Čtvrtek , 21. 11. 2024

Albert

Recenze handsfree SilverCrest SBF 2 A1 – samoobsluha, auto, ucho…

Nedávno mi vyvstala potřeba nové USB nabíječky do auta. Pro větší univerzálnost jsem si řekl, že ji zkusím spojit s handsfree sadou. Dvě takové, za poměrně přijatelnou cenu 299 nebo 399 Kč, nabízí na svém webu Lidl. Má to smysl?

29. 10. 2020

29. 10. 2020

Nedávno mi vyvstala potřeba nové USB nabíječky do auta. Pro větší univerzálnost jsem si řekl, že ji zkusím spojit s handsfree sadou. Dvě takové, za poměrně přijatelnou cenu 299 nebo 399 Kč, nabízí na svém webu Lidl. Má to smysl?

Volil jsem dražší možnost z nabídky, protože 399 Kč i tak není závratná suma. Pravda, na fotkách vypadalo zařízení větší, než ve skutečnosti je, ale to hodnoťme coby pozitivum. Celkově nepůsobí nabíječka s místem pro sluchátko zbytečně lacině, neurazí. Líbí se nám také možnost volby více velikostí gumiček do ucha.


TIP: BML CARCALL BT-3 – TELEFONUJTE LEVNĚ, POHODLNĚ A BEZ STRESU

Zkušenost je k nezaplacení

Před prvním použitím jsem sluchátko nabíjel asi 20 minut jízdou do práce, bylo zcela vybité. Při návratu jsem jej zkoušel a vydrželo asi 10 minut hovoru. To není mnoho, ale vlastně to neodpovídá tomu, co udává výrobce: nabíjení 1,5 hodiny na 2hodinový hovor. Jednak je to velmi pomalé, pokud nejezdíte dlouhé „štreky“ a chtěli byste více volat, došlo mi až nyní.

Celkově málo praktické je i celé pojetí. Sluchátko dobře umístíte do nabíječky díky magnetické síle, jen musíte hlídat polaritu, aby se nabíjelo. Hůře se při řízení vyndává, bez cviku to nepůjde a chce to trošku šikovnější prsty. Mít sluchátko stále v uchu, není to „pravé ořechové“, navíc jej chcete, potřebujete nabíjet.

Pak si jej nasadíte do ucha, to je příjemné, slyšíte dobře hovor a zároveň i zvuky zvenku (např. sanitku). I když stále platí, že mysl má tendence zaměřit vnímání hlavně na hovor. A to vám nesmí sluchátko z ucha vypadnout, bude se špatně hledat. Dále vypínání BT na mobilu, abyste hovor dokončili, bere dost pozornosti. V danou chvíli mi to přijde už velmi nebezpečné.

K TÉMATU  Sony Cyber-Shot DSC-TX30 a DSC-WX300: Všehoschopné kompaktní fotoaparáty

Navíc, dle lidí, se kterými jsem mluvil, prý sluchátko „chytá“ dost okolního šumu. Rozumět mi prý bylo lépe, když mám telefon na držáku u palubní desky. Proto testovaná věc šla zpět do krabice a šup zpět do skladu spolu s odstoupením od smlouvy ve 14 dnech.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vzpomínáte na večerníček o včelích medvídcích, kde byl brouk kvapník, který stále chvátal a neměl chvíli čas? Pokud patříte k obdobné sortě pracantů, může vám pomoci SSD přenosný disk Adata, je opravdu rychlý. Podobně jako onen brouček vás moc nezdrží a přežije i pád (například do louže).

Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.
Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.
Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek