Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Prodeje notebooků opět loni klesaly

19. 02. 2016

19. 02. 2016

Celosvětově o 6,3 % dle společnosti TrendForce, což se nezdá být mnoho, dokud procenta nepřevedeme do hrubých čísel. 11 milionů kusů už nevypadá jako kapka v moři.

Tedy přesně řečeno bylo v roce 2014 prodáno 175,5 milionů kusů celosvětově, v roce 2015 tato cifra klesla na 164,4 milionů kusů. Hlavními důvody je prý slabé Euro a zpoždění nástupu nové generace procesorů „Skylane“.

Autor: bluebay, FreeDigitalPhotos.net

TIP: Prodeje počítačů nadále klesají, Xiaomi chce levné notebooky s Linuxem a staršími čipy Intel a Nvidia

Mezi hlavních 5 hráčů na trhu patří výrobci HP, Lenovo, Dell, Apple a Asus. Jejich výsledky si můžete prohlédnout v tabulce, kde naleznete ještě Acer, Toshibu a Samsung.

Ještě dodáme, že TrendForce odhaduje pokračování poklesu trhu i letos na asi 159,2 milionů kusů. Naopak se i nadále očekává nárůst prodejů chytrých telefonů.

Zdroj: TrendForce

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek