Středa , 02. 07. 2025

Patricie

Recenze Niceboy RAZE 2 ego – má svůj styl

Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.

03. 07. 2019

03. 07. 2019

Niceboy nás zahrnuje novinkami na léto. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.

TIP: NICEBOY RAZE 2 VERTIGO – VÝKON A BASY S SEBOU

Netradičně je navržen celý reproduktor, protože na rozdíl od svých brášků leží a má konický tvar (jako sud) – nejde tedy o stojící válec. Konec konců proč ne, alespoň není žádný basový reproduktor utlumen podložkou. Také nečekejte žádný stupeň krytí proti vodě a prachu.

Na zadní straně otevřete gumová dvířka, která chrání mikro USB (pro nabíjení), USB A konektor pro flash disk, audio vstup 3,5 mm a slot na micro SD kartu. Gumové protiskluzové nožičky opravdu fungují, reproduktor drží na místě.

Snaží se

Minimalistické balení obsahuje klasickou „nálož“ výbavy v podobě USB a audio kabelu (ten nyní najde využití coby anténa pro FM rádio). Rovnou si řekněme, že krátký audio kabel hůře chytá FM signál (80 cm). Místo něj výrazně lépe posloužil při testu model ze sluchátek HIVE XL. Delší a celkově kvalitnější produkt s pozlacenými konektory splnil roli antény mnohem lépe s daleko kvalitnějším příjmem analogového signálu.

TIP: TEST „KAPESNÍCH” REPRODUKTORŮ – ČTYŘI DO MARIÁŠE

Sice jde o drobnost, ale potěší poutko, které lze protáhnout masivním očkem. Oproti RAZE 2 vertigo s jeho tkaničkami to vnímáme coby výrazně praktičtější řešení. Máte totiž na výběr.

Přehrávání z micro SD karty jsme zkoušeli s 64GB SDXC kartou s mnoha vloženými adresáři nejen s hudbou (také s filmy, dokumenty) a po chvíli (několika sekundách) začal reproduktor přehrávat bez chyby. Pamatoval si také poslední přehrávanou skladbu. Podobně zvládl 32GB flash disk prohledat a přehrát hudební soubory.

K TÉMATU  Malý krůček vpřed: recenze Ferguson D-780

Vystačit si musíte jen s funkcemi play/pause, regulací hlasitosti a přeskakováním skladeb dopředu či dozadu (po jedné) pomocí stejných tlačítek se symboly + nebo –. Prostě srovnatelně s jinými podobnými reproduktory. Takže pokud budete mít na kartě 1 000 a více písniček, přejeme hodně štěstí při hledání té konkrétní. Zde poslouží váš oblíbený audio software v počítači či mobilním telefonu jistě mnohem lépe.

Nedokonalé ego

Zvuk celkově hodnotíme coby (na tuto třídu reproduktorů) spíše plochý, orientovaný na výšky, s mnohem méně výraznými basy oproti dražšímu RAZE 2 vertigo. Postřehnete to při přehrávání z micro SD karty, pokud jej napojíte přes Bluetooth či audio kabel, lze to do omezené míry kompenzovat nastavením equalizéru v počítači. Ale pokud si potrpíte na plné a výrazné basy, volte raději RAZE 2 vertigo bez dalších okolků.

Druhou iritující vlastností je opět velmi hlasitý a výrazný uvítací tón. Ve dne někde na hřišti či ve třídě, hlučnějším open space vám to ani nepřijde. Zkuste si jej zapnout doma ve 3 ráno (jako já), kdy je venku ticho jak v márnici. To pochopíte, co znamená příslovečné, že by probudil i mrtvého. Toho možná ne, ale pokud vám za zády spí pes či partnerka, neocení to. 

Bohužel také startuje na vysoké intenzitě hlasitosti přehrávání či rádio (na to jej používám nejvíce), takže musíte ze startu vztekle ťukat na snižování hlasitosti (pokud byste to jenom drželi přeskočíte na jinou stanici či píseň). To se opakuje po vypnutí či dokonce přepnutí do jiného módu a vrácení se zpět. Tohle se nepovedlo bohužel.

Naopak velmi dobré chování prokázal při nabíjení, které neruší signál rádia a reproduktor nijak nešumí, nehrčí, zvuk zůstává nezkreslený a čistý. Za to získává velké plus, protože mi doma mohl hrát prakticky nepřetržitě, stačilo připojit powerbanku či kabel z nabíječky, notebooku a bylo. To při tom nemá vůbec malou výdrž, tu jsme sice neměřili přesně, ale o „šťávu“ si RAZE 2 ego pravidelně říkal až pozdě v noci.

K TÉMATU  Nový cestovní router od TP-Link je hotspot pro vše

Něco na tom „egoušovi“ rozhodně bude, prostě se nám zalíbil, i když, ruku na srdce, nechcete-li rádio či vyloženě mobilní přehrávač hudby, racionálně doporučujeme RAZE 2 vertigo. Pokud by mělo jít o dárek pro ratolesti za vysvědčení, ty venku ocení větší výkon a krytí IPx6, které ego postrádá. Pokud máte hlouběji do kapsy i starší RAZE s nižší cenou poslouží dobře. A to píši s vědomím, že jsem sám zvolil domů RAZE 2 ego, protože převážily iracionální sympatie a rádio (cena roli nehrála), které nějakou dobu doma postrádám. Je příjemné ráno zapnout reproduktor místo bootování celého notebooku a slyšet hned hlasy… 🙂

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.
Čína plánuje do roku 2025 velký technologický krok ke konkurenčnímu Neuralinku Elona Muska Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (MIIT) představilo své ambiciózní plány na vývoj mozko-počítačových produktů do roku 2025. MIIT nedávno zveřejnilo komplexní politický dokument, v němž nastiňuje svůj závazek učinit převratné kroky v oblasti špičkových technologií.
Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.

Nepřehlédněte

Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek