Čtvrtek , 28. 09. 2023

Václav

Prodeje notebooků opět loni klesaly

19. 02. 2016

19. 02. 2016

Celosvětově o 6,3 % dle společnosti TrendForce, což se nezdá být mnoho, dokud procenta nepřevedeme do hrubých čísel. 11 milionů kusů už nevypadá jako kapka v moři.

Tedy přesně řečeno bylo v roce 2014 prodáno 175,5 milionů kusů celosvětově, v roce 2015 tato cifra klesla na 164,4 milionů kusů. Hlavními důvody je prý slabé Euro a zpoždění nástupu nové generace procesorů „Skylane“.

Autor: bluebay, FreeDigitalPhotos.net

TIP: Prodeje počítačů nadále klesají, Xiaomi chce levné notebooky s Linuxem a staršími čipy Intel a Nvidia

Mezi hlavních 5 hráčů na trhu patří výrobci HP, Lenovo, Dell, Apple a Asus. Jejich výsledky si můžete prohlédnout v tabulce, kde naleznete ještě Acer, Toshibu a Samsung.

Ještě dodáme, že TrendForce odhaduje pokračování poklesu trhu i letos na asi 159,2 milionů kusů. Naopak se i nadále očekává nárůst prodejů chytrých telefonů.

Zdroj: TrendForce

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.

Nepřehlédněte

Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek