Pondělí , 07. 07. 2025

Bohuslava

Diskuze k článku

8 Responses

  1. Re: Recenze HD-BOX FS-7119: Vskutku dobrý linuxový satelitní …
    Cituji: „Nicméně zmínit musíme ještě jeden nedostatek. Kvalita obrazu, zejména pak v HD, je jen průměrná. Chybí živost barev, ostrost i kontrast. Byli jsme nuceni sáhnout na nastavení obrazu na TV a dojem vylepšovat.“

    Nějak mi nejde do hlavy, jak může mít DIGITÁLNÍ sat. přijímač vliv na kvalitu obrazu – on přece jen dekóduje h.264 video na „bitmapu“, kterou pošle přes HDMI monitoru. Tedy barva, jas, … každého jednoho pixelu každého snímku je jednoznačně dán.

    Takže jakýpak kontrast, živost barev, … ???

    1. Re: kvalita obrazu na HDMI
      Také jsem si to myslel, než jsem vyměnil Cryptobox za HD-BOX a pak pro jistotu zase zpět. Obraz prostě byl na první pohled rozdílný. Přece jenom, ty přístroje data přijímají a nějak zpracovávají a až potom jde obraz do TV. A v tom dost možná bude to jádro pudla. Na druhou stranu, HD-BOX je jinak natolik dobrý, že jsem mu i ten obraz odpustil a sám jsem si jej koupil.

      1. Re: kvalita obrazu na HDMI
        .. asi budete mít, žel, pravdu. Na fórech se dost často mluví o kvalitě obrazu a zejm. ALI 3606 (Arivy, Gplden Media, AB-boxy, Optiboxy, …) mají prý obraz mizerný!

        A jak se zdá, platí to i pro STi 7110 čipset taky, škoda.

        Jen bych rád rozuměl tomu, jak je to možné. U digitálu! Snad jedině při dekódování h.264 – jestli to nebude jako (pamětníci si vzpomínají) kdy se přes modem 28 kb načítal a postupně objevoval na webu obrázek. Jestli třeba slabé/levné čipsety nedokončují zcela dekódování a musí jít na další snímek.

        Nebo že by lepší přístroje prováděly po dekódování nějaké vylepšovací filtry (SW doostřování, …), zatímco ty levné jen pošlou ven co dostanou ?

        Nemá o tom někdo lepší povědomost ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek