Sobota , 13. 07. 2024

Markéta

Recenze Niceboy RAZE 2 ego – má svůj styl

Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.

03. 07. 2019

03. 07. 2019

Niceboy nás zahrnuje novinkami na léto. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.

TIP: NICEBOY RAZE 2 VERTIGO – VÝKON A BASY S SEBOU

Netradičně je navržen celý reproduktor, protože na rozdíl od svých brášků leží a má konický tvar (jako sud) – nejde tedy o stojící válec. Konec konců proč ne, alespoň není žádný basový reproduktor utlumen podložkou. Také nečekejte žádný stupeň krytí proti vodě a prachu.

Na zadní straně otevřete gumová dvířka, která chrání mikro USB (pro nabíjení), USB A konektor pro flash disk, audio vstup 3,5 mm a slot na micro SD kartu. Gumové protiskluzové nožičky opravdu fungují, reproduktor drží na místě.

Snaží se

Minimalistické balení obsahuje klasickou „nálož“ výbavy v podobě USB a audio kabelu (ten nyní najde využití coby anténa pro FM rádio). Rovnou si řekněme, že krátký audio kabel hůře chytá FM signál (80 cm). Místo něj výrazně lépe posloužil při testu model ze sluchátek HIVE XL. Delší a celkově kvalitnější produkt s pozlacenými konektory splnil roli antény mnohem lépe s daleko kvalitnějším příjmem analogového signálu.

TIP: TEST „KAPESNÍCH” REPRODUKTORŮ – ČTYŘI DO MARIÁŠE

Sice jde o drobnost, ale potěší poutko, které lze protáhnout masivním očkem. Oproti RAZE 2 vertigo s jeho tkaničkami to vnímáme coby výrazně praktičtější řešení. Máte totiž na výběr.

Přehrávání z micro SD karty jsme zkoušeli s 64GB SDXC kartou s mnoha vloženými adresáři nejen s hudbou (také s filmy, dokumenty) a po chvíli (několika sekundách) začal reproduktor přehrávat bez chyby. Pamatoval si také poslední přehrávanou skladbu. Podobně zvládl 32GB flash disk prohledat a přehrát hudební soubory.

K TÉMATU  Recenze Klipsch Image S3 vs. Sennheiser CX300 -II Precision

Vystačit si musíte jen s funkcemi play/pause, regulací hlasitosti a přeskakováním skladeb dopředu či dozadu (po jedné) pomocí stejných tlačítek se symboly + nebo –. Prostě srovnatelně s jinými podobnými reproduktory. Takže pokud budete mít na kartě 1 000 a více písniček, přejeme hodně štěstí při hledání té konkrétní. Zde poslouží váš oblíbený audio software v počítači či mobilním telefonu jistě mnohem lépe.

Nedokonalé ego

Zvuk celkově hodnotíme coby (na tuto třídu reproduktorů) spíše plochý, orientovaný na výšky, s mnohem méně výraznými basy oproti dražšímu RAZE 2 vertigo. Postřehnete to při přehrávání z micro SD karty, pokud jej napojíte přes Bluetooth či audio kabel, lze to do omezené míry kompenzovat nastavením equalizéru v počítači. Ale pokud si potrpíte na plné a výrazné basy, volte raději RAZE 2 vertigo bez dalších okolků.

Druhou iritující vlastností je opět velmi hlasitý a výrazný uvítací tón. Ve dne někde na hřišti či ve třídě, hlučnějším open space vám to ani nepřijde. Zkuste si jej zapnout doma ve 3 ráno (jako já), kdy je venku ticho jak v márnici. To pochopíte, co znamená příslovečné, že by probudil i mrtvého. Toho možná ne, ale pokud vám za zády spí pes či partnerka, neocení to. 

Bohužel také startuje na vysoké intenzitě hlasitosti přehrávání či rádio (na to jej používám nejvíce), takže musíte ze startu vztekle ťukat na snižování hlasitosti (pokud byste to jenom drželi přeskočíte na jinou stanici či píseň). To se opakuje po vypnutí či dokonce přepnutí do jiného módu a vrácení se zpět. Tohle se nepovedlo bohužel.

Naopak velmi dobré chování prokázal při nabíjení, které neruší signál rádia a reproduktor nijak nešumí, nehrčí, zvuk zůstává nezkreslený a čistý. Za to získává velké plus, protože mi doma mohl hrát prakticky nepřetržitě, stačilo připojit powerbanku či kabel z nabíječky, notebooku a bylo. To při tom nemá vůbec malou výdrž, tu jsme sice neměřili přesně, ale o „šťávu“ si RAZE 2 ego pravidelně říkal až pozdě v noci.

K TÉMATU  Vysokorychlostní signálový procesor dokáže analyzovat 400 000 snímků současně

Něco na tom „egoušovi“ rozhodně bude, prostě se nám zalíbil, i když, ruku na srdce, nechcete-li rádio či vyloženě mobilní přehrávač hudby, racionálně doporučujeme RAZE 2 vertigo. Pokud by mělo jít o dárek pro ratolesti za vysvědčení, ty venku ocení větší výkon a krytí IPx6, které ego postrádá. Pokud máte hlouběji do kapsy i starší RAZE s nižší cenou poslouží dobře. A to píši s vědomím, že jsem sám zvolil domů RAZE 2 ego, protože převážily iracionální sympatie a rádio (cena roli nehrála), které nějakou dobu doma postrádám. Je příjemné ráno zapnout reproduktor místo bootování celého notebooku a slyšet hned hlasy… 🙂

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.

Nepřehlédněte

Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek