhl pytel, ceny šly dolů a je tu třeba i mikroATX deska http://zakladni-desky.heureka.cz/msi-c847ms-e33/#c430 a mnohé další. Fakt škoda, že ty větší desky nemají integrovaný zdroj pro adaptér 🙁
Bose představilo dvě nové audio novinky – bezdrátová sluchátka QuietComfort Earbuds s aktivním potlačením hluku a kompaktní soundbar Smart Soundbar s podporou Dolby Atmos. Obě zařízení lákají na špičkový zvuk a moderní funkce za dostupnou cenu, což z nich dělá atraktivní volbu pro náročné uživatele, kteří hledají kvalitní poslech jak pro hudbu, tak pro filmy.
Po delší době přinášíme video z rozbalení nějaké té “hračky”, tentokrát herní myši Niceboy Oryx M300 Duke. Ta chce oslovit dobrým poměrem ceny a výkonu při max. DPI 6 400 a nízké hmotnosti.
Možná jste si všimli, že port USB na vašem stolním nebo přenosném počítači je k dispozici v různých barvách. Téměř jistě máte černou a pár modrých, ale spektrum barev (a jejich význam) je širší.
Po myši, chladicí podložce a sluchátkách nám v zásilkovně „přistály“ herní stereo reproduktory, které umí různé „cool“ věci. Hlavně nabídnou bezdrátové připojení pomocí Bluetooth 5.0 a manuální regulaci hlasitosti a basů. Sluchátka Argon 600 nás po zvukové stránce oslovila, bude tomu tak i u reproduktorů?
Budoucnost technologií přináší nekonečné možnosti a inovace, a rok 2024 slibuje být naplněný revolučními změnami. V našem článku se podíváme na Top 10 trendů, které budou formovat technologickou krajinu. Od umělé inteligence až po pokročilé ekologické technologie – představíme vám klíčové směry, které definují budoucnost a ovlivní způsob, jakým interagujeme s technologiemi ve světě, který se neustále vyvíjí
5 komentářů
Re: deska s Intel Celeron 847
Slušný základ s case i zdrojem přímo od Intelu: Intel NUC DCCP847DY
Intel ŇUF ŇUF
To vypadá dobře. Hlavně se mi líbí to, že má rovnou „integrované“ řešení pro napájení externím „notebookovým“ adaptérem – tedy žádné další investice do „chcípajícího“ PicoPSU nebo drahého pasivního ATX zdroje. U téhle desky to tedy vypadá, že ten adaptér musí mít výstupní napětí 19V – což zas tak moc nevadí, protože to je nejběžnější napětí, ale šikovnější byla „Atomová“ deska Intel D2800MT Marshaltown – té stačil libovolný adaptér s výstupním napětím od 8 do 19V z šuplíkových zásob“:
https://www-ssl.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/product-briefs/desktop-board-dn2800mt-innovation-brief.pdf
I tak je ale tohle řešení šikovnější a levnější, než deska s „klasickým“ napájením a k ní PicoPSU nebo „pasivní“ ATX zdroj:
http://www.legitreviews.com/article/2122/4/
Re: Intel ŇUF ŇUF
Ten adaptér je možná i v ceně (?). Škoda, že to dali do tak malé krabice a rozšíření je možné jen přes 1 x PCIe mini slot (Half size) anebo holt přes USB.
Jinak od napsání této zprávy se produkty s touto platformou roztrhl pytel, ceny šly dolů a je tu třeba i mikroATX deska http://zakladni-desky.heureka.cz/msi-c847ms-e33/#c430 a mnohé další. Fakt škoda, že ty větší desky nemají integrovaný zdroj pro adaptér 🙁