Sobota , 21. 12. 2024

Natálie

Recenze Lamax Street2 – excelentní pouliční umělec

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

03. 02. 2020

03. 02. 2020

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch „chytrých“. Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

TIP: LAMAX VIBE1 – SYMPATICKÝ HUDEBNÍ PRCEK

V klasicky pevné krabici Street2 nacházíme v plastové vaničce, k němu nabíjecí USB kabel, propojovací audio kabel s 3,5mm konektory karabinu, poutko a samozřejmě manuál. Nepostrádáme ani samolepky Lamax. Toto složení slibuje zajímavé možnosti využití.

TIP: SENTINEL SE–1 – OCHRÁNCE S HUDEBNÍM SLUCHEM

Propojení i výdrž na prvním místě

V prvé řadě zmiňme konektivitu, resp, variabilitu použití. Kromě přenosu hudby skrze Bluetooth verze 5.0 zařízení nabízí další, v této cenové kategorii spíše nadstandardně bohaté, způsoby přehrávání a připojení. Disponuje slotem na micro SD kartu, klasickým USB A portem (pro flash disk – dědictví po předchůdci) a již zmíněným jackem. V případě, kdy nestačí ani jedna možnost, přichází reproduktor s integrovaným FM tunerem.

A jelikož v Lamaxu viděli, že bude stále, co přehrávat, soustředili svou pozornost na výdrž baterie. Ta má sice kapacitu podprůměrných 1 800 mAh (např. v současnosti již cenově srovnatelný Vibe1 disponuje 3 000 mAh), ale vydrží pohánět reprák nebývale dlouho. V domácím prostředí s nižší hlasitostí jsem na jedno nabití skutečně atakoval hodnotu 20 hodin. Při 80% hlasitosti výrobce slibuje až 9 hodin. To vše za zhruba 3 hodiny v nabíječce.

Tím se dostávám k využití a výkonu, který se skrývá v tomto 20 cm dlouhém (širokém) válečku. Street2 má dva měniče, každý s maximálním výkonem 7,5 W. Za tuto cenu se 15 W reproduktor hledá velmi těžko a Street2 si připisuje další výrazný bod proti konkurenci. Komu by přesto bylo málo, Lamax reproduktor vybavil i funkcí True Wireless Stereo, což znamená, že jej lze spárovat s dalším Streetem2 a získat tak porci 30 W výkonu.

K TÉMATU  Přenosné Party Stany: Skvělá volba pro každou událost

Kvalita zvuku i odolnost těla

Samotný zvuk a kvalita reprodukce je výborná, což mě nepřekvapilo. Lamaxu se v tomto ohledu zatím daří. Design se mi subjektivně velmi líbí, navazuje sice na modely Vibe1 a MusiCan1, přesto mi Street2 oproti nim přijde více kompaktní, přehledný a bytelný. Tlačítka ovládání jsou pogumovaná i a dostatečně velká pro snadné používání, stejně tak zadní (spodní) kryt pro konektory. Boky reproduktoru jsou kovové. Z toho všeho pak pramení i zvýšená odolnost proti prachu a vodě dle standardu IP55.

Druhý pohled

Podobně jako kolegovi Petrovi se mi Street2 hodně zalíbil. Pokud by si nějaký produkt od Lamaxu po dlouhé době měl zasloužit ocenění našeho webu, jde právě o Street2 za poměr cena / výkon a i výborný zvuk. Zde musíme brát v úvahu doporučené koncové ceny, protože takový původně výše cílený Vibe1 pořídíme prakticky za podobné peníze v různých akcích, popř. levněji. Zatímco Street2 zůstává tomuto trendu uchráněn. Nicméně nás zaujal nejen přítomností klasického USB portu (pro připojení flash disku, teoreticky i jako možnost využití coby nouzové powerbanky), hlaně však plným zvukem, který se nebojí basů, kterými neplýtvá na úkor podání vyšších tónů. Z mnoha reproduktorů působí nejvyváženěji. Podobně výdrž akumulátoru překvapila.

Za slabé stránky považujme umístění a nepraktické krytí konektorů dlouhou gumou (na obrázcích výše). Pokud vyžadujete například zapojení přes AUX vstup, budete možná trošku vzteklí. Hlavně, protože guma překáží a postavíte-li Street2 na výšku, okamžitě při prvním “žduchnutí” do stolu prokáže svoji nestabilitu a spadne, v lepším případě ne ze stolu. Tohle vymýšlel opravdu pan návrhář, razící filozofii převahy designu nad funkčností. Párkrát jsem na něj zanadával, když se Street2 řítil ze stolu nazem, ať si škytá, filuta. Takto zbytečně “zabít” velmi povedený produkt, roztrhal bych mu diplom v tu chvíli.

K TÉMATU  Unboxing video odolného reproduktoru Niceboy RAZE 4 Origin

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.
Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek