Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Diskuze k článku

8 komentářů

  1. Re: Recenze HD-BOX FS-7119: Vskutku dobrý linuxový satelitní …
    Cituji: „Nicméně zmínit musíme ještě jeden nedostatek. Kvalita obrazu, zejména pak v HD, je jen průměrná. Chybí živost barev, ostrost i kontrast. Byli jsme nuceni sáhnout na nastavení obrazu na TV a dojem vylepšovat.“

    Nějak mi nejde do hlavy, jak může mít DIGITÁLNÍ sat. přijímač vliv na kvalitu obrazu – on přece jen dekóduje h.264 video na „bitmapu“, kterou pošle přes HDMI monitoru. Tedy barva, jas, … každého jednoho pixelu každého snímku je jednoznačně dán.

    Takže jakýpak kontrast, živost barev, … ???

    1. Re: kvalita obrazu na HDMI
      Také jsem si to myslel, než jsem vyměnil Cryptobox za HD-BOX a pak pro jistotu zase zpět. Obraz prostě byl na první pohled rozdílný. Přece jenom, ty přístroje data přijímají a nějak zpracovávají a až potom jde obraz do TV. A v tom dost možná bude to jádro pudla. Na druhou stranu, HD-BOX je jinak natolik dobrý, že jsem mu i ten obraz odpustil a sám jsem si jej koupil.

      1. Re: kvalita obrazu na HDMI
        .. asi budete mít, žel, pravdu. Na fórech se dost často mluví o kvalitě obrazu a zejm. ALI 3606 (Arivy, Gplden Media, AB-boxy, Optiboxy, …) mají prý obraz mizerný!

        A jak se zdá, platí to i pro STi 7110 čipset taky, škoda.

        Jen bych rád rozuměl tomu, jak je to možné. U digitálu! Snad jedině při dekódování h.264 – jestli to nebude jako (pamětníci si vzpomínají) kdy se přes modem 28 kb načítal a postupně objevoval na webu obrázek. Jestli třeba slabé/levné čipsety nedokončují zcela dekódování a musí jít na další snímek.

        Nebo že by lepší přístroje prováděly po dekódování nějaké vylepšovací filtry (SW doostřování, …), zatímco ty levné jen pošlou ven co dostanou ?

        Nemá o tom někdo lepší povědomost ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Nepřehlédněte

Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek