Pondělí , 05. 06. 2023

Dobroslav

Prodeje notebooků opět loni klesaly

19. 02. 2016

19. 02. 2016

Celosvětově o 6,3 % dle společnosti TrendForce, což se nezdá být mnoho, dokud procenta nepřevedeme do hrubých čísel. 11 milionů kusů už nevypadá jako kapka v moři.

Tedy přesně řečeno bylo v roce 2014 prodáno 175,5 milionů kusů celosvětově, v roce 2015 tato cifra klesla na 164,4 milionů kusů. Hlavními důvody je prý slabé Euro a zpoždění nástupu nové generace procesorů „Skylane“.

Autor: bluebay, FreeDigitalPhotos.net

TIP: Prodeje počítačů nadále klesají, Xiaomi chce levné notebooky s Linuxem a staršími čipy Intel a Nvidia

Mezi hlavních 5 hráčů na trhu patří výrobci HP, Lenovo, Dell, Apple a Asus. Jejich výsledky si můžete prohlédnout v tabulce, kde naleznete ještě Acer, Toshibu a Samsung.

Ještě dodáme, že TrendForce odhaduje pokračování poklesu trhu i letos na asi 159,2 milionů kusů. Naopak se i nadále očekává nárůst prodejů chytrých telefonů.

Zdroj: TrendForce

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?

Nepřehlédněte

Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek