Neděle , 22. 12. 2024

Šimon

Recenze Lamax Beat Blaze B-1 – basy pro vaše uši

Na jaře jsem si vyzkoušel první sluchátka od firmy Lamax, jednalo se konkrétně o model Elite E-1. A byl jsem velmi mile překvapen. Na podzim jsem dostal k dispozici sluchátka Blaze B-1, která se v portfoliu firmy Lamax nachází ve spektru levnějších modelů (cena 1 190 Kč). Otázka tedy je, zda milé překvapení z Elite E-1 přetrvalo.

07. 11. 2017

07. 11. 2017

I přesto, že se jedná o nejlevnější sluchátka z nabídky firmy Lamax, potěšilo mě doslova krásné balení. To obsahuje mimo 1,2m dlouhého audio kabelu (barevně ladícího), kabelu pro dobíjení s micro USB (tento je opravdu pouze pro dobíjení), plátěného obalu na sluchátka i tradiční milá pozornost ve formě 3 samolepek s logem firmy.

TIP: Lamax Elite E-1 – osvoboďte zvuk

 

Jako hrnec na hlavě?

Pokud se mám nyní zaměřit na design a kvalitu zpracování sluchátek, budu se hodně opakovat z recenze Elite E-1. Designově si Lamax drží svou linii, nejen díky typické kombinaci černé a tyrkysové barvy (v nabídce je i konzervativnější kombinace černé a šedé), ale také díky kvalitnímu zpracování s využitím plastu, koženky a kovu.

Mušle u B-1 jsou vytvarovány do kruhu (v případě modelu E-1 do čtverce), vystlány měkkou koženkou. Kulaté mušle nepříliš dokonale obemykají ucho, spíše jej tlačí k hlavě. Následkem toho dochází k výborné izolaci vnějších rušivých zvuků a vyšší stabilitě na hlavě, avšak při delším poslechu mě sluchátka už dost tlačila, což jsem u E-1 nepozoroval. Domnívám se, že to není způsobeno odlišným nastavení kovového hlavového mostu, který mi připadá víceméně stejně pružný, ale opravdu spíše tvarem mušlí. Kompaktnost sluchátek je zajištěna dvěma kovovými klouby nad každé straně hlavového mostu, které umožňují složit mušle dovnitř mostu a zmenšit sluchátka na polovinu. K tomu si připočtěme, že celé zařízení váží pouze 120 g.

Lamax Blaze B-1
Dosah až 10 m
Baterie 3,7V Li-Pol, 250 mAh
Doba nabíjení max 2 hodiny
Doba přehrávání až 8 hodin
Pohotovstní režim až 180 hodin
Konektivita Bluetooth 2.1, microUSB, 3,5mm jack
Hmotnost 120 g
Barvené provedení kombinace černé a šedé nebo kombinace černé a tyrkysové
Doporučená cena (s DPH) 1 190 Kč
Obsah balení Sluchátka, microUSB kabel, 3,5mm jack, pevné pouzdro, 3 propagační nálepky, informační brožurky
Záruka 2 roky
K TÉMATU  Recenze Umax VisonBooku 11Wa – horká hlava

 

Jde to bez drátů

Hlavní funkce, ovládání a konektivita sluchátek je situována do pravé mušle. Zde krom výstupů micro USB a 3,5mm jack najdeme ještě multifunkční „trojtlačítko“ vyrobené z gumy. Tlačítko při stisknutí lehce cvakne, čili člověk ví, že jej stlačitl a danou volbu provedl. Na druhou stranu mi ale připadá hodně malé a chvíli trvalo, než jsem si zvykl a nemačkal něco, co jsem vlastně nechtěl. U modelu E-1 byla celá vnější část jedné mušle tlačítkem a ovládání bylo daleko intuitivnější. Levá mušle pak disponuje jen vstupy mikrofonu, který po stránce zvuku nepatří mezi nejkvalitnější, ale musíme si uvědomit, v jaké cenové hladině se pohybujeme.

Sluchátka jsou v bezdrátovém režimu napájena Li-Pol akumulátorem o kapacitě 250 mAh, která zajišťuje až 8 hodinový provoz. Nutno podotknout, že pokud jsem sluchátka využíval během dne přerušovaně, tak jsem této hodnoty nedosáhl, protože docházelo k samovolnému vybíjení. Bohužel trochu většímu, než bych čekal. Zároveň tedy v takových situacích citelně chybí jakýkoli indikátor stavu baterie. S konektivitou přes Bluetooth 2.1 jsem výraznější problémy neměl. To, že občas na ani ne vteřinu spojení vypadne, se podle mého dá u bezdrátových sluchátek s touto verzí očekávat.

 

Hudba pro basáky, labužník ostrouhá

Konečně se dostáváme k tomu, o čem sluchátka mají být především, a sice zvuku. Zde jsou pocity rozpačité, neboť sluchátka jsou „továrně“ nastavena hodně basově. Asi i díky tomu je v popisu produktu zmíněno, že poskytují hutný zvuk.

Čili vhodné třeba pro drum´n´bass a podobné žánry. Ostatní žánry je potřeba mírně vyladit v ekvalizéru, zejména tedy posílit výšky. Často se stávalo, že zvuk silně připomínal „přezvučené“ koncerty a jednotlivé tóny se ztrácely. U mluveného slova zase na povrch vystupoval šum, se kterým se u bezdrátových přenosů setkáváme. Nicméně pokud člověk není přímo labužník, tak mu sluchátka bohatě poslouží při běžném poslechu ať už venku, doma, nebo v kanceláři, při činnostech, kdy se poslechu výhradně neoddává.

K TÉMATU  Útlá devatenáctka do ložnice: recenze LCD TV Xoro HTL 1910

Ještě musím zmínit jednu otravnou věc: pokud skončí zvuková stopa, sluchátka se vypnou a zase zapnou, což se projevuje nepříjemným lupnutím. Týká se to ale jen pokud jsou sluchátka využívána v bezdrátovém režimu. Po připojení kabelem pak tyto problémy zmizí, ale objeví se jiné. Zde zejména to, že přestane fungovat ovládání tlačítkem na pravé mušli. Má to asi svou logiku, pokud jsem připojen drátem, tak jsem asi u notebooku, nebo přehrávače a můžu si hlasitost a skladby korigovat v daném zařízení. Čili bych to jako výrazný nedostatek nehodnotil.

Lamax Blaze B-1 jsou prvním modelem v řadě sluchátek, které Lamax nabízí. Nedá se říci, že by se z tohoto titulu jednalo automaticky o špatný produkt. To vůbec ne. Výhodou je kompaktní provedení, kvalitní zvuk v dané cenové kategorii a výdrž baterie. Jen cílovou skupinou budou zákazníci nevyžadující akademický poslech, ale zákazníci, kteří produkci ze sluchátek mají spíše jako kulisu ke svým každodenním aktivitám.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.
VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.
Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek