Sobota , 23. 11. 2024

Klement

Recenze handsfree SilverCrest SBF 2 A1 – samoobsluha, auto, ucho…

Nedávno mi vyvstala potřeba nové USB nabíječky do auta. Pro větší univerzálnost jsem si řekl, že ji zkusím spojit s handsfree sadou. Dvě takové, za poměrně přijatelnou cenu 299 nebo 399 Kč, nabízí na svém webu Lidl. Má to smysl?

29. 10. 2020

29. 10. 2020

Nedávno mi vyvstala potřeba nové USB nabíječky do auta. Pro větší univerzálnost jsem si řekl, že ji zkusím spojit s handsfree sadou. Dvě takové, za poměrně přijatelnou cenu 299 nebo 399 Kč, nabízí na svém webu Lidl. Má to smysl?

Volil jsem dražší možnost z nabídky, protože 399 Kč i tak není závratná suma. Pravda, na fotkách vypadalo zařízení větší, než ve skutečnosti je, ale to hodnoťme coby pozitivum. Celkově nepůsobí nabíječka s místem pro sluchátko zbytečně lacině, neurazí. Líbí se nám také možnost volby více velikostí gumiček do ucha.


TIP: BML CARCALL BT-3 – TELEFONUJTE LEVNĚ, POHODLNĚ A BEZ STRESU

Zkušenost je k nezaplacení

Před prvním použitím jsem sluchátko nabíjel asi 20 minut jízdou do práce, bylo zcela vybité. Při návratu jsem jej zkoušel a vydrželo asi 10 minut hovoru. To není mnoho, ale vlastně to neodpovídá tomu, co udává výrobce: nabíjení 1,5 hodiny na 2hodinový hovor. Jednak je to velmi pomalé, pokud nejezdíte dlouhé „štreky“ a chtěli byste více volat, došlo mi až nyní.

Celkově málo praktické je i celé pojetí. Sluchátko dobře umístíte do nabíječky díky magnetické síle, jen musíte hlídat polaritu, aby se nabíjelo. Hůře se při řízení vyndává, bez cviku to nepůjde a chce to trošku šikovnější prsty. Mít sluchátko stále v uchu, není to „pravé ořechové“, navíc jej chcete, potřebujete nabíjet.

Pak si jej nasadíte do ucha, to je příjemné, slyšíte dobře hovor a zároveň i zvuky zvenku (např. sanitku). I když stále platí, že mysl má tendence zaměřit vnímání hlavně na hovor. A to vám nesmí sluchátko z ucha vypadnout, bude se špatně hledat. Dále vypínání BT na mobilu, abyste hovor dokončili, bere dost pozornosti. V danou chvíli mi to přijde už velmi nebezpečné.

K TÉMATU  Soutěž s Check Pointem o antivir ZDARMA - známe vítěze

Navíc, dle lidí, se kterými jsem mluvil, prý sluchátko „chytá“ dost okolního šumu. Rozumět mi prý bylo lépe, když mám telefon na držáku u palubní desky. Proto testovaná věc šla zpět do krabice a šup zpět do skladu spolu s odstoupením od smlouvy ve 14 dnech.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...

Nepřehlédněte

Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek