Úterý , 22. 10. 2024

Sabina

Evolve DT-1201: necitlivě jednoduchý set-top-box

23. 09. 2009

Digitalizace je v plném proudu a někdo by mohl potřebovat jednoduchý a levný DVB-t set-top-box. Třeba k televizoru do ložnice nebo něco podobného. Evolve DT-1201 je levný a jednoduchý. Škoda, že citlivost tohoto tuneru je tak špatná, že uplatnění bude hledat těžko.

Evolve DT-1201 je malá krabička, která nemá displej. To je v tomto případě dobře. Na předním panelu jsou jen indikační diody, které nikterak neruší a tlačítka pro přepínání programů. Zadní panel nabízí jen nejzákladnější konektory. Televizor připojíte jen přes SCART, trochu navíc je zde digitální koaxiální audio výstup – přece jenom, pokud by někdo chtěl lepší zvuk přes AV receiver, asi by jej neřešil takto levným výrobkem. Tuner je průchozí, proto je zde jak anténní vstup, tak výstup, což vám ušetří peníze za rozdvojku (modulátor pro staré TV ale neobsahuje). V balení není ani jeden kabel, což je poněkud smutné.

Jak jsme zde již nesčetněkrát psali, u televizorů a set-top-boxů je velmi důležité dálkové ovládání. Přicházíte s ním do styku velmi často a musí být proto takové, aby vás neustále neštvalo… Evolve má typický levný menší ovladač s gumovými tlačítky. Nic moc, ale přístroj na povely reaguje svižně a směrovost je dostatečná.

Neméně důležitou věcí je citlivost tuneru. Na tom závisí, kolik toho vůbec naladíte a zda to bude ke koukání. Zde ovšem DT-1201 narazilo na naše ztížené testovací podmínky a zdatného soupeře. Tím je digitální tuner obsažený v televizoru Panasonic TH-42PX80E. Zatímco plazma Panasonic naladí 3 multiplexy a u jednoho z nich má jen sporadické problémy s rušením signálu (od projíždějících starých aut a motocyklů). Evolve přitom naladil jen multiplexy dva, přičemž jeden byl nekoukatelný. A to je katastrofální výsledek.

K TÉMATU  Který zdroj do HTPC? Přece notebookový!

Tím pádem tento jinak ani přehnaně dobrý, ale ani vysloveně špatný produkt, lze doporučit snad jen do míst s bezvadným příjmem. Ovládání a možnosti přístroje jsou dále dosti podobné s dříve testovaným modelem, proto případné zájemce odkážeme tam. Stěžejní „momenty“ z ovládání přístroje najdete i dále na fotografiích.

Cena: cca 700 Kč s DPH. 

 

Související články

DVB-T přijímač Evolve DT-0202-HD: s HDMI a za tisícovku 
Sencor SDB 1010TU: povedený DVB-T set-top-box s USB přehrávačem 
Penál na digitální TV: recenze Philips DTR220  

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.
Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.
O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.

Nepřehlédněte

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek