Sobota , 25. 01. 2025

Milena

Recenze MP3 EU3C Infinity V700

19. 11. 2007

19. 11. 2007

Trh z MP3 přehrávači je opravdu zaplněn různými modely od různých výrobců. Každý v sobě ukrývá trošku něco jiného, ale výsledný efekt je velice podobný. Dnes se podíváme co nám dokáže nabídnout MP3 nebo chcete-li MP4 přehrávač od méně známe firmy EU3C, která je na našem trhu necelý rok. V tomto případě se jedná o model Infinity V700 2GB.

V krabičce

V pěkné papírové krabičce, která se skládá ze dvou dílů najdeme vše co je potřeba. Nic víc, ale ani nic míň. Součásti balení je : samotný přehrávač, špuntová sluchátka, USB kabel (standart USB – mini USB ), síťová nabíječka, 8cm CD se softwarem a český manuál. Bohužel v balení není žádný ochranný obal na přehrávač a ani molitany na sluchátka. Sice to není tak důležité, ale potěšilo by to. Na druhou stranu co považuji za velké plus a nebývá to zvykem je přiložena síťová USB nabíječka na 230V.


Součástí je i síťová nabíječka, což žel není vždy zvykem

Jednoduchost a účelnost

Infinity V700 má rozměry 84 x 49 x 11 mm. To je zhruba jako kreditní karta. Design je jednoduchý, žádné tvarové ani barevné výstřelky zde nenajdeme. Obal je z tvrzeného plastu, zádní strana a boky jsou matné, přední strana je v lesklém provedení. Celkové zpracování je na dobré úrovni, nikde nic neskřípe a vše k sobě dobře přiléhá. Na zadní straně jsou výřezy pro vestavěný reproduktor. Na levém boku se nachází konektor pro sluchátka (standart stereo 3,5 jack), mini USB konektor a mezi tím je dvojce dírek pro případné poutko na krk. Pravý bok se pyšní microSD slotem. Na spodním boku je jezdec OFF/ON a na horním tlačítko play / pause které slouží také jako zapínaní a vypínání.
Možná si říkáte proč jsou zde 2 prvky pro zapínaní a vypínaní ? Nejdříve je potřeba posunout jezdce na ON a pak zmáčknout horní tlačítko play / pause. Zajímavé. Lepši by bylo kdyby raději jezdec sloužil jako zámek kláves který se jinak zapíná kombinací 2 tlačítek.


Jednoduchý, elegantní, černý design:)

O ostatní ovládáni se postará pětice dotykových bodu na přední části přehrávače napravo vedle displeje. Tyto dotykové senzory jsou pěkně modře podsvíceny a vyniknou tak jejich symboly. O napájení se stará vestavěná nabíjecí Li-Pol baterie, která se nabiji buď při připojení k PC nebo za použití síťové nabíječky. Celková hmotnost je pouhých 57 g .

K TÉMATU  Základní kámen: recenze Philips DVP3260/12

Co umí

Hlavním prvkem celé “vé sedmistovky“ je velký TFT displej z rozlišením 320×240 a 262k barev. Po zapnutí se krátce objeví logo EU3C a dostaneme se do moc pěkného úvodního menu, které využívá kvality displeje. Displej je opravdu pěkný, barevné podaní je přirozené, rozlišení postačující, jednotlivé body téměř nepozorovatelné. Je potřeba si najít ten správný pozorovací uhel a pak není displeji co vytknout. Na dotekové ovládání je potřeba si nejdříve zvyknout. Po chvíli cviku je ovládání bezproblémové a jednoduché.


Menu má 8 záložek:
Hudba, Video, Obrázky, Texty, Záznam, Navigace, Hra, Nastaveni.

Hudba:
V této složce se nachází pěkně graficky zpracovaný hudební přehrávač, který vás informuje o všem potřebném. Název adresáře (přehrávač si bez problémů poradí s adresáři), název skladby, čas od začátku skladby, čas do konce skladby, číslo skladby / celkový počet skladeb, způsob přehrávání (opakovaně, náhodně …), bitrate, hlasitost a 17pásmovy grafický equalizér. Ve skladbách můžeme pohodlně přetáčet oběma směry. Celá obrazovka je pěkně barevně a účelně zpracovaná.

Video:
K přehrání video souboru je nejdříve potřeba video soubor překonvertorovat v programu AVIConverter, který je na přiloženém CD. Program jednoduše nainstalujete do PC. Jeho ovládání je jednoduché a hlavně funkční. Standardně je podporován formát:

Video: XVID 320×240 20.00fps 453Kbps
Audio: MPEG Audio 44100Hz stereo 128Kbps

Při přehrávaní videosouborů můžete video pozastavit i přetáčet oběma směry, přeskakovat na další / předchozí a nastavit hlasitost.
Obraz je na displeji moc pěkný a plynulý. Bez problému se dá dívat na delší videoklipy nebo filmy.

Obrázky:
Do V700 jsem zkušebně nahrál několik .jpg v různých rozlišeni až do 3MP. Až na to že načtení trvá o něco déle nebyl jinak se zobrazením žádný problém.

Texty:
V700 Přečte standardní .txt formát (prostý text). Nepatrné problémy jsou s češtinou, ale jinak je text pěkně čitelný a je vidět výhoda většího displeje.

K TÉMATU  Nothing odhalil svůj komunitně vyrobený telefon

Záznam:
Zde se přepneme do módu nahrávání z vestavěného mikrofonu. Zvuk se nahrává ve formátu wav. Na displeji je napsáno, jaký může být maximální čas záznamu. Celková kvalita nahraného zvuku je spíše průměrná. V nahrávce je slyšet šum a ruchy elektroniky samotné V700. Záznam je použitelný a mluvenému slovu je rozumět.

Navigace:
Něco jako průzkumník. Zde si můžeme procházet, pouštět nebo mazat všechny nahrané soubory .

Hra:
Klasický Tetris. Velmi dobře hratelný a jestli je puštěna nějaká MP3 tak se nevypne, ale hraje na pozadí.

Nastaveni:
Tady je opravdu velké množství různého nastavení. Můžeme si upravit podsvícení displeje, jas, nastavit zvuk nebo třeba režim spánku. Vše je přehledne a jednoduché.


Celkový dojem

V700 je povedeny přehrávač z velkým displejem vhodným na sledováni videí nebo obrázků. Přiložena sluchátka jsou k ohledu pořizovací ceně „standart“, doporučuji použit nějaké lepší ale také samozřejmě dražší. Celkový zvuk je dobry, maximální hlasitost postačující a při vhodně zvolením equalizéru není zvuk na max. skreslený. Zvukové soubory umí hrát na pozadí takže si můžeme zpříjemnit čtení txt dokumentu nebo hraní hry. Ovládáni chce chvíli zvyku pak je pohodlné. Přínos je vestavěný reproduktor, který sice nevyniká HIFI zvukem, ale výkon postačuje. Problém ale je v tom že zadní strana je úplně plochá, takže když je zapnutý reproduktor a přehrávač položíme, tak se zvuk utlumí. Je potřeba přehrávač něčím podložit nebo opřít, ale to je už detail 🙂

 

Plusy a mínusy
+ Velký displej s dobrým rozlišením – Pozorovací úhel displeje
+ USB síťová nabíječka – Žádny ochranný obal
+ Vestavěny microSD slot a reproduktor
+ Jednoduchý AVIconverter

Přehrávač Infinity V700 zapůjčila firma EU3C www.eu3c.com

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Na jaře jsem si vyzkoušel první sluchátka od firmy Lamax, jednalo se konkrétně o model Elite E-1. A byl jsem velmi mile překvapen. Na podzim jsem dostal k dispozici sluchátka Blaze B-1, která se v portfoliu firmy Lamax nachází ve spektru levnějších modelů (cena 1 190 Kč). Otázka tedy je, zda milé překvapení z Elite E-1 přetrvalo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek