Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Diskuze k článku

23 komentářů

  1. Re: EVOLVE miniBlade: základ za dobré peníze
    Díky za dobrou recenzi,zrovna se rozhoduju co koupit,myslím,že s výhledem do budoucna je lepší varianta s externím hd.

    1. Re: EVOLVE miniBlade: základ za dobré peníze
      Já si tedy osobně myslím, že nejlepší varianta je mít externí disk(y) na síti v NASu, nebo třeba v PC. A jako doplněk k tomuto je miniBlade určitě dobrý.

      1. EVOLVE miniBlade: NAS nebo externí harddisk
        NAS je opravdu nejkomfortnější řešení, ale spoustě lidí se do něj nechce investovat a taky se bojí konfigurace NASu. Nastavit standardní sdílení většinou není žádný problém, ale rozjet na NASu služby typu Streaming Multimedia Server spolupracující s Media Playerem v obýváku bývá často „vyšší dívčí“.

        PC ve funkci NASu lze taky použít, ale zase je to žravé, hlučné a bohužel rovněž drahé řešení. Navíc běžný počítač vydrží nonstop provoz tak 3 až 4 roky.

        NAS a PC ve funkci NASu je tedy podle mě dobré řešení pro zkušenější uživatele a hlavně pro situace, kdy je v domácnosti víc síťových Media Playerů, nebo je Media Player hodně používaný. Pro jeden jediný Media Player v obýváku, který je používaný dvě tři hodiny denně, to je možná trochu zbytečné a drahé řešení.

        Napadá mě toto řešení: k Media Playeru připojit externí 2.5″ USB harddisk. EVOLVE miniBlade podle diskuzí externí 2.5″ USB harddisk bez vlastního napájení utáhne v pohodě. Externí 2.5″ USB harddisk se dá využít i na přenášení muziky, filmů a jiných dat mimo domácnost. Jediný limit je kapacita – za rozumné peníze jsou dnes dostupné externí 2.5″ harddisky do kapacity 500GB a to nemusí stačit každému. Jenže 3.5″ disky jsou hlučné a na přenášení moc velké, takže by se ztratila výhoda nízké hlučnosti a snadné přenositelnosti. Takže vidím jako řešení mít na externím 2.5″ USB harddisku muziku, oblíbené filmy a nějaké místo na přenášení a takto to používat pro běžný provoz. Hlavní velké úložiště je možné mít na velkém 3.5″ interním harddisku v počítači. Počítač se připojí k Media Playeru po síti a při přehrávání „jednorázových záležitostí“ zkrátka počítač zapne, nebo se z něj nové filmy a muzika občas překopírují na externí 2.5″ USB harddisk.

        Ještě mě napadlo, že se řešil problém sdílení na Windows 7:
        http://www.acryan.com/forums/viewtopic.php?f=41&t=2269

        A nakonec přidám odkazy na firmware pro EVOLVE miniBlade:
        http://www.evolve.cz/ftp/HMC/HMC-75FHD/
        http://www.acryan.com/forums/viewforum.php?f=101
        http://www.playonhd.com/en/?upn=support

        1. Re: EVOLVE miniBlade: NAS nebo externí harddisk
          Díky za doplnění.

          Já to myslel asi takto – nejsnazší hledání, stahování a správa filmů je na počítači. A tam to taky řeším. A rovnou na tento svůj počítač přistupuji z přehrávače. A když je PC náhodou vypnuté, Wake on Lan to řeší (nj. komu by se chtělo do podkroví chodit pouštět PC) 🙂

          1. Re: EVOLVE miniBlade: NAS nebo externí harddisk
            Já jsem taky to mnou navrhované řešení nebral jako univerzálně nejlepší, ale jako jednu z možných variant. Nejlepší je podle mě popsat všechny možnosti s jejich výhodami a nevýhodami, aby si každý uživatel mohl vybrat tu variantu, která je pro něj nejvýhodnější.

          2. Re: EVOLVE miniBlade: NAS nebo externí harddisk
            To je docela dobrej nápad. Čím PC budíš? Aplikace v mobilu nebo tak něco?

          3. Re: Wake on Lan
            Ano, existuje spousta aplikací pod klíčovým slovem WOL. Počítač budím z Android mobilu zcela bez potíží. Pokud by to nešlo, ještě se dá zkusit mít počítač v režimu spánku, potom se budí snáze 🙂

        2. Re: EVOLVE miniBlade: NAS nebo externí harddisk
          no jak udelat uubgade fimware at ho nahraji kamkoliv nic se nedeje a prehravac se tvari jako ze nic neni nejaky navod …vsede je do korene usb disku ? co je tim mysleno ? ..protoze na flesku to nahraji normalne ale nic se nedeje

          1. Re: EVOLVE miniBlade: NAS nebo externí harddisk
            Tuším je třeba nenahrávat do kořene obsah staženého archivu, ale ještě z toho archivu vytáhnout do rootu přímo ten soubor s firmwarem. Prostě obsah adresářů přímo do kořene flasky.

  2. Re: EVOLVE miniBlade: základ za dobré peníze
    Mám Xstreamer asi týden a nejsem žádný IT nadšenec, běžný uživatel.
    Nevím co je na něm podle vás složité, je úplně primitivní a DO v pohodě po pár dnech potmě v klidu. Takže myslím, že je to subjektivní dojem!

    1. Re: EVOLVE miniBlade: základ za dobré peníze
      Znám programátory, kteří měli problém s Xtreamerem rozchodit sdílení na síti. Nechtělo se mi to moc studovat, jak je to aktuálně, ale v minulosti obnášelo přidání RSS zdroje editaci jakéhosi zdrojového souboru přímo nebo pomocí další utility = nejde o přívětivé ovládání či chování přístroje. Celkově se u něj na ergonomii moc nehledí. Ovladač mi taky zpočátku přišel v pohodě. Po roce můžu říct, že je otřesnej… horší, než SilverCrest z Lidlu. Ale jinak nic proti Xtreameru, právě jsem na něm zkouknul dokument z archivu ČT, což je paráda.

  3. Re: EVOLVE miniBlade: základ za dobré peníze
    Mám přes rok doma Evolve s pevným diskem 500Gb a jsem zcela spokojen.Mohu jen doporučit

  4. EVOLVE miniBlade: Picasa
    Zdravím,
    prosím, nevíte někdo, jak se na tomto přehrávači přihlásit ke svému účtu na Picasa?
    Děkuji

  5. Re: EVOLVE miniBlade: základ za dobré peníze
    Dobrý den,

    mám tento přehrávač asi měsíc a celkem spokojenost. Jen se v návodu píše, že při prohlížení fotografií se po stisku tlačítka Repeat dá zvolit náhodné prohlížení fotografií. Mě to ale nefunguje. Můžete to někdo zkusit? Díky.

  6. Re: EVOLVE miniBlade: základ za dobré peníze
    Chci se zeptat jestli ty stejné změny zobrazení titulků umí přehrávač udělat i s titulky v mkv kontejneru?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek