Minule jsme si řekli jak na českém internetu elektroniku nakoupit a dnes se podíváme na tu neveselejší část, tedy vracení zboží, reklamace, odstoupení od smlouvy a podobně. Jaká máte v takovém případě práva, povinnosti a jak postupovat, aby byla taková záležitost co nejdříve uspokojivě vyřízena.
Pár kousků odolného hardwaru jsme již testovali a vždy přežil, co měl (i neměl). Bude takový i pevný disk HD710 od Adata, který se honosí certifikacemi IP68 (odolnost proti prachu a vodě) či armádním standardem MIL-STD-810G 516.6 (odolnost proti pádu)?
Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.
© 2017 - 2024 digilidi.cz
8 komentářů
Re: Recenze HD-BOX FS-7119: Vskutku dobrý linuxový satelitní …
Cituji: „Nicméně zmínit musíme ještě jeden nedostatek. Kvalita obrazu, zejména pak v HD, je jen průměrná. Chybí živost barev, ostrost i kontrast. Byli jsme nuceni sáhnout na nastavení obrazu na TV a dojem vylepšovat.“
Nějak mi nejde do hlavy, jak může mít DIGITÁLNÍ sat. přijímač vliv na kvalitu obrazu – on přece jen dekóduje h.264 video na „bitmapu“, kterou pošle přes HDMI monitoru. Tedy barva, jas, … každého jednoho pixelu každého snímku je jednoznačně dán.
Takže jakýpak kontrast, živost barev, … ???
Re: kvalita obrazu na HDMI
Také jsem si to myslel, než jsem vyměnil Cryptobox za HD-BOX a pak pro jistotu zase zpět. Obraz prostě byl na první pohled rozdílný. Přece jenom, ty přístroje data přijímají a nějak zpracovávají a až potom jde obraz do TV. A v tom dost možná bude to jádro pudla. Na druhou stranu, HD-BOX je jinak natolik dobrý, že jsem mu i ten obraz odpustil a sám jsem si jej koupil.
Re: kvalita obrazu na HDMI
.. asi budete mít, žel, pravdu. Na fórech se dost často mluví o kvalitě obrazu a zejm. ALI 3606 (Arivy, Gplden Media, AB-boxy, Optiboxy, …) mají prý obraz mizerný!
A jak se zdá, platí to i pro STi 7110 čipset taky, škoda.
Jen bych rád rozuměl tomu, jak je to možné. U digitálu! Snad jedině při dekódování h.264 – jestli to nebude jako (pamětníci si vzpomínají) kdy se přes modem 28 kb načítal a postupně objevoval na webu obrázek. Jestli třeba slabé/levné čipsety nedokončují zcela dekódování a musí jít na další snímek.
Nebo že by lepší přístroje prováděly po dekódování nějaké vylepšovací filtry (SW doostřování, …), zatímco ty levné jen pošlou ven co dostanou ?
Nemá o tom někdo lepší povědomost ?