Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Projekt Christine nese jméno jako ze science fiction

15. 01. 2014

15. 01. 2014

Společnost Razor představila na letošním CESu zajímavý koncept modulárního herního počítače pod velmi exotickým jménem – Projekt Christine.

Ale nenechte se zmýlit, stále jde o klasické PC s běžnými komponentami, umístěnými ve speciálních boxech, které lze díky speciálním konektorům, napojovaným na PCI Express sběrnice, snadno měnit či doplňovat. Stroj zvládne až čtyři grafické karty (Quad SLI), RAID i více zdrojů. Boxy budou obsahovat procesor, grafickou kartu, paměti a samozřejmě pevné disky. Christine je taktéž schopna provozovat více operačních systémů.

Kompletní přehled o nainstalovaném hardwaru usnadní dotykový informační displej na čelní straně s možností jej ovládat. Vše je chlazeno kapalinou, což majiteli dovolí komponenty přetakotovat bez ztráty záruky a zajistí diskrétně tichý chod. Zní to jako velmi originální nápad, zatím jde pouze o koncept.

Zdroje: TechPowerUp, Concept Project Christine

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek