Úterý , 27. 02. 2024

Alexandr

Diskuze k článku

509 komentářů

 1. Half-HDTV XviD záznam
  Nezkoušel jste na tom přehrát i DivX/Xvid záznam HDTV v rozlišení Half-HDTV (= cca 960 x 540) – např. nějaký díl seriálu LOST?

  1. Nezkoušel, ale
   Nezkoušel, ale velice bych se divil, kdyby uměl u DivX (nebo jakéhokoliv jiného videa) vyšší rozlišení, než PAL, tedy 720×576. Na video s vyšším rozlišením je už třeba zcela jiná architektura řídícího čipu s markantně vyšším výkonem a tedy i cenou…jako je například v testovaném přehrávači Ziova CS-505.
   Už přístroj nemám, ale jestli má někdo možnost to prověřit, až se prosím podělí s výsledkem.

   1. Tak jsem čekal na tento
    Tak jsem čekal na tento rekordér, ale jak to vidím, je to pořád bída 🙁 Jdu raději do HTPC

    1. Dobrý den,
     neplánujete

     Dobrý den,

     neplánujete recenzi Panasonic DMR-EH58EP? Tato novinka by zřejmě mohla zlepšit neduhy EX77EP-S , už zde nechybí USB a mechanika by prý také měla být měně hlučnější.. Děkuji za odpověď

     1. Totiž, chtěl jsem napsat,
      Totiž, chtěl jsem napsat, jestli neplánujete recenzi Panasonic DMR-EX78EP, DMR-EH58EP nemá digitální tuner 🙁

 2. DVD+R/RW
  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda jste zkoušeli nahrávat nebo přehrávat DVD+R/RW média. Slyšel jsem, že Panasonic si moc nerozumí s “plus” médii. Děkuji za odpověď.

   1. panasonic DMR-EX77
    no mám tento model a pluska mi to prostě nebere ani na přehrávání ani na vypalování, ten stejnej film, vypálím na mínusko a jde to a na plusku ne…
    ještě se mrknu jestli už neudělali noevej firmwere kde už s podporou plusek počítaj…

 3. par praktickych dotazu…
  Tedy praktickych pro me 🙂
  Umi precist DVD s MP3 a JPEG? Dokaze zkupirovat MP3 (pripadne JPEG) na interni disk a odtud je prehravat? Umoznuje prime propojeni s PC – pro preneseni nahranych poradu, nebo je jedina moznost vypaleni na DVD?

  1. Umi precist oboje, ale MP3
   Umi precist oboje, ale MP3 jen prehrava (nekopiruje na HDD), JPEG kopiruje na HDD, ale jen z DVD RAM a v presne definovane strukture, jinak to ani neprecte. Ale treba z CD-RW precte jakkoliv pojmenovanou slozku…:( Prime propojeni s PC nelze (neni pres co)…

 4. nekompatibilni format DVD
  dobry den, mam tento dvd rekorder, ale mam mensi problem..kdyz mam na jednom druhu dvd verbatim filmy v avi, tak mi to hodi hlasku, ze je to nekompatibilni format, ale kdyz to dam na jine dvd tak to jde..je ale divne, ze kdyz na tom samym dvd je vypaleny klasicky dvd tak to jde v pohode..pry se ma prehrat firmware, ale netusim kde ho sehnat..

  1. DIVX
   Tady může být problém v registraci DIVX, podívejte se na stránky http://www.divx.com/vod, stáhněte si DivX player a vygenerujte si cdčko z registračního čísla rekordéru. Tuším, že to je v nastavení/ostatní/divx. Cdčko pak přehrajte v rekordéru a zaregistrujete si ho.

 5. Nahrávání
  Dobrý den,
  chtěl bych se ujistit zda jsem dobře pochopil informaci o narávání. Pokud budu např. nahrávat od 20:00 hod program na čt1 (na optický disk nebo HDD), tak ve stejnou dobu nemohu sledovat např čt2? Děkuji za reakci. JK.

  1. Záleží, jak máte
   Záleží, jak máte propojenou anténu s DMR EX77(87) a televizí.
   Pokud máte anténu do DMR… a z DMR do TV, pak na TV si naladíte program, na který se díváte a přitom nahráváte program nastavený na DMR.
   Taky J.K.

   1. Když nahráváte na HDD tak
    Když nahráváte na HDD tak máte anténu zcela jistě v DVD, pak si můžete TV přepínat dle libosti.

  2. Myslím, že ale nejde
   Myslím, že ale nejde sledovat dva kanály přes digitální vysílání. To je jednoznačně problém, protože při napojení na anténu tak, aby v pohodě přijímala dig. vysílání nemusí být zcela 100% naladění analogového příjmu. Samozřejmě spolu s ukončením analogového vysílání se tento problém stane aktuálním u všech a pak nezbyde než dívat se na něco již nahraného.

 6. Divx
  Divx přehrává pouze z CD-R,RW, DVD-R. DVD-RW Divx nepřehraje!!!, tuto skutečnost nechápu, mám domácí kino PANASONIC které přehraje Divx ze všech médií. Jde o to že velká většina filmů má přes 700MB, který se na CD-R,RW nevejde, a pálit na DVD-R když se film jen zkoukne a smaže mi přijde škoda.

 7. Nahrávání DVB-T
  Stále mi přijde, že se jedná o DVB-T tuner připojený k už existujícímu rekordéru. Při záznamu DVB bych chtěl, aby se nahrával přímo vysílaný stream a nic se nepřepočítávalo. Vzhledem k tomu, že i pro DVB zde je volba režimů SP, LP, tak dojde k další rekompresi a také k paradoxu, kdy nahraný pořad může mít větší datový tok než vysílání. Nebo zde je nějaká možnost záznamu 1:1?

  1. spoluprace rekorderu a dvb t
   Bohužel toto je zatím slabina mnoha rekordérů s DVB-T. Zatímco na počítači není problém zaznamenat přesně to, co z vysílače “leze”, rekordéry to zbytečně reenkódují 🙁 ale žít se s tím dá…

 8. DIVX s GMC
  V manuálu k EX77 je uvedeno , že přístroj nepodporuje divx s GMC. Vy uvádíte, že soubory divx s GMC přehraje. Je tomu oprovdu tak ?

  1. Přehraje vše co
   Přehraje vše co je uvedeno v tabulce. Testovací videa hrál všechna bez sekání a rozpadání obrazu…

 9. Třídění programů
  V návodu k výše uvedenému přístroji nic nepíšou o třídění programů, a to jak digitálních tak analogových, ale uvádějí, že je možno si vytvořit profil a do něj nakopírovat oblíbené stanice a ty pak setřídit (v návodu strana 69), už se ale nezmiňují, jestli do něj lze nakopírovat i analogové stanice. Jde mi ale o toto, pokud DVD rekordér zapnu dálkovým ovladačem a na ovladači přepínám programy tlačítky pro změnu kanálů (v návodu strana 12, tlačítko č.16), jdou za sebou tak, jak jsem si je nastavil ve výše uvedeném profilu, nebo tak, jak je DVD rekordér sám automaticky naladil? Tato informace je pro mě důležitá a bohužel nemám před koupí tohoto přístroje jinou možnost, jak to zjistit. Předem moc děkuji za ochotu.

  1. Profily
   Rekordér naladí všechny dostupné kanály za sebou, nejdříve digitální, pak analogové. Můžete si vytvořit profil, kde si je přeházíte podle své potřeby (analogové i digitální dohormady) a tento profil pak implicitně používáte a dokud profil nezměníte, budou kanály pod tlačítky tak, jak v profilu.

 10. Píšete, že probuzení
  Píšete, že probuzení rekordéru zabere čtyřicet sekund, jaká je pruměrná doba startu u podobných rekordérů? Je opravdu tak pomalý?

  1. Průměrná doba startu
   Průměrná doba startu u rekordérů se pohybuje okolo 20 sekund, třeba LG nebo Samsung. Tyto výrobky však zas nenabízejí funkci rychlého startu jakou má Panasonic…

 11. DVB-T + Analog
  Chtěl bych se zeptat, pokud tento přístroj má v sobě digitální i analogový tuner tak kam připojím obě antény najednou? Stažený návod říká, že ext. tuner připojím scartem. Omlouvám se možná za přihlouplý dotaz, ale nejsem v tom “kovanej”. Předem děkuji za odpověď.

  1. RE
   Oba tunery maji společný vstupní konektor pro VF. Pokud máte STA na domě, pak je potřeba aby tam byly osazeny moduly pro kanály daných multiplexů v mistě příjmu.

 12. synchronizace programů
  Dnešního dne jsem si pořídil tento DVD společne s plaznou TH-42PX70E a nedaří se mi sesynchronizovat programy. Mám to propojeno přes HDMI. V návodu píší, že při prvním připojení přístroje k televizoru jsou data se seznamem stanic automaticky zkopírována z televizoru do přístroje. Toto jsem však již propásl a nyní nemůžu přijít na to jak přístroj vyresetit, aby si načetl aktuální seznam z televize. Neporadili mi ani na infolince. Doufám že jedinou možností není vytvoření profilu a ručně popsat a přeskupit skoro 40 programů. Díky za radu.

  1. Reset
   Někde v OSD menu je reset do továrního nastavení, najděte ho a po resetu by se měla procedura načítání programů opakovat…bohužel nepřipojoval jsem k plazmě Panasonic, takže jsem funkčnost VIERA linku nemohl v praxi otestovat. Budu rád, když se podělíte o zkušenosti.

   1. Tak synchronizace jde
    Tak synchronizace jde opravdu jen přes scart. Je to ale zcela jednoduche. Stačí zapojit scart, spustit Q-Links a pak pak už synchronizace proběhne sama. Osobně odzkoušeno a naprosta spokojenost.

 13. Probuzení před nahráváním
  Pokud budu mít tento rekordér přepnutý do úsporného režimu, kdy má spotřebu kolem 2W a dobu probouzení kolem 40 sekund (17W v reřimu startu do 1 sekundy se mi zdá jako trvalá velká spotřeba) a budu mít nastaveno časové nahrávání, probudí se rekordér o nějakou dobu dříve, aby začal nahrávat přesně od zadaného času, nebo se v zadaný začátek nahrávání začne teprve probouzet a já přijdu o nahraný začátek?
  Předem děkuji za odpověď

 14. VPS
  Dost nemile me prekvapila absence funkce VPS/PCD. U kdejakeho videa je k dispozici a tady bud chybi, nebo nejsem schopen ji najit. Pro neznale doplnim, ze funkce VPS rozpozna skutecny zacatek a konec nahravaneho poradu, tzn. ze nastavim casy podle programu, nahravani se ale spusti az kdyz porad zacne, tzn. nemusim pridavat minuty pred a za porad, abych neprisel o “jiste napinavy zaver”. To mi prijde jako mega krok zpet..

  1. VPS už nikdy více
   Mega krok zpět je jen vaše lpění na vps, jakmile má dvd rek. hdd, není problém si vystřihnout cokoliv před a za filmem, jakožto i cokoli ve filmu. U dvbt tuneru vps neexistuje a mělo svůj význam pouze u vhs rachotin. Jinak problémem vps se seriozně zabývá každé slušné technické muzeum, lze nahlédnout i do pergamenové dokumentace “nahráváme zrnění s duchama na kilometry pásku”.

   1. Ale jo, docela jsem se
    Ale jo, docela jsem se zasmal ty odpovedi. Dobre, vsechno se da mazat, pred programem i za programem, i uvnitr, to je mi jasny. Ale proc to delat??? Navic u vetsiny dalsich DVD s HDD ta funkce je, takze jeji absenci u tohoto modelu bych neudaval jako vyhodu..

    1. VPS = totální blbost
     Vážně nechápu požadavek VPS. Vlastním Panasonic DMR-EH65, který VPS podporuje, už více jak rok. Nechápu, že se smějete názorům nahrát si půl hodiny před a půl po a pak to ostříhat. VPS jsem osobně použil jednou a pak jsem byl akorát naštvaný. Než se DVD po VPSce probudilo, tak začalo nahrávat možná s 10-ti sekundovým zpožděním. Nevím čemu se pánové divíte, ale myslím, že je jednoznačně lepší nahrát o půl hodiny víc, než o 10 sekund míň. A otázky typu proč stříhat, nejsou otázky principu, ale možná lenosti. Navíc NOVA stejně VPS nevysílá, PRIMA ani nevím a stejně by se to na reklamy nepřerušilo. A pokud ano, tak by díky zpožděním vznikl pěkný paskvil. Jinými slovy, PANASONIC neudělal krok zpět, ale logicky vyhodil funkci na prd. Nezlobte se, ale myslím, že zpátečnicky se chováte pouze vy.

     1. Ja nevim jak vy, ale ja mam
      Ja nevim jak vy, ale ja mam DVD rekorder od LG, a ty vase usmevne problemy se me netykaji. U me LG nahrava presne pri pouziti VPS VZDY! a nikdy se mi nestalo ze by to zablblo. LG se uz par minutu pred zacatkem zapina do pohotovostniho modu, takze nema nikdy problem se zacatkem. A VPS podporuje CT1, CT2 a Prima. Ja to naopak beru jako velmi podstatnou funkci pri vyberu pristroje. Uz blby Videa to mely.

     2. Moje řeč! Na starém
      Moje řeč! Na starém Panasoniku E 50 VPS fungovalo u ČT bezvadně a že není u EX 77 mě dosti otrávilo. Ještě více mně ale štve, že když mám i foťák stejné značky (Panasonic), a když vytáhnu z něho SD kartu a strčím ji do EX 77, tak ten hňup přehraje jenom fotky, ale videa jako by pro něj neexistovala! Sice v návodu píšou, že přímo z SD karty se video spustit nedá, že se to musí nejdříve stáhnout na HDD. Ale to jsem už také několikrát zkusil a nic! Zdá se, že Panasonic nepodporuje Panasonic:-)

   2. A proč by u DVB-T tuneru
    A proč by u DVB-T tuneru VPS neexistovalo, když se přenáší kompletní klasický teletext, jehož je VPS v podstatě součástí? Navíc lze samozřejmě využít EPG, když už zavrhujete VPS.

   3. Ehm
    Takže jestli Vaší odpovědi dobře rozumím, tak říkáte … proč to dělat jednoduše když to jde tak krásně složitě. Proč by to mělo začít a skončit nahrávat přesně když si můžete navíc nahrát půl hodiny předem a půl hodinu po. Opravdu usměvné.

   4. Pravda VPS je “anachronysmus”
    Takže radši budeme pokaždé před a po filmu či pořadu něco stříhat a mazat. Haha. Dle mého názoru to Panasonicu těžce ustřelilo. Vzhledem k tomu, že v některých oblastech čech nebude DVB-T k dispozici ještě dva roky (využití EPG). Tak je funkce VPS dost žádoucí. A kromě Panasonicu jí má většina hybridních rekordérů. I když jich moc není. Je to dost škoda.

  2. VPS
   Neviděl bych to jako velkou chybu, mám doma přístroj DMR-EH 55, který VPS má, ale nepoužívám ho vůbec. Jednak u nás VPS používá jen ČT a to ještě se značnými obtížemi (několikrát se stalo, že nahrávání neseplo) a druhak nahrávání vždy začalo s několikasekundovým zpožděním. Takže bez VPS a editovat.

 15. Rychlé přehrávání 1,3
  Jak funguje zrychlené přehrávání rychlostí 1,3? Je pohyb obrazu plynulý, nebo je to spíš trošku škubavé? A co zvuk? Předem moc děkuji za odpověď

 16. Je to asi najlepší rekordér na trhu
  K dokonalosti však chýba:
  – možnosť prehrávania DivX a MP3 z HDD
  – prepojenie s PC
  – nikde som sa to síce nedočítal ale predpokladám, že DVB-T tuner pracuje len s normou MPEG-2 a obávam sa, že prípadné rozšírenie na MPEG-4 nebude možné. Viem, že sa to teraz javí ako zbytočnosť, ale za pár rokov môže byť z tohoto dôvodu nepoužíteľný (v Polsku sa napr. bude používať norma MPEG-4 už teraz).

  1. mpeg-4
   V navodu to urcite pisi, MPEG-4 neni podporovan a je pravdou, ze zkusebni vysilani ct1 v tomto formatu se sice naladi, ale nezobrazi, takze neni podporovano. Do budoucna asi problem, ale myslim ze to zase nebude tak horke.

   1. Dle všeho v MPEG4 mají
    Dle všeho v MPEG4 mají být jen placené programy a MPEG2 bude zachováno pro volně šiřitelné programy nadále. Takže já osobně v tom nevidím, vůbec žádný problém.

 17. Další rekordéry do recenze
  Dobrý den,
  chci pochválit provedení recenze a zároveň se zeptat, zda neplánujete podobnou i pro Pioneer DVR-550HX a SONY RDR-HXD870, což jsou další mí kandidáti na nákup. Případně prosím i čtenáře o případné komentáře. Jedná se mi především o kvalitu reprodukce DVD a možnost přehrávání DivX s podporu titulků. Díky jett

 18. DivX, Xvid
  Dnes jsem si pořídil tento přístroj. Všechno funguje jak jsem si představoval, jen s těmito kodeky mám problém. Na DVD mám několik souborů .avi, které potřebují různé kodeky. Zkoušel jsem vypálit sólo jeden .avi soubor, a bez problému jej to přečetlo. Napadlo mě, že mi to nahlásí nekompatibilní médium proto, že je na DVD jeden soubor, ke kterému rekordéru schází kodek. Je to možné? Stalo se totéž ještě někomu? Děkuji za odpovědi

  1. Nevím jestli je to stejný
   Nevím jestli je to stejný problém, protože jsem nezkoušel nakopírovat sólo jen 1 .avi soubor na separátní médium, ale mám také problémy s přehráváním AVI, konkrétně se jedná o videa z fotoaparátu Canon, který zaznamenává ve formátu .avi. Bohužel ani jeden ze souborů se nezadařilo přehrát a to ani z CD ani z DVD. Dá se někde zjistit kompatibilita? Lze konkrétní kodeky “doinstalovat” (update firmware???)?

   1. Nevím, jak je to u tohoto
    Nevím, jak je to u tohoto Canonu, ale fotoaparáty obecně nahrávají většinou do formátu mjpeg (i když přípona je .avi) a DVD rekordéry umějí přehrávat soubory formátu mpeg4 (různé ty divx a xvid). Cestou je převést soubor z fotoaparátu v PC pomocí např VirtualDubu do požadovaného formátu.

   2. Zdravím,
    dlouho jsem

    Zdravím,

    dlouho jsem vybíral až jsem si objednal panasonic 77. Nejmenovaný internetový obchod nebyl schopný ho dodat ani za tři týdny a to ho měli v akci na měsíc listopad!!! Tak jsem objednávku zrušil a po těch dlouhý třech týdnech zajel pro svého druhého favorita sony 870 do Datártu.

    Me zkušenosti:

    +USB slot – přehrává z něj MP3, fotky, (na německém diskuzním foru jsem četl, že přes USB je možné napojit externí 2,5″ HDD a přehrávat z něj hudbu. Ještě jsem to nezkoušel, ale chystám se na to

    +extrémně jednoduché ovládání (na návod můžete zapomenout, nebude potřeba:-)))

    +obraz přes DVB-T i z DVD mě příjemně překvapil, i Divx vypadá hodně dobře, jenom by mohli být větší titulky

    +použitelné české EPG

    +rychlé načítání DVD, i rychlé reakce na stisk tlačítek (jenom nabíhání při zapnutí by mohlo být rychlejší – trva cca 15sek

    +prohlížení fotek z USB paměti – přes HDMI super kvalita a jsou-li v menším rozlišení nabíhají okamžitě, já fotím zrcadlovkou, tak jsou fotky větší, ale přesto nabíhají mnohem rychleji než na mém starém DVD přehrávači

    -snad jenom cena – přišel mě na 11000,-

    -je hodně tichý, ale mé zhýčkané ucho by klidně sneslo o nějaký ten dBel míň – příjde mi, že se větráček točí trvale – nemůžu to porovnat s jinými HDD rekordéry, ale nemusíte se bát, aby jste ho slyšeli, je třeba trénované ucho

    ….výborná funkce TV pause – už nikdy víc ty trapné reklami na nově, dáte si pauzu a nebo se začnete dívat o dvacet minut dýl a reklami si přetočíte

    Přeju zdar při výběru

    Tomáš.

 19. DivX, Xvid
  Tak od vřčerejška mám pár poznatků ohledně přehrávání divX a Xvid formátů .avi vdea, pokud mi neselhal stroj. Před koupí tohoto modelu se málokde dozvíte, že přehrávání .avi v těchto formátech podporuje POUZE na médiích -R, -R DL a CD, nikoliv na médiích označených +. Což jako člověk pracující na + médiích považuji za velmi podstatnou informaci a zároveň nedostatek. Dále nepodporuje ani přehrávání .avi z RW DVD, což je další podstatný nedostatek, a to bez ohledu zda jde o + nebo -RW DVD. Tolik z manuálu a vlastní zkušenosti. Zajímavější ale je, že Mp3 podle téhož návodu přehrává také jen na médiích -R, -R DL a CD, přitom na +R DVD mi to naprosto bez problémů přečetlo.

  Mám vadný stroj, nebo je to zcela normální? Děkuji za odpovědi.

  1. plus média u panasonicu
   To ne pravda me jedou i na + medich cte me vsechno akorat mam problem chtel bych zvetsit ti titulky u divx

 20. Analogová kamera
  Chtěl bych se zeptat jestli je možné připojit a následně nahrávat z analogové kamery pokud možno přez S-VHS.Děkuji za odpověď.

  1. analogova kamera
   Myslim ze by to melo jit pokud existuje kabel ktery bude odpovidat vystupu Vasi kamery a na druhe strane budou CINCHove konektory. Propojeni s VHS videem CINCH-CINCH bez problemu, tak proc ne VHS kamera. Je to jen otazka vystupu z kamery a kabelu.

 21. Výběr rekordéru
  Mě osobně více zaujal Sony RDR-HXD870. Na stránkách HiFi shopu je dostupný český manuál. Má větší možnosti kopírování souborů (i když ani on není ideální), USB, záznam s vysokým datovým tokem na HD pro pozdější optimální využití místa na DVD, dostatek konektorů. O schopnostech přehrávat různé formáty DiVX ale manuál mlčí.

 22. Time Shift
  Umí tento přístroj standardní funkci TimeShift, tj. zastavit při nahrávání obraz, udělat si kávu a potom pokračovat s časovým posunem samozřejmě? Nemůžu to v návodu najít!! Díky.

 23. Alternativa od Philipsu
  Zanedlho pride na trh alternativa od Philipsu… DVDR5520H (160GB) a DVDR5570H (250GB). Bol by som rad, keby ste ho potom tiez podrobili testu. Okrem hybridneho tunera (analog+DVBT), moznosti nahravat v 5.1 audiu a HDMI s upscalingom na 1080p bude totiz mat na rozdiel od Panasonicu aj moznost ukladat DivX, jpeg a mp3 na HDD (a to aj cez USB2.0 a opacne) a znamy automaticky timeshift buffer (s PauseLiveTV, Instatnt Replay a FlexTime).

  1. Dotaz
   To je zajímavé, ale co to je zanedlouho? Nevíš něco bližšího o termínu? Na svých stránkách Philips nic nemá.

     1. To věčné čekání ….
      Ahoj, odkud máš informace? Na Philipsu stále nic není.
      Nevím jestli nejít do nového Sony s DVBT, ale pár ohlasů nových majitelů je negativních. Čekání na výrobce je nekonečné, potom vždy stejně něco chybí …

     2. 🙂 …
      … no poviem to asi tak… mam proste pristup k viacerym info o Philipse 🙂

  2. O tom Philipsu bych také
   O tom Philipsu bych také rád znal více informací. Má ovladač s kolečkem, oboustranný přenos dat mezi HDD a USB, podporuje WMA (na rozdíl od Panasonicu a SONY). Nemá bohužel možnost flexibilního záznamu, je nutné JIŽ na HDD nahrávat v režimu, ve kterém budu zálohovat na DVD a přesahy a reklamy mohu jenom skrývat a ne vystřihnout. Jinak se ale zdá OK.

 24. Mám uvedený DVD
  Mám uvedený DVD rekordér,typ EX87 a TV LG 42LF65.
  Pokud jej připojím HDMI kabelem k TV objeví se mi na 1. programu (36. kanál) rušení. Zkoušel jsem více kabelů od drahých po levné. Cena kabelu na rušení vliv nemá :-). S kratším kabelem je rušení menší.
  Kdysi bývalo na VHS rekordérech šroubkem možné nastavit VF část – kanál na kterém vlastně “vysílá” do TV. Z výroby byl nastaven právě 36. kanál.
  U nás díky kanálu 36 pro 1. program proto bylo nutné pravidlo přenastavit VF na rekordéru.
  Je něco takového možné u EX87EP?
  Mám ještě starší typ, EH60, tam tento problém není. Nemá ovšem HDMI, jen Scarty.

  Mezitím jsem ještě zjistil, že EX87 RF výstup do TV nemá. A rušení při zapojení HDMI kabelu se projeví na TV i když signál z antény propojím napřímo do TV, tedy vytáhnu kabely z DVDRec a propojím je mimko EX87.

  1. Tak jsem nakonec zjistil,
   Tak jsem nakonec zjistil, že to dělá “speciální” rozbovač z Tesca nebo odkud. Už letěl.

 25. TimeShift
  Takže jak je vidět, funkci, kterou má snad každý HDD videorekordér tj. zastavení sledovaného obrazu v tv a pokračování po nějaké době (již ze záznamu) to nemá. Škoda!

   1. Jj, timeshift
    Ano, TimeShift pod jedním tlačítkem tam není, ale rekordér tuto funkci nabízí. Jen se k ní jde trochu oklikou.

    1. Ono to vyjde nastejno. Oboje
     Ono to vyjde nastejno. Oboje je na 2 stisknutí. Jedno (rec) při odchodu na kafe a druhý (play) při návratu.

     1. Dík za vysvětlení,
      Dík za vysvětlení, opravdu to tak funguje, v návodu je to asi nějak pro mne nesrozumitelné :-(. Ještě jednou díky!

 26. Dneska mi prisel. A abych
  Dneska mi prisel. A abych rek jsem z nej trochu zklamanej.
  Myslel jsem ze kdyz budu nahravet z externiho zdroje(satelitu) tak se diky integrovanymu DVB-T tuneru budu moc divat na televizi a vono to nejde sakra.Ze bych si musel koupit jeste novou televizi s DVB-T tunerem?
  To mne teda se.e.
  A jeste pri nahravani nejdou prehravat filmy v DivX jenom normalni DVD format.
  Taky na ho..o.

  1. EX87
   Už se na něj taky chystám. Nechce se mi věřit že při nahrávání z ext. zdroje ( Sat) není možné sledovat pozemní digi TV z dekodéru. Proto ho má a proto ho také chci koupit.
   Je pravda že neumí přečíst RW s Divix ?
   Bohouš

 27. Zrychlené přehrávání – Play 1.3
  Jak funguje zrychlené přehrávání rychlostí 1,3? Je pohyb obrazu plynulý, nebo je to spíš trošku škubavé? A co zvuk? Předem moc děkuji za odpověď

  1. Play 1.3
   Celkem plynulé, zvuk zrychlený, ale když to nevím, tak ani nepoznám jestli tak mluvějí tychle, nebo je to tím 1.3 🙂

  2. Zrychlené přehrávání – Play 1.3
   Zvuk je o trošku rychlejší, ale obraz alespoň u mě je takový zadrhávací, vždycky jede tak asi 1-1,5 sekundy zrychleně a pak poskočí a zase jede zrychleně a tak pořád dokola. Dělá to někomu taky tak, nebo mám vadný přístroj?

 28. V recenzi se píše, že
  V recenzi se píše, že během nahrávání není možné sledovat jiný než nahrávaný kanál. Znamená to tedy, že si v televizi nepustím v digitální kvalitě v čase nahrávání jiný než právě nahrávaný kanál-pořad. Děkuji za informaci.

  1. Obsah jiného programu
   Obsah jiného programu samozřejmě lze pustit, ale ne přes DVD. Při nahrávání přehrává jak nahrávaný film tak jakýkoliv jiný film na HDD.

   1. Potom tedy přes co když ne
    Potom tedy přes co když ne přes dvb-t tuner zabudovaný v dvd? Koupit settopbox? Děkuji

 29. nahrávat a přitom sledovat jiný program
  Děkuji za předešlou odpověd. Mohl by mi někdo prosím poradit co si koupit abych mohl nahrávat a zároven sledovat pořady na jiném programu. Moc tomu nerozumím je pravda, že po přechodu na digitální vysílání nebude možné nahrávat klasickým videem v případě jednoho settopboxu, že by i video muselo mít svůj další settopbox? Je to běžné i u ostatních dvd rekordérů, že není možné v čase nahrávání sledovat jiný program? Bylo by řešením koupit samostatně settopbox a dvd rekordér bez dvb-t nebo naopak s ním plus další settopbox k televizi? Děkuji za odpověd.

 30. Môžete mi niekto poradiť
  Môžete mi niekto poradiť ako sa zapína napájanie DVBt antény.Neviem to nikde nájsť a neverím,že by tuto funkciu nemal.díky

 31. Napojenína HDTV televizi
  Zdravim
  Mám problém s poznáním formátu (16:9 nebo 4:3) na televizi. Propojený jsou pře s HDMI. Televize je Samsung HDTV.
  Jde nějak udělat aby poznala co do ní rekordér cpe?

 32. DOTAZ
  Vlastním krátce DMR-ex87 a patrně nezvládám prosté vypalování na DVD z HD. Vypaluji na DVD+R a při přehrávání na PC nelze přehrát celý titul, ale např. v polovině se film vrátí na začátek (jakoby chybí konec). Pokud dané DVD přehraji v recorderu, tak je vše OK. Poradí mi někdo co dělám špatně?. Dík

  1. To je jednoduché, ve
   To je jednoduché, ve správě DVD v menu, si musíš vytvořit “TOP Menu” což vytvoří jak uvodní stránku DVD titulu, tak hlavně uzavře session a udělá tak DVD disk kompatibilní pro jakýkoliv jiný přehrávač

 33. Vadný HDD rekordér?
  Mám EX87EP a mám v nahraném obraze bílou přerušovanou čáru z leva až někam za půlku obrazovky na horním rozhraní obrazu (v místech, kde nahoře končí obraz – asi 3mm nad ním) – těžko se to popisuje. Tato čára ale není vidět při přehrávání v tomto rekordéru, ale až po vypálení DVD a jeho přehrávání v PC nebo jíném přehrávači nebo domácím kině. Nejlépe je to vidět u filmu vypáleném v 16/9 přehrávaném na obrazovce 4/3 (u televize 16/9 lze nasimulovat tak, že v DVD přehrávači navolím typ TV 4/3 LetterBox), pak je nahoře mezi obrazem a černým pruhem vidět tato bílá přerušovaná čára a je strašně rušivá. Má někdo stejný problém? Nevyřešil by to nový firmware?

  1. Bílá čára nad obrazem
   Tenhle problém mám taky, přerušovaná bílá čára nad obrazem, při přehrávání vypáleného záznamu třeba v PC – ale při přehrávání v rekordéru to vidět není.

   1. 24 dolnych chybajucich riadkov pri prehravani
    Novy firmware, ktory odstranuje tento problem bol vydany. Vsetky rekordery mozu byt apgrejdovane. Uz coskoro.

  2. Mám tam také tu bílou
   Mám tam také tu bílou čáru, dole mám ještě místo kusu obrazu černý pruh, ale jen při nahrávání z DVB-T, maj asi špatně nastavenej DVB-T tuner, zřejmě je to asi vadná série, budu to reklamovat u prodejce, protože při přehrávání v mém dom.kině je vidět obojí, stejně jako v PC, u tohoto rekoréru je to ale nějak potlačeno a vidět to není.

  3. Přerušovaná bílá čára nad obrazem
   Mám EX77, nahrával jsem z videorekordéru (přetahoval nahrávky z videokazet na DVD-R) a při přehrávání v přehrávači vidět není. Když to přehrávám v PC, tak je vidět – začíná vlevo a končí cca ve 2/3 obrazu.

   Nejsem si jist zda to je na reklamaci.
   Ale jsem zvědav na další reakce.
   Pavel

  4. Ta bílá čára je u všech
   Ta bílá čára je u všech rekordérů a nejenom u tohoto. Mám ex77 a starší model philipsu a sencoru, tato bíla čára se mi vyskytuje u všech třech, když to stáhnu do PC. Takže hodně pochybuju, že to výrobce uzná za oprávněnou reklamaci.

 34. Jak do více reprobeden?
  Pokud budu chtít vícekanálový zvuk tak jedině propojit přes uvedený “Digitální audio výstup optický” se zesilovačem, který musí mít patřičný dekodér zvuku a potřebný počet připojených beden? Nebo je snad nějaká jednoduší cesta např. přímo repro Genius 5.1?
  Díky za odpovědi

  1. aktivní repro k DMR-EX77
   Existuje možnost vyvést analogové stereo do 5.1 beden se zesilovačem, který uměle rozhodí signál do všech šesti kanálů. Dále existují 5.1 bedny se zesilovačem, které mají i dekodér a digitální vstup, ty jsou ale dražší (6000+). Jinak potom jedině přes ten receiver.

 35. Vypalování na DVD+R
  Vlastním krátce DMR-ex87 a patrně nezvládám prosté vypalování na DVD z HD. Vypaluji na DVD+R a při přehrávání na PC nelze přehrát celý titul, ale např. v polovině se film vrátí na začátek (jakoby chybí konec). Pokud dané DVD přehraji v recorderu, tak je vše OK. Poradí mi někdo co dělám špatně?. Případně jak mám nastavit rekordér pro správné vypalování. Dík

   1. Re: dvd
    Mám trochu jiný problém. A naprosto netuším čím k němu dochází. Zásadně nechávám vypalovaná DVD uzavírat pro přehrávání na jiných strojích a čas od času (někdy příliš často na mé nervy) mi jiný přehrávač sice pustí obraz ale bez zvuku. Na rekordéru hraje DVD v pohodě. Nevíte někdo čím by mohlo být tohle?
    Myslela jsem si, že je to tím, že nechám vypálené DVD dlouho v přístroji než zmáčknu ukončovací OK. Ale někdy to spíš vypadá, že jsem ho zmáčkla příliš brzy. Začínám si myslet, že je to podle toho, jakou má stroj zrovna náladu… 🙂

 36. Lze kopírovat DIVX na HDD?
  Jak zkopírovat Divx na HDD? Existuje možnost zkopírování na HDD například z CD-RW nebo SD karty? Zdá se, že má tento recorder značná omezení co se týče kopírování na HDD a přehrávaání DVD-RW. Bohužel mě to velmi odrazuje od plánované koupě.

  1. Kopirovani divx
   Ahoj

   kopirovat nejde, coz me znacne rozladilo nebo aspon nevim jak to udelat, vzdy mi to napise, ze toto medium nelze kopirovat.

   Vigo

   1. Recorder jsem si koupil a to
    Recorder jsem si koupil a to že nejde třeba přehrávat mp3 z HDD nebo SD a nebo kopírovat další formáty na HDD mě teda s….. Chtělo by to sehnat více lidí a psát na Panasonic ať toto omezení zruší.Když bych to věděl tak bych to ani nekupoval !!

 37. panasonic DMR-EX77
  Při sledování některých programů ( seriálů i některých filmů ) mám dvojí zvuk, jak původní tak dabovaný. Co stím ?

  1. Dvojí zvuk
   V tomto případě si lze vybrat kterou zvukovou stopu poslouchat – tlačítekem AUDIO na dálkovém ovladači. Na obrazovce se pak vpravo nahoře zobrazí L R nebo jen L nebo jen R.

   1. panasonic DMR-EX77 – dvojí zvuk
    Mám stejný problém (dvojí zvuk na TV Galaxie) a tlačítko AUDIO mi vůbec nefunguje. Panasonic mi ukazuje, že mám zapnutý L R zvuk, ale nemůžu přijít na to, jak zvolit jen jeden z nich. Poradíte někdo prosím jak na to? Díky

    1. panasonic DMR-EX77 – dvojí zvuk
     Mám přístroj nedlouho, ale myslím, že to řeší v menu nastavení>disk se musí vypnout max.rychlost kopírování. Poté se přepínání na L nebo R nebo obé dá používat.
     Já mám problém jiný, po nakopírování z HDD na DVD se při přehrávání objeví dvojí zvuk znovu a ten mi již přepínat nejde. Co dělám blbě?

     1. Obávám se, že nic, mám
      Obávám se, že nic, mám tentýž problém a absolutně se mi nedaří přijít na jakýkoliv způsob řešení, ten zvuk se na dvd uloží jako jediná stopa u níž nelze přepínat mezi levým a pravým kanálem (a to nejen u tohoto rekordéru). A to mě dost štve, protože rekordér tak vlastně neplní svou základní funkci, záznam na DVD – protože zvuk takového DVD je neposlouchatelný… Jediné (ale rozhodně ne nijak praktické) “řešení” je vždycky při přehrávání takového disku pravý kanál stáhnout (např. v ovládání hlasitosti při sledování na PC), nebo prostě pravý reproduktor odpojit. Zvuk pak ale samozřejmě jde jenom z jednoho reproduktoru a celkově je tohle řešení absolutně nepřijatelné (za ty prachy rozhodně nechci dělat takové šílenosti)

     2. S tím duálním zvukem na
      S tím duálním zvukem na vypáleném DVD to mám také a pije mi to krev! Zatím jsem nenašel možnost, jak to vypálit jen česky.
      Zatím to řeším takto:
      Mám v sestavě ještě starší VRC propojený scartem s EX87 (pro nahrávání z VHS). Zvuk poslouchám z domácího kina. VRC umí volit L nebo R zvukový kanál. Přivedl jsem audio výstup z VRC do audio vstupu dom. kina. Při přehrávání DVD mi obraz jde scartem do TV a zvuk přes VRC (kde nastavím audio na L) do dom kina, které ho pak reprodukuje jako mono.
      Zvuk pouštím z dom. kina vždy, takže navíc je ta manipulace s VRC. Moje televize bouhužel neumožňuje zvolit jen jeden zvukový kanál, když jede ze scartu. Pouze z tuneru, když nějak pozná, že je to duál. To pak sama zvolí ten správný zvukový kanál.

 38. teletext
  Chtěla jsem se zeptat jak je to s teletextem? Je možné přes DVD vyhledávat na teletextu (digitálním), tak jako u klasického set-o-boxu? Je na ovladači tlačítko pro teletext? Předem díky za odpověď.

 39. Médium DVD-RAM v šuplíku nebo bez něj?
  Nevíta jaký typ DVD-RAM se v přístoji EX77 používá?
  V šuplíku nebo bez něj, nebo lze obojí?

  Díky za odpověď
  Pave

     1. DVD-RAM smysl má
      Já bych řekl, že DVD-RAM smysl má, obzvláště, pokud to umí i média v krabičkách. HDD je sice super, ale co když si chce člověk něco zálohovat a mít jistotu, že to nějakou dobu vydrží. A v tom je RAM lepší než DVD+-R/W. Fakt ale je, že jde o sporadickou záležitost.

     2. Využití DVD-RAM
      Zde jsou důvody:
      1. správa HDD / uvolňování místa na něm
      2. rozdíl ve vypalování na DVD-R (+R) a na DVD-RAM

      Pokud se nahrávají večerníčky, Návštěvníci a případně další kratší či delší seriály, tak čekat až od každé série bude na plné médium DVD-R nemusí HDD stačit nebo bude zbytečně zaplácaný.

      ad 1. místo se uvolňuje mazáním od posledně nahraných titulů (a nikoliv libovolně jako je tomu v PC)
      ad 2. pouze DVD-RAM zůstává otevřené a lze na něj připalovat; DVD-R je automaticky uzavřen a nelze připálit

     3. připalování
      ad 2. Pokud vím, tak připalovat lze i na DVD+R, což je jedna z výhod “plus” formátu DVD. Ale zda to umí tento rekordér, nevím.

     4. V bodě ad1 nemáš pravdu.
      V bodě ad1 nemáš pravdu. Disky DVD RAM jsou jedinečné v tom, že zapisují na jakékoliv volné místo na něm. Například když mám zcela zaplněný disk filmem z Novy a chtěl bych tam ještě něco přidat, tak stačí když vystříhám všechny reklamní bloky a do uvolněných mezer si ještě můžu něco vypálit (klidně jeden pořad, který se tam do těch mezer sám rozloží). Při následném přehrání to přístroj automaticky spojí dohromady a ty vůbec nepoznáš, že je film “sešitý” z několika částí. 3 roky jsem takhle nahrával na DMR E-50.

 40. Jak na MP3 aneb podpora USB chybí a přes SD kartu nelze
  Nemáte někdo postup jak “rozumně” na MP3?
  Příklad:
  z netu stáhnu / nahraji jednu, dvě MP3 a chci si je poslechnout v domací audio soustavě přes velké repro.
  Chtěl jsem to obejít přes SD kartu, na kterou jsem nahrál pár souborů MP3, ale po jejim zasunutí do EX77 si všímá pouze JPG a ostatní soubory “nevidí” / nezobrazuje a tudíž ani nepřehraje.
  Vypalovat jednu MP3 na nějaké, byť přepisovatelné, CD/DVD médium mi přijde docela neohrabané …

  1. Postup
   Jeden postup bych měl, ale nevím jestli bude fungovat. Napsat na české zastoupení Panasonicu, aby se už vykašlali na takové omezení, které nemá žádné technické opodstatnění a do příštího FW už podporu souborů MP3 na kartách SD přidali. To stejné se týká plusových DVD médií, DVD-RW a DVD-RAM ve vztahu k souborům MP3 a AVI. Marketing je někdy hodně záhadná disciplína.

 41. Up-Conversion
  Dobrý den.Měl bych dotaz na tento přístroj.Chtěl bych ho propojit s LCD přes HDMI a ještě do něj připojit DIGI satelit přes scart.Jedná se mi o to, jestli když budu koukat na satelit takto propojený s LCD a zaplý recordér , tak jestli mi bude převzorkovávat ten satelitní signál na třeba těch 1080p.A jestli ano tak jestli je to poznat a jestli je to opravdu rozdíl než když mám teď propojený satelit s LCD jen scartem.Zkrátka jestli Up-Conversion funguje i na tento externí zdroj přes scart akoby LIVE,nebo ho jen propustí bez konverze a výsledek bude nulový.Nemáte někdo s tím zkušenost?Děkuji iza odpověď.

  1. převzorkování ext. signálu
   Převzorkování externího signálz na vyšší rozlišení? Bylo by fajn, ale od rekordéru byste toho chtěl hodně. Toto umí vyřešit některé AV receivery. Ale dá se bez toho žít, žádný strach.

   1. A na co je tam tedy ten
    A na co je tam tedy ten Up-Conversion?Co vlastně umí převzorkovat a jaký to má ůčinek?
    Poznám to na metrový LCD TV?Díky

    1. Podle mě to
     Podle mě to převzorkovává jen zdroje z DVD, HDD a z tuneru. Na metrové LCD to trošku poznat půjde, samozřejmě při HDMI zapojení. Není to ale nutnost, navíc většina nových TV si stejně obraz převzorkuje sama.

     1. TAk děkuji za názor.Volal
      TAk děkuji za názor.Volal jsem přímo do Panasonicu a tam mi řekli že by to mělo umět převzorkovat i s toho Satelitu a v prodejnách tvrdí že zas néé.Tak nevím co je pravda.V pondělí ho obědnám a budu zvědav jak to tedy je.Jinak Díky mocc za odpovědi.

 42. Použít DMR-EX77 s monitorem místo televizoru?
  Zvažuji, že bych vůbec neměl klasický televizor a místo toho měl DMR-EX77 s připojeným (počítačovým) monitorem 24 palců (1080×1920 nebo 1200×1920) přes HDMI. Samozřejmě bych také připojil nějaké audio. Vidíte někdo nějaký problém, proč toto není případně dobrý nápad? Chci to používat nejen k nahrávání a přehrávání, ale i k bežnému sledování televize živě. Technicky to snad bude fungovat (?), ale není tam nějaký jiný problém? Napadá mě, zda se ten EX77 třeba sám nevypne po půl hodině, když ani nenahrává ani nepřehrává nebo zda to půjde snadno zapnout režimu “běžného sledování televize” – přece jen bych to chtěl zapnout na jedno nebo dvě zmáčknutí dálkového ovládání (jako normální televizi) a nechci pokaždé procházet nějakými menu, když si chci zapnout večer zprávy. Vím, že nepůjde na jednu TV stanici se koukat a druhou nahrávat ve stejný čas.
  Když to takto chci používat, je nějaký důvod volit tento Panasonic a ne třeba Sony RDR-HXD970?
  Dík za případný komentář. Tom

  1. S monitorem ti nepomůžu.
   S monitorem ti nepomůžu. Sice mám 22 palců, ale signal do něj ženu přes video IN na TV tuneru. EX77 funguje bez problémů, doma ostatně ani televizi nemám. Zapneš a pár vteřin se probudí a pak naskočí TV program. Žádné menu nic. Chová se jako klasická televize, pochopitelně se ani nevypíná. Jen po cca 30 min nečinnosti ohlásí že pro usporu vypíná HDD a bezezměny pracuje dál.

   1. Dobrý den,
    a jak máte

    Dobrý den,
    a jak máte propojen zvuk? Mám LCD pouze s DVI a chtěl bych to propojit přes redukci HDMI-DVI, ale jak se zvukem abych se mohl normálně dívat na TV pořady se zvukem.

    1. SCART redukcí na cinch
     SCART redukcí na cinch AUDIO L/R a dál redukci cinch-jack (pokud má monitor repro) nebo do zesilovače.

    2. Zvuk řeším tak že mám
     Zvuk řeším tak že mám Receiver, zvuk i video z panasonicu mi jde do receiveru, video signál pak pokračuje dál do TV karty do kompozitního vstupu a zvuk jde přímo z receiveru do repro

  2. Propojení DVD a LCD monitoru
   Tuhle otázku před koupí DVD rekordéru taky uvažuju a z dostupných informací se zatím jeví jako jisté, že monitor musí mít podporu HDCP stejně jako ji má DVD.

 43. Dobrý den, mám dotaz na
  Dobrý den, mám dotaz na majitele i ostatní zda jde na tomto přístroji přehrávat z DVD RAM soubory Divx a Xvid . Četl jsem, že z přepisovatelných DVD to nejde, ale tuto informaci o DVD RAM jsem nenašel.
  Děkuji Mirek N.

  1. HDD vyndaný z rekorderu
   HDD vyndaný z rekorderu počítač nepozná, protože není naformátovaný v žádném standartním souborovém systému. Ale existuje na to nějaký software.

 44. Propojeni DVD rekorderu, VHS a TV
  Koupil jsem EX87EP a podle manuálu propojil VHS -> SCART -> DVD -> SCART -> TV, ale když jsem chtěl přehrát VHS, tak jsem v TV film neviděl. Mám z toho pocit, že signál z VHS přes DVD neprojde, možná by prošel, kdyby byl DVD zapnut. Kopírování z VHS na DVD funguje. Tak jsem propojil VHS -> rozdvojka SCART -> jeden SCART DVD, druhy SCART TV, další SCART DVD -> TV, pak funguje přehrávání VHS i DVD , ale je to plno kabelů a kdybych ještě chtěl připojit Settopbox, tak se z toho asi … V nějaké diskusi jsem kdysi četl o připojení, ale už ji nemohu najít. Neporadíte někdo ? Díky Petr

  1. VHS do DVD do TV
   Mám zapojen video VHS propojen přes scart do DVD SCART a teprve DVD je scartem propojen s TV. Je to průchozí jak při zapnutém DVD tak i ve stand by modu DVD. Akorát tuším neprojde automatická detekce signálu – tzn. že když zapnu video a pouštím kazetu, tak se TV automaticky nepřepne na zdroj signálu (scart), do kterého jo to celé zapojené. U videa mám 2x scart, ale funguje to jen přes jeden tzn. výstupní scart je jen jeden …
   Pavel

   1. Díky za odpověď. Takhle
    Díky za odpověď. Takhle jsem si to představoval a funguje mi to tak, ale jen v případě, že mám zapnuté i DVD a na DVD zvolím Input select na příslušné AV ( tj. ten scart z videa do DVD ), jako bych chtěl kopírovat z videa na DVD. Jinak na videu mám taky 2x scart a určitě je výstupní, protože když ten kabel dám přímo do TV, tak video vidím. Možná mám někde v nastavení DVD něco špatně, ale nevím co. Ještě se zeptám, co tedy vlastně vidíte v TV, pokud máte zapnuté video i DVD a na obou něco přehráváte? V TV při vašem zapojení vidíte video nebo DVD ?
    Petr

    1. Takto …
     Takže pro jistotu jsem to ještě vyzkoušel:
     když je DVD vypnuté, tak po zapnutí videa, se TV aut. přepne na video, když do tohoto stavu zapnu DVD, tak “přebije” signál videa a jde obraz z DVD. Jen pokud vyberu jako zdroj AV (scart kam je video zapnuté) tak v TV je obraz z videa (ať už TV program nebo puštěná videokazeta). Pro jistotu dodávám, že mám EX 77, ale předpokládám, že se bude chovat stejně jako váš model.
     Pavel

     1. zapojeni videa a DVD
      Asi je někde u mně chyba, buď v nastavení DVD nebo v kabelech, budu dál zkoumat. Ale ještě mě napadl dotaz, jak řešíte situaci, když chcete sledovat na videu vaši kazetu a současně nahrávat na DVD nějaký program z TV? To asi musíte předem naprogramovat DVD a přepnout do Standby režimu, jinak byste v TV viděl DVD a ne video.
      Petr

     2. U mě je to podobné. Pokud
      U mě je to podobné. Pokud mám rekordér v úsporném režimu, tak mi přes něj signál neprojde. Mám jej scartem propojen ze satelitem. (Sat-Recorder-TV) Takže mám odběr 20W-dle recenze, ale co mi zbývá, pokud chci ze satelitu nahrávat. Pokud je satelit spuštěn, ruší mi anténní vstup na rekordéru, pozemní digi vysílání nelze přijmout. Pokud Sat vypnu, obraz naskočí. Pěkně mě to štve…

     3. Tak u mě to funguje ke vší spokojenosti …
      … aneb když naprogramuji DVD, aby se na HDD nahrál nějaký pořad, a DVD vypnu do stand by modu, tak v době kdy se nahrává (na display svítí REC), tak do TV nejde žádný signál. Když do tohoto stavu pustím videokazetu tak se tento signál dostane až do TV.
      Pavel

     4. Vyresil to nekdo? Mam to
      Vyresil to nekdo? Mam to zapojene stejne a take musim mit zapnuto DVD abych mohl sledovat VHS (pripadne Dig SAT,ktery je pripojen pres SCART do VHS dle navodu). Zajimave je ze pres VHS (take Panasonic) signal z Dig SAT proleze do TV i pri vypnutem VHS (DVD musi byt zapnute ovsem, jak jiz bylo receno). Neustale zapnute DVD me stve 🙁

 45. Dlouhý film
  Neví někdo postup, jak nahrávat na HD delší film tak, aby pak šel vysokorychlostně kopírovat na DVD ?
  Příklad : Film běží v TV 3 hodiny, nastavím nahrávání s přesahem před a za filmem, režim SP. Po nahrání vystřihnu začátek, konec, reklamy, zbyde čistý film např. 2 hod 20 min.
  Ten chci zkopírovat na DVD, ale nejde vysokorychlostně, protože se nastaví režim FR a kopírování trvá asi 2 hod 30 min. Samozřejmě jde vše udělat v režimu LP, ale je degradovaná kvalita a zbyde půl DVD prázdné.
  Díky za odpověď.
  Petr

  1. Postup asi není …
   … a nezbyde než se smířit s tím, že se to bude zpracovávat+vypalovat přes ty dvě hoďky… Dokonce mám podezření, že i když se film nahraje na HDD a vůbec se neupravuje (nevystříhavají se začátky, konce či reklamy uptostřed), přesto se stane, že nejde vypálit vysokorychlostně … z VHS jsem kopíroval na HDD a pak stříhal a upravoval menší kousky (nebyly to hodinové úseky) a když jsem tyto kousky z disku smazal a poté nahrával znovu na HDD, tak to vysokorychlostně nešlo … nevím jestli se pletu či to má co do činění s defragmentací podobnou z HDD v PC, ale časem se uvidí jak se to bude chovat a případně zkusím zformátovat HDD …
   Pavel

   1. Mě už se podařilo
    nahrát na HDD asi 2 hod 45 min v režimu SP, po vymazání začátku a konce a reklam uprostřed ( asi 3 nebo 4 ) mi zbyl film 2 hod 5 min a ten jsem vysokorychlostně zkopíroval na DVD za 10 min včetně finalizace. Ale je pravda, že v manuálu se zmiňují o nějakém omezení a fragmentaci, ale ne moc konkrétně.
    Petr

 46. Jak je to s převodem do PC
  Dobré dopoledne,
  rád bych se zeptal, jak je to s převodem nahraného filmu, nebo dokumentu do PC, pokud ho tam budu chtít následně upravovat třeba v Pinacle Studio 9 Plus?
  Zajímalo by mě, přes jaký konektor a v jakém formátu?

  Děkuji

  1. Přes konektor by to sice
   Přes konektor by to sice šlo, ale asi bude nejlepší vypálit na DVD a následně nahrát na PC a dále upravit. I když s tímto rekordérem se dá celkem slušně obejít i bez PC.

 47. TELETEXT
  Jak je to s teletextem u DVB-T? Propousti alespon klasicky teletext do TV? Nekde jsem slysel ze to vetsina rekorderun filtruje. To by mi prislo dost smutny, vzhledem k tomu ze temer kazdy STB ma i svuj vlastni OSD teletext s pameti….

  1. Tak si odpovidam sam (uz
   Tak si odpovidam sam (uz jsem stastnym majitelem;-)…opravdu ten teletext do vytupu SCART neprenasi, takze pri DVB-T jsem proste bez teletextu…no je to opravdu smutny…myslim ze to umi ii ten nejlevnejsi STB…az na tento dost velky kix ale naprosta spokojenost….(zatim;-)

   1. Rekorder není STB
    Podle mého názoru na vystupu SCART je to, co se nahrává na HDD nebo DVD, tj. jen obraz a zvuk a ne teletext, nebo byste chtěl nahrávat teletext ? Pokud chcete sledovat teletext na digitálním vysílání, musíte mít buď digitální tuner v televizi nebo STB.
    Petr

    1. RE: Rekorder neni STB
     Neni pravda ze na SCARTu je vzdy to co se nahrava, priklad: nahravam vysilani na HDD a zaroven sleduji DVD..potom je na SCARTu signál z DVD. Jde o to ze pokud se jen divam na vysilani DVB-T pres rekorder na svoli analogove TV (tudiz ho pouzivam jako STB) tak na SCART neposila teletextove informace…

   2. Teletext musí dekódovat
    Teletext musí dekódovat přímo zařízení, ve kterém je DVB-T tuner – takže v tomto případě rekorder. Tlačítkem teletextu na ovládání od televize si ho tedy opravdu nezobrazíte. Ale jak tak koukam na ovládání v návodu rekorderu, tak nevidim tlačítko pro vyvolání teletextu. Ani jinde v návodu se o teletextu nemluví.
    Při záznamu digitálního vysílání se zaznamenává i teletext, takže když má rekordér dekodér teletextu, tak se můžete při přehrávání filmu podívat i na to, co běželo aktuálně na teletextu.

 48. Problém s novým firmware?
  Včera jsem aplikoval nový firmware 1.10 (původní 1.08) a konečne byl obraz bez proužků, ale vyskytl(y) se následující problém(y). Dříve byly při automatickém ladění nalezeny všechny dostupné DVB-T programy ze všech nalezených MUXů, teď mi naladil všechny programy z MUXu na kanále 25 (síla asi 50, kvalita 25), dále na kanále 46 (síla asi 50, kvalita 20), a z kanálu 58 – Buková Hora (síla asi 90, kvalita 100) nenaladil nic. Vypadá to, že byl upraven firmware tak, aby byl v seznamu pro tvorbu profilů každý program jen jednou, bohužel někdo pozapoměl, že ne vždy je prvně naladěný program vždy ten nejlepší! Bohužel, ani při ručním vyhledání MUXu 58 neuloží nalezené programy, protože už tam takové nalezené, ale z MUXu 25 má! Musel jsem tedy provést znovu reset stanic a naladit ručně nejdříve kanál 58, a pak nechat zbytek dohledat automaticky. Přesto není vše v pořádku, z ručně nalezených programů z MUXu na kanále 58 nefunguje spolehlivě EPG – nejsou zobrazeny všechny pořady, spíše jsou zobrazeny namátkově jen některé, u programů naladěných automaticky z MUXů na kanálech 25 a 46 je vše v pořádku. Poslední objev, nenahrál se mi pořad naprogramovaný přes EPG právě z MUXu na kanále 58, pořad naprogramovaný přes ShowView z analogového tuneru se nahrál bez problémů. Výše uvedené zašlu i Panasonicu, aby s tím urychleně něco udělali a doufám, že mě již žádné překvapení nečeká.

 49. Jak přepnout zvukovou stopu
  Jak přepnout zvukovou stopu v DVB-T?, včera jsem poprvé sledoval na Nově “Ženatý se závazky” a bohužel jsem nedokázal zvoljit jen český zvuk, v návodu píšou o Multi-Audio, ale mě se ve statusu (I) tato možnost nezobrazuje, takže nejde ani změnit, je to problém přístroje, nebo vysílání Novy?

 50. HDMI to DVI
  Vite prosim nekdo, proc se mi nedari pripojit tento rekorder ke klasickemu LCD monitoru prez kabel HDMI-DVI ? Po pripojeni zrejmne rekorder nerozpozna pripojeny LCD, na klasicke CRT prez scart jede samo vse OK, ovsem pokud si pustim nastaveni hdmi cca. po 2sec. mne to z nastaveni kopne :(, takze nemam sanci jakkoli hdmi vystup nastavit (toto se deje jen pri zapojenem LCD monitoru, pokud vypojim DVI konektor z LCD – menu funguje korektne). Da se vubec provozovat rekorder se soucasnym zapojenim SCART+HDMI ??

  1. re HDMI to DVI
   Tohle není problém jen tohoto rekordéru. Sám jsem to zkoušel u DVD Panasonic S53 a monitor LG nedokázal nic zobrazit 🙁

 51. Zoom
  Nikde jsem nezjistil, jak je nastaven zoom obrazu. Je plynulý po 1% jako má můj Panasonic S-75, anebo nesmyslných 2x, až Xx .

 52. DMR-Ex87
  Při lehkém otřesu tohoto přístroje se mi obraz rozpadá do čtverečků, tak si nejsem jist zda je to normální, mám ho pár dní a teprve ho poznávám….
  Zcela zarytě při zapojení HDMI nedostanu do TV víc jak 720p (nelze v menu nastavit nic jiného, jiná nabídka není aktivní), pokud na ten samý vstup TV zapojím DVD přehrávač Onkyo, tak se TV přepne na 1080i, což by Panasonic měl umět taky – nevíte jak na to ? Na dotaz v Panasonicu mě místo odpovědi posílaj hned do servisu, což se mi po přečtení zkušeností několika majitelů moc nechce….

 53. Vada firmware 1.10 ?
  Přibližně od doby, kdy jsem si do přístroje nahrál nový firmware, mi přestalo fungovat automatické pojmenování pořadů nahraných z analogové stanice (titulní stránku teletextu mám nastavenou na 301). Vy, co máte stejný firmware, funguje vám to?

  1. Re: Vada firmware 1.10 ?
   Ja uz ho s 1.10 koupil. Prijimam pres DVB-T vsechny kanaly krome Primy (tu stale analogove) a u ni mi pojmenovanovavani nefunguje. Na jakou stranku by to u PRIMY melo byt nastaveno?

     1. Pokud si dobře pamatuju,
      Pokud si dobře pamatuju, tak:
      čt1 301
      čt2 306
      nova 301
      prima 555

     2. Zkoušel jsem to na stejně
      Zkoušel jsem to na stejně nastavené stránky (mám také firmware 1.10) a napoprvé mi nepojmenoval vůbec nic, napodruhé Novu a ČT1 a napotřetí jen ČT1, takže nevím jestli to může být ještě něčím jiným, než firmware, protože před tím mi to fungovalo spolehlivě, jedině že vysílač (dokrývač) by vysílal nesrozumitelný signál, ale jelikož mám obraz super kvality a teletext na TV bez chyby, tak mi nezbývá, než asi reklamovat ten firmware.

 54. Prosím-lze propojit
  Prosím-lze propojit DMR-EX77EP se systémem domácího kina SC-HT870?(vyměnit hl. přístroj) díky

  1. Propojit to
   Propojit to asi půjde, záleží na tom, jestli má to domácí kino nějaký zvukový vstup. Ideálně optický nebo koaxiální. Nebo aspoň stereo… Ale nahradit hlavní přístroj určitě ne, tenhle rekordér nemá integrovaný zesilovač a neměl byste jak z něj živit ty reproduktory. Zesílit to musí původní hlavní jednotka.

 55. odpověd
  Váš popis pro DVB REC. PAN. byl naprosto pro mne skvělí, jen jsem se to DVB ještě nenaučil ovládat, hold už to není VCR. děkuji

 56. Přehrávání foto
  Při přehrávání stattických snímků ve formátu 4:3 jsou v náhledu (oproti zobrazení v návodu str. 40) zobrazeny šedé boční pruhy, které jsou, nevím proč, odeslány na TV jako součást foto. Poraďte prosím, jak se těchto pruhů zbavit, ať je zobrazeno jen foto, které si prohlédnu v původním, nebo širokoúhlém formátu.
  Děkuji.

 57. Zdravim,
  chtel jsem se

  Zdravim,
  chtel jsem se zeptat, jak je to teda s tim soucasnym divam se na jiny kanal nez nahravam. Je to mozne nebo ne (nekde ctu to, jinde zase neco jneho)?
  Diky

 58. Zpoždění zvuku
  Mám domácí kino JVC TX-S5 a tento DVD rekordér propojeny optickým kabelem a zjistil jsem, že zvuk je oproti propojení klasickou cestou o dost zpožděný. Jednou jsem zapoměl vypnout zvuk u TV a současně zapnul zvuk z DVD rekordéru a vúbec se to nedalo poslouchat, ani vlastně rozpoznat, kdo co říká, byla to obrovská ozvěna, má někdo podobný problém? Nevím, jestli za zpoždění může kino, nebo rekordér.

  1. Dela mi to to same
   Dela mi to to same (Panasonic DVD/HDD, DENON receiver…ale neresim to ..proste zvuk televize ztlumim…stejne je nesmysl ho mit pusteny zaroven s kinem…)..myslim si ze zpusobovat to bude spise zpracovani signalu v receiveru…

   1. Já mám stejnou konfiguraci
    Já mám stejnou konfiguraci jako ty (EX 77+Denon AVR 1705) a žádné zpoždění jsem nezaregistroval. To by přece byla blbost, kdyby ses díval na televizi jak chlápek mačká spoušť a se zpožděním bys slyšel výstřel.

 59. ako je to s mpeg4?
  Hello
  Niekde tu som cital, ze s tymto pristrojom nejde nahrat sucasne vysielanie Novy.
  kedze uvazujem prave nad kupou dvd recorderu panasonic..bud 87 alebo 67 tak ma prave tato odpoved dost zmiatla… mam doma sat prijimac a teda cs link aj “novu” novu prijimam cez neho.. vobec ma nenapadlo, ze by mal byt nejaky problem prave pri nahravani . Alebo sa mylim? prosim objasni mi to niekto? Dakujem

 60. Proužek ve spodní části obrazu
  Prosím o radu, u EX77 mám i po upgradu firmwaru ze stránek Panasonicu tmavý nebo světlý proužek těsně nad spodní částí obrazu, pouze však při nahrávání ze vstupu AV2 a AV3 (z analogové videokamery) po přepálení na DVD-RW i DVD+R. Při přehrávání z HDD je vše O.K., stejně tak při přepálení jiných nahrávek z TV nebo ze vstupu DV z digitální videokamery. Dále bych potřeboval poradit, jak zjistím verzi firmwaru, který mám v HDD.
  Díky

  1. Proužek ve spodní části obrazu
   Verzi firmware zjistíš přes FUNCTION MENU -> Ostatní -> Aktualizace systému, pak napiš jakou máš. Jak je to s tím proužkem, kdy máš světlý a kdy tmavý, jak je veliký? Díval jsem se na to a já tam snad nic takového nemám (Mám EX87), nebo nevím co a kde mám hledat. Nahrával jsem z AV2 (Video) a z AV3 (Digitální kamera) a pro jistotu jsem to zkusil i z DV vstupu a po vypálení na PC a přehrání se mi to zdálo vcelku přijatelné.

   1. Dík za odpověď, mám
    Dík za odpověď, mám verzi 1.1 ( ale je tam DVB- tak nevím jestli to není verze firmwaru tuneru). Proužek je několik řádků, a je tmavý když je pozadí světlé a naopak a je několik řádků nad spodním okrajem. Když to přehraju na EX77 je to O.K., když na PC, tak tam tem řádek je.

 61. Zoom
  Uvažuji o koupi tohoto přístroje, ale marně hledám informaci o tom, jak je nastaven zoom obrazu. Dá se obraz zvětšovat plynule po 1%? Nebo jen skokem 2x, 3x, …
  Dík za vyzkoušení a za odpověď.

 62. Sledování jiného programu v době nahrávání
  Zdravím,
  už to tady bylo probíráno, ale stále mi to není úplně jasné.
  Znamená to, že mám-li anténu zapojenou do DMR a scartem dále do televize, tak není možné na televizi sledovat jiný program, naž-li je nahráván?
  Platí to pouze u kombinace digitálního vysílání s analogovým tunerem?
  Budu-li mít vše analogické (příjem i televizi) nebo vše digitální tak by se soustava měla dát libovolně kombinovat (sledování jiného programu než-li nahrávám). Nebo se mýlím?
  Předem díky za vysvětlení.

  1. Sledování jiného programu v době nahrávání
   Pokusím se to vysvětlit, snad to dobře chápu. Pokud máte TV propojenou pouze Scartem, tj. v TV nastaven vstup AV1 nebo AV2, tak se můžete dívat pouze na to, co vyleze z DMR, tj. pokud je DMR vypnutý, neuvidíte nic. Pokud je DMR zapnutý, tak protože má jen jeden tuner, záleží na tom, zda zrovna něco nahráváte nebo ne. Pokud nenahráváte, můžete DMR používat jako STB, tj. sledovat digitální nebo analogovou TV, nebo přehrávat již nahrané pořady buď z HDD nebo z vypálených DVD. Pokud zrovna něco nahráváte, můžete sledovat to, co nahráváte, nebo dříve nahrané pořady z HDD nebo DVD, ale nemúžete sledovat jiný program TV, protože máte jen jeden tuner.
   Jiná je situace, pokud propojíte TV s DMR pomocí anténního kabelu, pak je to záležitost TV, jaké má tunery, zda analogový nebo i digitální.
   S pozdravem Petr

 63. PAL + NTSC
  Zdravím, mám problém. Téměř polovina DVD mého archivu, která dosud naprosto bezproblémově hrále na všech možných typech DVD přístrojů, včetně typů Panasonic mi 77 nechce přehrát a musím pořád v menu přenastavovat systém na PAL, pak zase NTSC což je hrůza. Několikrát jsem to zapoměl v NTSC a celý víkend nahraný z TV tím znehodnotil. Nikdo mi zatím neporadil, jestli je to nějaké novum, nebo se někde dá aktivovat automatika .. Připonmínám, jde o nahrávky koupené běžně v ČR, nic není ze Států, jinde to prostě normálně hraje. Pak se nikdo nezmiňuje, že display zobrazuje jen čas, nikoli kapitoly atd. což jiné přístroje co jsem měl běžně zobrazovaly. Jde to někde přepnout ? Dík.

  1. Tuhle příšernou vlastnost
   Tuhle příšernou vlastnost měla už předchozí řada DVD rekordérů Panasonic. Mám Panasonic jinak rád, ale za tohle bych nechal Japoncům narovnat oči. Přepínání PAL a NTSC zde z naprosto nepochopitelných důvodů není automatické.
   Nezbývá než dodat, že v Evropě by se DVD ve formátu NTSC neměla vyskytovat, nicméně se tak děje.

 64. Sledování jiného programu v době nahrávání
  Zdravím všechny!
  vím, že to tady již bylo probíráno, ale přesto si nejsem jistý. Půjde po zastavení analogového vysílání sledovat jiný program, než-li nahrávám? Předpokládám, že ano. Buď potřebuji televizor s digitálním tunerem, nebo set-top-box. Nebo se mýlím?
  Případný set-top-box pak zapojuji kam? Musely by pak být i v případě, kdy nenahrávám zapnuty obě zařízení? Předem díky za reakci.

  1. Příjem dvou digitálních programů
   Pokud chcete jeden digitální program nahrávat a druhý digitální program sledovat, potřebujete dva digitální tunery. Jeden máte v DVD rekordéru a druhý buď v televizi, nebo settopboxu nebo třeba v satelitním přijímači. Připojení záleží na tom, jaké máte vstupy do televize. Většina novějších televizí má dva vstupy Scart, takže do jednoho připojíte DVD rekordér, do druhého settopbox a při sledování TV přepnete vstup AV1 nebo AV2, což jistě je popsáno v návodu k TV. Pokud chcete jen sledovat a nenahráváte, tak DVD rekordér není třeba zapínat.
   S pozdravem Petr

 65. Titulky při nahrávání z TV
  Nahrával jsem minulý týden z TV film Pearl Harbor, je dabovaný, 16:9, ale v některých pasážích vystupují Japonci a jsou tam titulky. Když jsem se na to díval, tak tam, kde je jeden řádek titulků, tak v nahrávce není vidět, kde jsou dva řádky, tak první je vidět a dryhý ne. Poradíte mi někdo, co mám kde nastavit, aby byly vždy vidět všechny titulky, i když předem nevím, že ve filmu titulky budou. Ještě chci říci, že mám nastaveno nahrávání 16:9 tak, aby byl celý obaz zleva do prava a nahoře a dole černé pruhy, myslím, že se to nazývá Letterbox.
  Díky Petr

  1. Tahle chyba byla i v
   Tahle chyba byla i v přímém vysílání. TV Nova se opět pochlapila a předvedla svůj postoj k vysílání ve formátu 16:9.

 66. Problém s jedním anténním vstupem
  Poraďte jak mám sloučit signál z kabelové televize a DVB-T do jednoho
  vstupu abych nemusel přehazovat anténní kabely.

  1. Sloučení signálu
   Pokud máte oba přívody koaxiálním kabelem, pak je nejjednodušší koupit asi za 60 Kč anténní slučovač.
   Petr

 67. Problém s formátem 4:3 při nahrávání
  Nevím, co můžu mít špatně nastaveno, ale mám problém s formátem 4:3 při nahrávání. Při sledování “živého” vysílání je vše OK – pro připojenou LCD 16:9 TV se přepíná obraz korektně (Zapojení-TV formát mám nastaven na 16:9 a Zapojení-HDMI nastavení-Formát pro video 4:3 nastaven také na 16:9). Myslel jsem, že problém vyřeší Nastavení pro záznam-Formát pro záznam, ale nic. Už při nahrání na HDD se obraz uloží roztažený do stran do formátu 16:9 a zůstane tak i po střihu a vypálení na DVD. Musím pak na TV přepnout ručně formát obrazu a je vše OK.

  1. Re: Problém s formátem 4:3 při nahrávání
   Dobrý den,
   mám tentýž problém. Podařilo se Vám nějak vyřešit (nastavit?)

   Zdeněk

 68. Zakoupený výrobek DVD recorder s HDD typ: DMR EX 77 EP-S – dotaz
  Dobré den,

  obracím se na Vás s prosbou o pomoc s nastavením DVD recordéru s HDD typ: DMR EX 77 EP-S. Tento recordér jsem zakoupil asi před 2 měsíci v Děčíně v obchodním domě Korál a jsem s ním velice spokojen.Problém ale vznikl v okamžiku, kdy i u nás na severu začala TV Nova vysílat digitálně. Některé zahraniční filmy totiž vysílají dvojjazyčně a zde je kámen úrazu. Na HDD se mi při časovém nahrávání nahrává film dvojjazyčně a pak následně i na DVD disk. V návodu jsem našel cosi, že je možné vypnout kanál při dvojjazyčném vysílání ale pouze před vlastním nahráváním tzv. ručním nikoliv časovém.

  1) Obracím se na Vás tedy s prosbou, zda neexistuje nějaký způsob, jak úplně dvojjazyčné nahrání odstranit (omlouvám, pokud jsem nepochopil informaci z návodu). Vím ale z internetu, že pokud je nahrávka již na disku DVD lze dvojjazyčné přehrávání vypnout přímo na televizi, ovšem zde to považuji pro rodinu už jakýsi další pro ně náročný úkol.

  2) Zároveň bych Vás rád požádal o radu jak je možné propojit tento přístroj s PC z důvodu stahování filmů nahraných na HDD jak na tomto přístroji tak na PC. Z návodu nejsem moc moudrý. Vím ale, že je na zadní částí přístroje s-video, cich out, optical out, scart, hdmi. V pc mám kartu Geforce 8800GTS/320MB dvi,tv out. + Klasika serial port,LAN,USB (mohu zaslat foto). Nevím jaké propojovací kabely přesně použít příp. redukce

  Děkuji mnohokrát za radu a jsem s pozdravem

  Jaroslav Běhounek
  (Benešov n/Pl, fanda výrobků Panasonic)

 69. Zvuk 5.1
  Prosím poraďte.Dokážu z tohoto dvd dostat zvuk 5.1?Uvažuji o bednách Genius SW 5.1 Home theatre,ale zaráží mne výstup pouze R audio L.Pokud by to nešlo,je nějaká jiná možnost?Děkuji

  1. re: zvuk 5.1
   U tohoto přístroje máte pouze dvě možnosti – připojit AV receiver s dekodérem prostorového zvuku DD/DTS, nebo připojit aktivní reprosoustavu s integrovaným dekodérem vlastním. Ani jednu podmínku Genuisu SW 5.1 nesplňují 🙁 respektive budou hrát jen v režimu 2.1.

 70. Dobrý den, máte prosím
  Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s nahráváním audio, ať už na HDD, nebo poté na CD-R? Rád bych krom videofunkcí využil tento přístroj k vytvoření záloh starších nahrávek na kazetách a LP deskách, které dnes už nekoupím. Díky.

  1. Zkousel jsem to take a jde
   Zkousel jsem to take a jde to ;o)). Hnal jsem vystup z gramo do celniho CINCH vstupu rekorderu EH55. Nahralo se “video” bez obrazu jako DVD.
   Pak jen “vypreparovat do mp3 v pocitaci a je to. Napr. pomoci programu FREE DVD mp3 Ripper.

 71. Duchové
  Zdravím,
  koupil jsem si tento rekorder a mám následující problém. Při sledování obrazu z rekordéru se objevují duchové (Obrysy vysílání jiné stanice nebo svislé pruhy!). Tyto odrazy jsou vidět jak při přehrávání, tak i při sledování TV vysílání z rekordéru. Duchové zmizí pouze v případě, kdy vytáhnu anténu z televize (funguje stejně ať jde anténní kabel přímo, nebo zkrz rekordér). Sleduji-li obraz z “televizního” tuneru (starý CRT Philips) je obraz vždy perfektní (i při zapnutém rekordéru a anténním kabelu skrze rekordér). Neměl byste někdo nápad co s tím?

  P.S. Zatím chytám pouze analogové stanice přes společnou anténu.

  1. Tento problem mam taky, ale
   Tento problem mam taky, ale ne s timto reorderem, ale s domacim kinem Panasonic. Mam LCD televizi Panasonic propojenou s domacim kinem SCARTEM. Tyto duchy mam i v pripaden, jsem jsem mel na CRT televizi Panasonic pripojeny pres SCART set-to-box. Zkousel jsem zmineny set-to-box pripojit SCARTEM na televizi SONY a zde duchove nejsou. Anteny mam zapojene stejne jak vy a pomuze jen vytazeni antenniho vstupu z televize. Nevete nekdo co s tim?
   Diky

   1. SCART
    Vím čím to je, ten SCART kabel zahoď co nejdál a kup si kvalitní a nešetři penězma, minimálně si kup alespoň BANDRIDGE, ty běžně dostupné čínské šmejdy nejsou pořádně odstíněné a “indukuje” se mezi jednotlivými žílami signál TV OUT.

    1. SCART
     Tak jse mel pravdu, koupil jsem si o HAMA nejak pozlacene a poradne stinene asi za 380,- Kč a teď je to bez duchu a dokonce je i kvalitnejsi obraz..diky

 72. Prosim nikde nemuzu najit
  Prosim nikde nemuzu najit odpoved ohledne analogoveho vysilani,vsude se uz probira jen digital a pocet tuneru atd/sice neni se cemu divit,ale u nas jeste dlouho digital nebude,mam vybrany tenhle rekorder a zajima me jestli pri analogovem prijmu/obyc spolecna antena muzu sledovat TV a pritom nahravat porad z jineho programu? nebo jesli to umi nejaky jiny rekorder diky za odpoved

  1. nahravani
   Dle meho ano. Protoze na televize ma svuj tuner a DVD rec. ma taky svuj tuner. A DVD kdyz nahrava, tak nahrava z tuneru, ktery ma v sobe a ne z tuneru, ktery je v televizi. Tak to bude funguvat i v pripade ditigalniho prijmu. Pokud bude mit TV DVB-T tuner a DVD taky, tak prece muzu sledovat co chci a DVD bude nahravat jen jeden urcity program.

   1. Diky za odpovedet,takhle sem
    Diky za odpovedet,takhle sem se k tomu dopocital taky:) jen sem potreboval jistotu ze to tak opravdu jde,jeste jednou diky.

   2. To je pravda jen do té doby
    To je pravda jen do té doby než použijete funkci “Direct TV REC”, pak se nahrává jen to co jde z TV, t.j. to co vidíte na obrazovce TV. V ostatních režimech nahrávání je to pravda.

  2. Ahoj .
   Jsem vlastníkem

   Ahoj .
   Jsem vlastníkem tohoto DVD a při příjmu analogu z antény můžeš nahrávát a přitom se dívat na jiný program.
   milan

  3. Neni problem – pouzivam v
   Neni problem – pouzivam v panelaku predchozi typ EH55 a neni problem.
   Fakt mohu doporucit, zejm kvuli strihovym funkcim a zejm kvuli FR (Flexible Rate) pri nahravani filmu o velikosti treba 2h5min. A zase az tak moc neseveli – rozhodne mene nez v noci zapnute VHS video ;o))

  1. titulky nenahrává
   Domnívám se, že skryté teletextové titulky pro neslyšící nenahrává žádný dvd rekordér.
   Umějí to set-top boxy s harddiskem, protože na rozdíl od dvd rekordérů nahrávají nezměněný digitální datový tok se vším, co vysílatel vysílá. DVD rekordér s DVB-T tunerem i při nahrávce na HDD mění signál na analogový, aby si ho hned sám zdigitalizoval do přesné podoby normy DVD. Podrobnosti neznám.

 73. Nešel zvuk
  Nestalo se někomu z vást to co mě? Při nahrávání pořadu z TV Nova a při něm prohlížení fotek z SD a následně nějakého videa z DVD-RAM jsem zjistil, že nahrávaná Nova je bez zvuku, tedy její reálné vysílání z DVB-T. Žádným způsobem nešel zvuk zapnout, až po nahrání pořadu z TV Nova stačilo přepnout rekordér na jiný program a zpět a zvuk najednou fungoval. Zřejmě je nějaký problém s firmware 1.10?!

  1. Mě se to děje taky.
   Mě se to děje taky. Vypadává zvuk zvuk z TV NOVA při nahrávání na DVD-R, RW i RAM ale i na HDD. Zkoušel jsem jak kabelovku i společnou anténu. Jedině se informovat v odborném servisu a jestli je ještě v záruce, tak reklamovat

 74. Zvuk
  Dobrý den.Můžete mi prosím někdo poradit?Propojil jsem Dvd Panasonic DMR-EX 77 EP-K kabelem HDMI s TV LG 32 LE 2R a v režimu HDMI mi v televizi nehraje zvuk.Když to propojím přes scart tak mi to vrežimu AV1 hraje i se zvukem.A když propojím na Dvd výstup R-audio-L s věží,tak mi jde zvuk normálě přes věž do beden.Co musím ještě udělat aby mi šel zvuk i do televze?Děkuji

 75. Umí to nahrávat z DVD nebo
  Umí to nahrávat z DVD nebo CD divx,mpeg 1,2,mp3 a jiné na HDD a naopak?
  A co pam. karta umí to na ní/(z ní) nasypat mp3, mpg, atd. SONY to neumí.

 76. Podporovana media a titulky
  Od vcerejska mam jeden tento kousek doma a nemilym prekvapenim bylo, ze neumi nektera DVD+R (8x Verbatim) a ignoruje mi i Emgeton 4x DVD+RW. Pritom maji uvedeno, ze u vsech medii podporuji prehravani i nahravani. Muze to byt chyba meho kusu, nebo je to normalni?

  Dalsi vec je, ze nerozpozna titulky u videi, ktera maji v nazvu nepekny znak (napriklad hranate uvozovky). Je nejaka moznost otevrit k videu titulky zvlast, protoze video s takovym nazvem mu nevadi, nebo je vse ponechano jen na automatickem rozpoznani?

  1. Podobný problém
   Mám podobný problém. U něktarých DVD – mám hlavně IMATION, VERBATIN se někdy objeví “nekompaktibilní nastavení systému” (disk nepřehraje)a někdy to stejné DVD přehraje bez problému. Dal jsem do opravy vyměnili mechaniku i modul a problém nezmizel. Měl jsem před tím přehravač Pionner, který přehral DVD bez problému.

   1. To je asi “normální”. Taky
    To je asi “normální”. Taky mám jedno takové DVD, které mi to někdy přehraje a někdy ne (a zrovna takové hezké porno).

   2. Re: Podobný problém
    Ahoj, odesla me mechanika a nikde nemuzu najit pozarucni servis . . Jestli nekdo vite, dejte prosim vedet na muj e-mail. Díky moc. dowedaa(zavináč)gmail(tečka)com

  2. DVD+R media
   bude ti to znát všechny DVD+R media když před nahráváním je zformátuješ.
   Citát z návodu pro EX77 : RAM,-RW.+R,+R DL,+RW Formátování je nezbytné při použití nového /čistého/ disku nebo disku,který byl použit v jiných zařízeních či počítačích.

 77. chcem sa opytat ci je mozne
  chcem sa opytat ci je mozne disk vymenit za vacsi? ako je to riesene konstrukcne, na obrazku vnutra to nieje dobre vidiet

  1. Amatérské vyměnění HDD
   Amatérské vyměnění HDD za větší se nedoporučuje, není zaručena kontabilita. Pouze odborný servis!!

 78. Dotaz
  Při zapojení DVD EX77, tv přijímače Panasonic TX-21S3TP a videorekordéru Panasonic NV-SJ407EE (kabelové propojení mezi DVD, videorekordérem a DVD je podle návodu, t.j dvěma skart kabely a koaxiálnimi kabely jsou propojené antenní vstupy a výstupy těchto zařízení- jenom anologové vysílaní tv stanic). Na tv přijímači a DVD jsou nastaveny dva různé programy. Mám na DVD nastven na AV2 výstup, na obrazovce tv přijímače je zobrzeno “AV”. Ppřijímač zobrazuje program nastaveného kanálu na DVD. Když dálkovým ovladačem vypnu zobrazení “AV”, na obrazovce mám oraz programu nastaveného va tv přijímači a zvukový doprovod je z programu nastaveného na DVD. Tím pádem nejde sledovat jeden program z tv a druhý z tv nahrávat.
  Může mě někdo poradit co stím?

  1. Dotaz
   Ja bych to udelal takto. Antenu bych vedlo do DVD, z DVD do televize. DVD i videorekoreder bych s televizi propojil skrz scart. Sice nepujde nahravat na videoreorder, ale proc bych na nej nahraval, kdyz mam DVD rekorder

 79. Nepřehrává, když je více sesions
  Nepřehrává DVD, na kterých je více sesions z DivX filmů.
  Např. 1 sesion – 4x divx – hraje OK,
  připálím 2. sesion – +1x divx – nenačte nic, neplatný formát dvd !!!

   1. no, to není zcela pravda..
    no, to není zcela pravda.. Přehraje, ale MUSÍ to být bezpodmínečně DVD-R (ne DVD+R/RW dokonce ani DVD-RW), což je trošku škoda :-/ .. (odzkoušeno) – 5 filmů v DivX, i s čj titulky (bohužel musí být stejného druhu, jinak je nenajde, ale video pustí i tak) ..

    1. panasonic DMR-EX77
     no já mám od vánoc taky tenhle model, v návodu tvrdí že to čte všechny možný media ale mě to nečte nic jinýho než mínuska, bohužel, používám ještě dvd od LG který je dva roky staré a to přečte skoro všechno a když to vrazím do toho panasonicu tak bohužel naskočí hláška unsuppored 🙁 někde jsem slyšel že na každé medium + nebo – tam je vlastní laser, je možné že ten pluskovej je prostě death?

 80. jiný region
  ahojte,

  rád bych dostal odpověď na otázku, jestli tenhle přístroj dokáže přehrát DVD z jiného regionu tzn., že je free od regionů. Mám totiž spoustu filmu z USA a rád bych je i nadále chtěl sledovat.

  Děkuji Roman

  1. re: multiregion u EX77
   Z výroby multiregion nejspíše nebude, ale dá se hacknout. Buďto zkusit najít klávesovou sekvenci někde na netu, nebo koupit dálkové ovládání, které má odemknutí naprogramováno 😀 na čem ti lidi ještě nezačnou vydělávat…

 81. Ahoj,
  zajímá mě jestli

  Ahoj,
  zajímá mě jestli to, co je popsáno a ukázáno v recenzi pro tento rekordér, platí i pro Panasonic DMR-EH57EP-K. Čili jestli je jediný rozdíl v tom, že EH57 nemá duální tuner.

  Díky

 82. Sočasné nahráváni
  Chtěl bych se zeptat jesli někdo z Vás přišel na způsob sloučasného nahrávání dvou programu ve stejné době.Myslel jsem, když zadám rozdílné mechaniky v časovém nahávání že to půjde a ono né.Prosím o pomoc Děkuji

  1. Sočasné
   DVD rekorder by musel mit dva tunery. Mozna by slo nahravat z programu, ktery je digitalni a druhy nahravat z analogu, ale to je jen muj napad, mozna to taky nejde

  2. asi těžko
   Podle mě to nemůže jít. 2 tunery nejsou všechno. Musel by taky stíhat 2x komprimovat do mpeg2 a mít i dva řadiče co by nahrávaly na dvě média.

  3. Současné nahrávání u
   Současné nahrávání u tohoto DVD rekordéru není asi možné, bohužel. Před koupí jsem zvažoval zda si postavím druhé PC v provedení “do obýváku”, ve kterém budu mít TV kartu značky Technisat a s podpůrným programem DVBViewer, jako mám v domácím počítači, kdy s TV kartou AirStair2 nahrávám bez problémů třeba i pět (!!) DVB-T programů (TV i radio). Protože zbytek rodiny má k počítačům tak trochu nedůvěru, obával jsem se, že programování a přehrávání přes PC bude pro ně komplikované, zakoupil jsem nakonec tetnto DVD. V duchu jsem předpokládal, že umožňuje souběžné nahrávání více pořadů z DVB-T vysílání. Nyní to ale dopadá tak, že pokud nahrávám pořad, který mi nenavazuje na začátku nebo na konci na jiný program, používám DVD rekordér, pokud ale pořady jdou za sebou, nebo se překrývají a chci si je nahrát, “nažhavím PC” a nahrávám paralelně tyto pořady do PC. Nakonec si PC v provedení “do obýváku” asi stejně postavím a rodině nechám tento DVD rekordér. Jindra

 83. nevím jak zapojit
  Nejdříve k článku velmi povedený.A ted můj problém.Mám VCR Panasonic ,satelit a tři TV v různých místnostech.A ted jsem dostal od Ježíška tento DVD recorder a nevím jak to vše dohromady zapojit aby to chodilo.Prosím dobrou duši jestli by mi nenakreslila abych to mohl zapojit.S VCR mi vše chodilo (na všech TV šlo video i satelit) ale když dám místo VCR tento DVD recorder tak DVD film vidím jenom v TV co je u DVD ale za rozbočovačem v těch dvou už obraz není.

  Díky

  1. RE: nevím jak zapojit
   Pokjud máš ještě nějaké video tak poak přes ně a výstup do AV….. podle přístupu. pokud nemáš, tak si musíš koupit modulátor cca 2.000,–kč, který ti AV signál převeden na signál antení a ten rozvedeš do ostatních televizí.

   1. Mám Video recorder
    Mám Video recorder Panasonic NV-HD600EE a byl byste tak laskav a poslal mi nákres jak to zapojit ?Jedná se o : satelitní přijimač -Video recorder -DVD recorder -dvě televize.Myslím to tak :1přívod ze společné tel.antény nejdříve do …. pak ..atd.Já ted to mám tak že z spol.antény to vedu do satelitu pak do DVD rec.dále do 1 televize a pak do druhé Televize.
    Satelitní obraz mám na obou TVizích.Ještě poznámka nejedná se o digitální vysílání TV.
    vlad123@centrum.cz

   2. DVD PANASONIC DMR EX77 nemá
    DVD PANASONIC DMR EX77 nemá výstupní modulátor jako u VCR. Vše se zobrazuje přes SCART nebo CINCH. Prpojení je obtížné. Jedině oželit sledování na druhé TV filmy z DVD, to se musí přes SCART nebo CINCH.

  2. DVD PANASONIC DMR EX77 nemá
   DVD PANASONIC DMR EX77 nemá výstupní modulátor jako u VCR. Vše se zobrazuje přes SCART nebo CINCH.

 84. Napájení antény
  Má tento přístroj na pájení 5V do anténího vstupu ? Nebo jsem ho jen v menu nenašel ?

 85. DVD Tajemství D.Landa
  DVD(muzikál Tajemství) vypálené v Neru na PC nejde přehrát.Vyhodit nebo se s tím dá něco udělat ?

 86. DVD-Panasonic-EX-77
  Po několikaměsíčním rozmýšlení a studiu staženého manuálu výše uvedeného DVD jsem se odholal ke koupi. Na spolehlivost a poctivost značky Panasonic jsem zvklý: asi 10 let mám S-video, 4 roky digi kameru a 2 roky TV – vše od Panasonicu. Rozhodl jsem se v prosinci, že zastrávající ale perfektně sloužící S-video vyměním za DVD. Samozřejmě mně mělo nové DVD sloužit podobně jako S-video pro jednoduché ( bez efektů )sestřihání záznamů z digi kamery. Z manuálu jsem se dozvěděl, že střih na tomto DVD je možný, nikde žádné varování nebo jakákoliv poznámka…..!
  Asi po 14 dnech spokojenosti s běžným používaním DVD ( přehrávání disků a nahrávání s TV ) jsem na HDD přehrál asi 45 min záznamu z digi kamery a dle pokynů v manuálu sestřihal. Zkontroloval jsem vše na HDD a vypálil na doporučený disk -R.
  To, co jsem zhlédl po spuštění tohot disku se mnou otřáslo a skutečně jsem nevěřil vlastním očím. Každý můj manuální střih záznamu na HDD se na vypálené kopi zobrazil jako zastavení záznamu na téměř 1sec. Délka sestřihaného materiálu byla cca 30 min a počet střihů cca 40. Výsledný efekt je, že sestřihaná kopie je nepoužitelná.Dodatečně jsem zkoušel i sdružování kapitol na HDD, avšak bez pozitivního výsledku na kopii.
  Sdělte mi prosím, zda jsem někde v nastavení nemohl udělat chybu. Jestli ne, pak je to pro mě veliké zklamání a neskutečná drzost hraničící s klamavou reklamou firmy Panasonic, že doporučuje takovýto přístroj zákazníkovi se střihovými funkcemi bez upozornění. Mně osobně se jeví popsaný případ jako závada přístroje a asi se pokusím o jeho vrácení. Sělte mi prosím Váš názor resp. a hlavně zda existuje možnost nápravy.
  Děkuji
  Jiří Mlynář

  1. střih
   Nahrával jste v zrychleném režimu? Zkuste nahrávke vypálit v běžnou rychlostí např. FR. Dojde k resamplinku a zároveň se automaticky nastaví nejlepší možná přenosová rychlost.

   1. střih na DVD-Panasonic-EX-77
    Během dvou týdnů jsem vyzkoušel jsem spoustu doporučených kombinací nahrávání a vypalování. Zdá se, že pouze jediný způsob přináší ve výsledku očekávanou kvalitu střihaného záznamu. Již prvotní soubor nahraný na HDD, který budeme upravovat střiháním musí být nahraný běžnou nikoliv maximální rychlostí. Samozřejmě i vypalování musí být provedeno běžnou rychlostí.
    Stačily dvě věty v manuálu……
    Jiří Mlynář

 87. Problem se ctenim HighSpeed SD a MMC karet
  Mam problem na rekoredru EX87 se ctenim nekterych SD karet. Koupil jsem nedavno SD Pretec 1GB HighSpeed do fotaku Panasonic Lumix FZ7. Tuto kartu rekorder EX87 neprecte. Zahlasi: “Tato karta je nekompatibilni.” A nedovoli ji ani zformatovat. Stejny problem mam i se starsi kartou MMC Pretec 1GB – taky HighSpeed.

  Naopak nemam nejmensi problem s kartou Super SD 1GB od A data – ta je ale s rychlosti 80x.

  Takze je to mozna tim, ze mam karty typu HighSpeed. Nemate nekdo podobny problem?

 88. EPG
  Nevíte někdo, jak donutit rekordér, aby si znovu načetl seznam programů do EPG ?
  Díky za odpověď.
  Petr

 89. Ahoj, uvažuji o koupi
  Ahoj, uvažuji o koupi modelu 77, ev. 87, ale stále mi není jasné zapojení(digitální), takže prosím o radu. Potřebuji propojit dig.sat. příjímač Mascom (opt.dig.výstup), AV přijímač (opt. i koax. dig.výstup) a uvažovaný DVD rec., který má pouze opiku. Jde o to, aby TV příjem ze satelitu byl možný reprodukovat přes AV přijímač a šel i do DVD recordéru, ale i obráceně, t.j. z DVD do AV. Dík za odpověď. P.

 90. Zobrazení času a přepínání kapitol
  Jsem asi blebej, ale nemůžu to v návodu nikde najít. Když mám vypálené svoje DVD bez menu, tak při vložení samozřejmě nevím, kolik má placka kapitol a titulů. U starého přehrávače jsem mohl přes menu přepnout z kapitoly 2 třeba na kapitolu 5 (s tím, že jsem viděl, kolik tam těch kapitol a titulů je). Také se dal na displeji zobrazit čas do konce titulu nebo tracku, tady to však nemůžu najít. Jde to vůbec? Díky za odpověď.

 91. Ahoj chtěl bych se zeptat
  Ahoj chtěl bych se zeptat jak je to s nahraváním na HDD? Jak mám nahrát soubor *.mkv (HD film) který má 10GB ? Jde to přes FireWire IEEE1394 ?

 92. čas do konce
  Tak jsem čerstvím majitelem a je to parada. Jen jeden problém s tím mám. Při přehrávání z DVD a HDD se na displeji zobrazuje pouze info o čase již uplynutém. Jak přepnout údaj na čas do konce pořadu, na to jsem nepřišel. nevíte někdo jak to provést? nevěřím že přístroj téhle kategorie to neumí, když o mnoho levnější přehrávače Panasonic to zvládají bez problémů. Dík!!!

  1. Joóó, starší modely to
   Joóó, starší modely to uměly, ale ty nové to asi považují za zbytečné. Musíme se spokojit s tím, co máme (a nedat najevo zklamání před majitely jiných značek:-)).

 93. Prosím nevíte, jestli si
  Prosím nevíte, jestli si přístroj pamatuje po odpojení od sítě datum a čas?
  Děkuji, Josef

  1. Re: Prosím nevíte, jestli si
   jen po určitou dobu. Pokud ale se čas a datum stratí, a pokud jste na digi vysílání, za malou chvíli. si čas a datum načte sám z éteru. Ovšem musí být v nastavení zapnut čas a datum na automatický.

 94. GMC Qpel
  Nechce se mi verit, ze prehrava divx s GMC i qpel a xvid s GMC i qpel bez problému, (zadny rozmazavajici obraz nebo skubani), to nezvladaji ani prehravace DVD. Muze to potvrdit nekdo kdo uz ho ma doma? Dekuju predem.

 95. Opouštění menu
  Mám tento přístroj napojený na starší analog. TV (Otava). Při sledování DVB-T se mi nedaří opustit spuštěné menu. Při stisku tlačítek “Exit”, popř. “Return” se menu sice ztratí, ale okamžitě se ztratí i digitální program z obrazovky TV a naskočí analog. stanice. Musím tedy po každém použití menu znovu brát do ruky ovladač TV a přepínat AV. Nevím jestli je chyba v TV, Recorderu nebo v nastavení ? Díky za radu.

  1. RE: Opouštění menu
   Chyba je v nastavení výstupu na “77”. V menu “Nastavení” je položka “Zapojení”. Zde zvolit “AV1 výstup” a poté “RGB 1 (bez komponentu)”. Samozřejmě TV musí být napojena na AV1. V krátké nápovědě je uveden text “RGB výstup je k dispozici pokaždé, když je zapnuto zařízení”

   1. RE:
    Děkuji za pomoc. Teď už to nevypadáva. Akorát mám dojem, že se mírně snížila kvalita obrazu, méně ostrý a méně přirozené barvy.

 96. Dvojjazyčný zvuk
  Dobrý den mám problém s dvojjazyčným zvukem u tohoto dvd rekordéru. Po nahrání z tv nova (pozemní digitální signál) a následném přehrávání z hdd funguje tlačítko audio jak má (po přepnutí na levý kanál – čeština / pravý – původní znění / oba tak se to překrývá). Po vypálení na DVD- to už ale přepínat nejde a vždycky to přes sebe přehrává obě zvukové stopy. Nevíte jak by se to dalo řešit, jestli se dá například nastavit který kanál se má kopírovat na dvd nebo zda se to dá přepnout během přehrávání DVD?

  Honza

  1. Původně odesláno od
   Původně odesláno od jm252485
   že život je s “77” jeden z nejtežších se připomíná poměrně často… Problém s duálním zvukem JE VYŘEŠEN (i díky retboxovi, za což mu tímto moc děkuji) a to tak, že jsou dvě možnosti – první spočívá v tom, že se deaktivuje volba Záznam s vysokou rychlostí kopírování na kartě Nastavení pro záznam. Tím se uvolní funkce tlačítka AUDIO při sledování živého vysílání a lze tedy volit kanály L nebo R a tím i jazyk. (Ostatně je na to upozorněno i na obrazovce v takové mírně zmatené nápovědě). Druhá možnost je kuriózní (a objevil ji retbox) – pokud při sledování živého duálu zvolíme jiný zdroj, kam by se nahrávalo, než HDD (tedy DVD nebo SD tlačítkem Drive select, pak se opět uvolní tl. Audio i při aktivované funkci Záznam s vysokou rychlostí kopírování.

   (při té příležitosti – zaborusil jsem na anglické DF, kde se také těmto problémům věnují a u nich se prodává jiná, “nonEU” verze – bez analog. tuneru a bez možnosti volby Záznam s vysokou rychlostí kopírování. Nadávají jako špačci, kluci englický)

   Zkoušel jsem přesouvání fotek… Je-li zdoj DVD R, CD R nebo karta dají se fotky zkopčit na HDD a adresáře na DVD mohou být hned v kořeni. Je-li zdroj DVD RW nebo CD RW, nejde to – ohlásí mi to,. že je disk nekompatibilní (zkoušel jsem + i -, zapisoval Nerem). Je-li zdroj DVD-RAM, MUSÍ mít strukturu, jaká je popsaná v manuálu (v kořeni adr. JPEG, pak DCIMxxx, pak teprve adresáře s fotkama, které se tváří jako alba). Směs fotek a adresářů v jedné úrovni si vyhodnotí tak, že ukáže jen fotky a adresáře už ne.
   Copak to, dostat to do 77 se dá, ale pak to dostat ven, to je dílo. V podstatě jsou jen dvě cesty – buďto přes kartu nebo před DVD-RAM. CD-RW, DVD RW se nechytají (alespoň mně ne…, DVD R mi bylo líto ničit)
   Při kopírování neumí kopírovat jména adresářů, takže je nutné to na HDD udělat růčo.
   Na druhou stranu je nutné přiznat, že tyto zkušenosti potvrzují to, co je uvedeno v manuálu. Jenom ta srozumitelnost…

   Ještě k formátům – pokud NENÍ zapojeno HDMI, pak přes SCART (RGB) “77” umí rozlišit 4:3 a 16:9 (a dokonce přepíná správně i za chodu, jak živé vysílání, tak nahrávky). Pokud je zapojeno HDMI, tak se ve SCARTU už nedá zapnout RGB (jen Video) a funkce WSS nefunguje – TV se nepřepíná. Nahrávání v “původním rozlišení” funguje jenom, když je VYPNUTÉ Záznam s vysokou rychlostí kopírování. (tedy co přichází 4:3 se nahraje 4:3, co přichází 16:9 se nahraje 16:9). Pokud je Záznam s vysokou rychlostí kopírování aktivní, nahrává se vynuceně v poměru, který je ve volbě menu Formát pro záznam. Zase – v manuálu je to popsané, ale ztak nějak čínsky – dokud se nevyzkouší.

   1. Tohle řešení znám,
    Tohle řešení znám, vyřeší to přepínání zvuku v situaci kdy živě sleduju tv a pořad je dvojjazyčný – tak si to tímhle způsobem odblokuju a je to.
    Když si ten pořad nahrávám, tak po uložení na disk zase můžu použít tlačítko AUDIO a není žádný problém.
    Problém vznikne až když to vypálím na DVD-/+. Při přehrávání tohoto média už pak tento postup nelze použít – tlačítko audio už otevírá jiné menu – ve kterém je jako jediný možný zvukový kanál uveden 2ch (“stereo” zvuk vzniklý spojením levé-české a pravé-původní stopy) a jiná volba není možná.
    Neleze to přepínat ani na jiném přehrávači, vypadá to jako by se z těch dvou stop vytvořila jediná, kterou už tím pádem nejde rozdělit. Na pc to lze řešit změnou vyvážení v ovládání hlasitosti pouze na levý kanál a pak je zvuk (ale samozřejmě jen z jedné bedy) v pořádku.
    Jediné řešení by podle mě mohlo spočívat v tom že by se nějak nastavilo při kopírování, aby se z HDD na DVD zkopíroval pouze levý kanál, to ale podle mě nejde.

    1. Chce to různě zkoušet!
     Chce to různě zkoušet! Mám ho necelý měsíc a nic jinýho nedělám. Tenhle přístroj mě velice zklamal svým zpracováním a nesmyslně napsaným manuálem.

     1. zklamání z EX77
      Nojo, ale to si nevyberete. Přitom tento rekordér (jen s větším diskem tuším) dostal cenu EISA, takže byl uznán nejlepším ve své kategorii 🙁 Sony je na tom třeba o něco líp v editaci, ale někdo hlásí zase potíže s tunerem… nezbývá než povzdech nad výrobci, že nedokážou nic dotáhnout do konce.

     2. Jde o to, jestli
      Jde o to, jestli udělování různých cen jako je EISA a jiné včetně recenzí nejsou tak trochu zaplacené.

     3. To je naprostá pravda,
      To je naprostá pravda, prakticky nic jiného nedělám než že něco zkouším, ale už mi pomalu dochází trpělivost. Já ho mám asi půl roku a ke spoustě dle mého názoru důležitých funkcí se dá dostat pouze nějakou nesmyslnou oklikou a ty takřka nevyužívané jdou spustit mnohdy jedním tlačítkem 🙂 A návod ten je upřímně dost nepovedný (ve srovnání s jakoukoliv jinou elektronikou se kterou jsem přišel do styku), tady platí – to nepodstatné nebo naprosto jasné je sáhodlouze popsáno, to co je naopak problematické,ale často zásadně důležité je zmíněno jednou větou….

   2. EX77 a fotky JPG
    Zdravim !
    Me se tedy fotky z CD-R ani CD-RW (to Vam ale take ne) na HDD zkopirovat. Jak jste mel CD-R zformatovane ? Ja na nem vytvoril pozadovanou strukturu adresaru, ale stejne mi
    to psalo:”Vlozte platny disk do zdrojove mechaniky.” a kopirovani neslo spustit. Pouzil jsem standardni ISO format. Byl by snad lespi nejaky UDF ? A co se tyce DVD RAM, neumim ho na pocitaci v NERU naformatovat tak, abych ho precetl v EX77. Pritom to co naformatuju v EX77 v pocitaci prectu, ale neumi tam zase NEREM nic pridat ani ubrat.
    Takze resume: delam asi neco blbe, protoze na HDD v EX77 neumim fotky ulozit jinak nez z SD karty. A nevim, jak mam formatovat v pocitaci DVD-RAM, aby ho EX77 precetl. Jedine, co jsem nekde nasel, ze kdesi v hlavicce DVD-RAM zformatovane v EX77 je napsano MEI-UDF. Nemohlo by to byt nejake voditko ?
    Dik, Vladimir
    PS.A mate nejaky emailovy kontakt na nekoho do PANASONCu? Na jejich strankach neni nic k nalezeni. Asi nechteji odpovidat na vsetecne otazky …

   3. Re: Původně odesláno od
    Dobrý den,co se týká vypalování fotek na EX77 mám stejný problém. Ještě to tak dovedu do fáze z kopírovat SD karty a uložit na disk. Pak po dlouhém boji projdu všemi kroky a narazím při vložení CD. Zkoušela jsem různé disky a stejně mi to napíše”neplatný disk” prosím o radu. Děkuji

   4. Re: Původně odesláno od Leden 28th 2008 Anonym
    Předesílám, že dále uvedené se vztahuje k DMR-EH50-S (= pravděpodobně stříbrný, -K = pravděpodobně černý – je údajně elektricky a funkčně shodný), ale možná se hodí. Manuál hádanka, ani Panasonic nevěděl – výmluvy na nekompatibilní formát v PC a videu. Ale poslali mi na požádání manuál v elektronické podobě, ke -K. Dobře poradil až přispěvatel ze Slovenska někde na fóru. Když jsem na DVD-RAM vytvořil kořenový adresář JPEG (dle horní části obrázku struktury v manuálu), NIC jsem na videu neviděl. Kořenový nesměl mít žádný název a v něm již musely být přímo složky DCIMččč (já DCIM001), v nich podsložky čččppppp (já 100__DVD) a v nich fotografie, které se zobrazily jako IMGAčččč.jpg. Tato struktura je částečně zobrazena ve spodní části obrázku v rámečku, je u ní hvězdička, ale její význam mi Panasonic dosud neobjasnil. Za uvedenými označeními složek a obrázků je možno připojit vlastní název (ne místo nich), zvlášť ve videu a zvlášť v PC. Zařízení je vzájemně nevidí. DVD-RAM jsem formátoval ještě předtím (nevěda si rady, jak obrázky zviditelnit a po radě Panasonicu)ve videu (nevím, zda je to nutné), viděl jsem ho pak na něm i na PC jako DVD_RTAV (netuším, co to znamená). Cílem bylo zviditelnit fotografie uložené v PC jako Pččččččč v různých složkách přes video na TVP LX-32C10E. Ty se pak z DVD-RAM přes video zobrazují v pořadí podle okamžiku vytvoření (vyfotografování) nebo okamžiku úpravy (jas, kontrast, velikost atp.). Údaje mají stejnou váhu. Upravíte-li jednu fotografii ve složce, posune se na konec. Chcete-li zachovat pořadí (či vytvořit jiné), musíte obrázky upravit v pořadí, v jakém je pak chcete mít zobrazeny. Používám XnView. Když jsem toto všechno během dvou týdnů vyzvěděl a odzkoušel, „potěšila“ mě manželka sdělením, že si fotky z dovolené nechá vytisknout na papíry, protože se jí lépe v albu prohlížejí. Nejjednodušší asi je převést fotky z SD karty foťáku (pozor na velikost, uvedené video podporuje max 1GB) na DVD-RAM. Velkou nevýhodu spatřuji v tom, že při prohlížení z DVD-RAM se každý obrázek na TVP zobrazí odshora postupně ve 13 vodorovnných pruzích. Nevím, nebude-li to při prohlížení z HDD lepší. Odpověď Panasonicu čekám podle dosavadních intervalů v nejbližších dnech.

  2. Presne tenhle problem uz
   Presne tenhle problem uz resim druhy den.I kdyz na disku nastavim u filmu jenom levy kanal tak pri vypaleni na dvd tam jsou oba.Uz vubec nevim co dalsiho mam zkusit.Opravdu nikdo neprisel na reseni?
   moc diky za pripadny rady

   1. Řešení to, bohužel pro
    Řešení to, bohužel pro nás, co už jsme ho koupili, asi nemá. Výrobce s takovým způsobem “duálního” zvuku jaký se praktikuje u nás prostě nepočítá a tudíž tenhle přístroj nastavení zvukové stopy před vypálením neumožňuje a DVD tak bude vždycky dvojjazyčné bez možnosti volby zvukové stopy…

    Nabízí se jedině možnost úpravy na pc, což rozhodně není to po čem by někdo kdo investoval do dvd rekordéru toužil…
    Můžeme jenom doufat, že až se digitální vysílání naplno rozjede přejde zejména tv nova na skutečné vysílání ve formě duálního zvuku, místo dosavadního paskvilu v podobě jakéhosi dvojjazyčného sterea, což je hlavní kámen úrazu.

    1. > Výrobce s takovým
     > Výrobce s takovým způsobem “duálního” zvuku jaký se praktikuje u nás prostě nepočítá

     Právě tohle mne dost překvapilo, protože zatímco Panasonic u toho pořadu ukáže “Česky stereo 2.0”, STB TechniSat normálně přepíná mezi Česky/Anglicky (“dvojjazyčné stereo” na něm vůbec nejde).

 97. Propojení
  Dobrý den, rád bych se zeptal zda mi někdo neporadí s propojením DVD rekordéru a televize. Do dneška jsem měl propojen přístroj s televizí přes Scart (Bandridge), nyní jsem zakoupil RGB kabel (Profigold) – obraz je dobrý, ale po propojení zvukovým kabelem musím pro slyšitelnost DVD přehrávání musím dát hlasitost televize na max a zvuk je takový nějaký zastřený. Neřešil někdo prosím podobný problém? Za každou odpověď předem děkuji.

 98. Nahrávání z DVD na HDD
  Poraďte mi prosím Vás někdo, zda je možno nahrát na HDD některý z filmů ve formátu .avi(divx). Disk je DVD-R. Má to nějakou souvislost s osobním k’odem, který je uveden v nastavení pro divx a s odkazem na stránky http://www.divx.com/vob. Budu vděčný za jakoukoli nápovědu, jak některý z mých oblíbených filmů dostat na HDD.

  1. re: Nahrávání z DVD na HDD
   U tohoto Panasonicu nevím, ale některé rekordéry umí nahrát AVI z DVD na HDD. Ale už to potom nejde zpátky vypálit na DVD!

   DivX VOB s tím nemá nic společného – je to unikátní číslo, pomocí kterého lze sledovat zaplacený a stažený DivX soubor pouze na daném přístroji (využití zatím minimální, leda tak na porno… 🙂

 99. Přehrávání DVD-Audio na EX77
  Mám DMR-EX77. Zjistil jsem, že oproti typu EX87 neumožňuje přehrávání DVD disků ve formátu DVD-Audio. Dnes mám některé audio nahrávky ve formátu DVD-Audio, ale EX77 je nepřehraje. Existuje možnost upgrade firmware tak, aby bylo možné přehrávat také disky DVD-Audio jako u typu EX-87 ? Můžete mi poradit ? Děkuji za odpověď. Jindra.

 100. casove nahravani – pohotovostni rezim
  dobry den,
  chtel jsem se zeptat: po nahrani poradu se mi nesmazou ze seznamu pro nahravani a v poslednim sloupecku se objevi (!) vykricnik. po vypnuti pristoje je stale v pohotovostnim rezimu (sviti na nem symbol hodin), i kdyz je vse uz nahrane (a tedy by nemel nic nahravat). nahravam pomoci vps-pdc. (pozn.: mam typ panasonic dmr-eh67, ale myslim ze to bude podobne).
  dekuji za jakekoliv info.
  dejl

  1. To při nahrávání pomocí
   To při nahrávání pomocí VPS-PDC dělá běžně a zmizí to samo asi za 2 až 3 dny. Nahrávej bez Showview.

 101. Nahrávání DVD
  Mám dotaz jak nahrávat z HDD na DVD aby se mi nevytvořilo menu DVD /chci hrát přímo vypálený film/ Děkuji za odpovědi.

 102. fotky na SD
  nahraju z PC fotky rozdelene do slozek na SD, ale po jejim zasunuti do EX77 si vsima pouze JPG nerozdelenych do slozek a ostatní soubory “nevidí” / nezobrazuje a tudíž ani nepřehraje … pls help jak udelat abych si mohl prohlizet fotky ve slozkach ?

 103. Mam rekorder DMR-EX87 a pred
  Mam rekorder DMR-EX87 a pred nedavnem jsem polozil Panasonicu nekolik pro me nejpalcivejsich dotazu. Pridavam odpovedi jejich experta. Snad to nekomu z Vas pomuze.

  Dotaz 1) Chci zanamenavat TV porady z DVB-T na HDD v puvodnim vysilanem rozmeru obrazu. Jak provest spravne nastaveni, aby se takto nahravaly?
  Odpoved 1) obraz se nahraje v takovém poměru v jakém se vysílá v případě, že bude v
  menu nastaveno “Záznam s vysokorychlostním kopírování” na vypnuto – platí
  pro HDD a DVD-RAM
  obraz se nahraje v poměru 16:9 na disky DVD-R, DVD-RW, DVD-R DL v
  případě, že nekopírujete v režimu EP a FR
  na disky +R,+RW,+R DL se poměr 16:9 nedá zaznamenat.

  Dotaz 2) U poradu zaznamenaneho na HDD provedu vyznaceni kapitol. Kdyz ale
  porad nahraji na DVD (z XP na FR), kapitoly jsou na DVD na jinem miste. Co s
  tim, prosim?
  Odpoved 2) kapitoly, které jste si manuálně nastavil zůstanou zachovány v případě
  kopírování na disk DVD-RAM. V ostatních případech se vytvoří automatické
  kapitoly po cca 5 min.

  Dotaz 3) Kdyz cast poradu na HDD “vystrihnu”, v miste strihu neni plynuly
  prechod (objevuje se napr. kratkodobe “zamrznuti” obrazu). Co s tim, prosim?
  Odpoved 3) v miste, kde provedete strih, se vytvori prechod a lehke zamrznuti
  poradu zde bohuzel bude patrne.

  1. K bodu 3
   Není to zas tak

   K bodu 3
   Není to zas tak docela pravda, dělám to tak, že nahraju film na HDD v SP režimu, sesříhám a vypálím na DVD v režimu FR. Zamrznutí se na DVD disku již neprojevuje.

   A k bodu 1 by mě zajímalo jak mám nahrát film z HDD na DVD v originálním poměru?

 104. Chlapci, nevíte někdo
  Chlapci, nevíte někdo náhodou, jestli je tam možnost prohlížení fotek JPEG formou prezentacer – slidee show ? (Sony to má). Dík.

  1. re: slide show
   Slide show umí drtivá většina přehrávačů i rekordérů, tak předpokládám, Panasonic nebude tupou výjimkou.

 105. Ještě bych prosil o radu,
  Ještě bych prosil o radu, kde stáhnout český manuál. Na stránkách Panasonicu to vůbec, ale vůbec nefunguje. Dík.

   1. návod EX 77
    Dík za snahu poradit, ale bohužel to je právě ta adresa, z které se mně nedaří nic stáhnout. Nevím kde je chyba, objevuje se mně hláška, že stránka není k dispozici !

 106. Vypadava zvuk
  Zdravim, mam problemy s nahravanim. V nahravkach mi vypadava zvuk. Vypozoroval jsem, ze se tak deje pri zmenach dynamiky. Pri sledovani TV pres rekorder mi chvilkove pri zmenach dynamiky obrazu i zvuku vypadava i obraz (analog TV (NOVA)). Ma s tim nekdo zkusenosti? Je to na servis?

  1. Mám stejný problém.Dělá
   Mám stejný problém.Dělá mi to jen u Novy,když jsou seriály,filmy.Při zprávách to nedělá.
   Mám vypnout dual a nebo nastavit M2 a nebo servis.Děkuji za radu

 107. DMR-EX77
  Dobrý den, prosím o radu:
  1/
  jak nastavit DMR při kopírování záznamu (16:9) z kamery (DV kabelem) na HDD a po střihu z HDD na DVD R, aby nahrávka na DVD byla rovněž 16:9? Zatím mi z toho leze záznam na DVD ve formátu 4:3 roztažený na výšku. Záznam sice na TVP 16:9 lze roztáhnout, ale na TVP 4:3 je obraz přes celou obrazovku, deformovaný na výšku.
  Má nějaký vliv na výsledné formáty použití -R nebo +R?
  2/
  jak dostat při kopírování a střihu záznamu z kamery na HDD a pak na DVD do nahrávky jiný zvuk, než který byl nahrán při natáčení?

 108. Show View klame
  Mám Panasonic DMR-EX77 a od určité doby mi při zadání čis.kodu pro PRIMU mi naskočí ČT-1 místo PRIMI.Ostatní progamy v pořádku.Odskoušeno asi 20x vždy tam naskočí ČT-1.Jedu na analogové vysílání.Neví někdo kde je problém ?
  Díky

 109. Mám DMR EX-77-K a šlape
  Mám DMR EX-77-K a šlape splehlivě. Jen mám dotaz právě na výpadek zvuku z TV NOVA, zda je to signálem (stává se to jak z STA i KT). Je to na servis? Potom automatický název pořadu z ČT1 a ČT2, kdy při nahrávání se zapíše názem pořadu v tabulce (playlistů) se mi objevil název pořadu a nyní se to neděje. Máte někdo zkušenost? Nahrával jsem ze začátku “CHALUPÁŘE” a napsalo mi to název Chalupári (1/11) a pak už ne. Poraďte. Díky

  1. Re: Mám DMR EX-77-K a šlape
   Mám ten samý problém a v diskusi jsem radu nenašel. Prosím, kápnul jsi na to? Či zná někdo odpověď? Navíc mám problém s přerušovanou bílou čárou v horní části obrazu po vypálení na EX87, kde přehrává v pohodě ale na PC se již tato čára zobrazuje. Již jsem našel v diskusi vlákno ale ne radu. Snad upgrade firmware ale našel jsen v diskusi popis problému po instalaci nového firmware tak mám obavy abych nevyměnil jeden problém za druhý.
   Díky za radu

 110. Výstup obrazu přes CINCH
  Dobrý den, připojil jsem tento rekordér k bezdrátovému přenašeči signálu do druhé TV přes vzadu nevyužité konektory CINCH a obraz na druhé TV byl moc světlý a v přehrávaném obraze byly občas poruchy, které se podobaly snad jen přehrávání zmuchlané videopásky, přes přímé připojení kabelem bylo vše OK. Napojil jsem přenašeč pokusně přes redukci z konektoru SCART a také bylo vše OK. Mám tedy špatný výstup obrazu z konektoru CINCH? Neví někdo v čem je problém?

 111. Chybný posun času
  Včera 25.3.2008 se mi sám od sebe posunul čas na rekordéru EX87 o hodinu dopředu, zřejmě si popletl datum, protože posunovat čas se bude až 30.3.2008 (mám nastaven na automaticky-vysíláč Buková hora) o hodinu dříve se mi tím pádem začal nahrávat nastavený program a samozřejmě o hodinu dříve nahrávání i skončil, takže jsem ho bohužel smazal. Nastavil jsem tedy hodiny ručně (v režimu ručního nastavení rekordér provozovat řádně nelze, protože má tak mizerný krystal, že bych ho musel nastavovat každý den!!! ) a opět je zkusil nastavit na automatatické nastavení a opět se posunuly špatně a měl jsem na rekordéru o hodinu víc. Rekordér mám od srpna 2007 a mimo spodního černého proužku v obraze je to druhá závada. Ještě nevím, jaký tento posun času bude mít vliv na EPG. Má tento problém s časem ještě někdo jiný? Pokud ano, musíme zatlačit na Panasonic, ať to dá do pořádku.

  1. Myslím, že tyhle problémy
   Myslím, že tyhle problémy má teď každý … mám (ted po nastavení času manálně – měl jsem) ho já (zaregistroval jsem též včera, když se mi v EPG nezdálo, že by plánovaný pořad běžel tak pozdě) a když jsem se pochlubil s tímto kolegům, známým, … měli nezávisle na sobě zcela stejný problém.

  2. Taky se mi na EX87 posunul v
   Taky se mi na EX87 posunul v neděli čas o hodinu dopředu. Ve čtvrtek se to ale srovnalo na správný čas. Jsem zvětav co to provede tuto neděli.

  3. Re: Chybný posun času
   S tím časem jsem měl problém taky, ale reaguji na ten černý proužek v obraze. Na stránkách Panasoniku je aktualizace firmwaru tohoto přístroje, který řeší tento problém.

 112. Sony vs Panasonic
  Dobrý den,
  chtěl bych poradit, zda koupit Sony RDR-HXD970 nebo Panasonic DMR-EX77EP-K. Předem děkuji za odpověď

  1. Panáka ex87 vlastním od
   Panáka ex87 vlastním od vánoc, ale kdybych se mohl rozhodnout znovu tak bych si připlatil a koupil bych Pioneer. Panasonic je už co setýká provedení a zpracování jako laciná hračka z Číny. Kde jsou zlaté časy Technicsu a Panasonicu. Návod je chaotický a ovládání příšerné. Myslím, že i obraz (digitální) proti tuneru v tv je horší. Je to prostě spotřebka se vším všudy!

 113. záznam u DMR-EX87
  dobrý

  záznam u DMR-EX87

  dobrý den – mám jen dotaz ohledně nahrávání – skutečně nelze při nahrávání jednoho kanálu sledovat jiný? V recenzích a návodech jsem našel jen možnosti sledovat již nahraný záznam, DVD atd., ale o jiném kanálu ani zmínka.
  Díky za odpověď

   1. Samozřejmě je to možné,
    Samozřejmě je to možné, jen je třeba přepínat kanály naladěné na TV a ne na EX87

 114. FireWire
  jen maly dotaz nezkosel nekdo nahodou pripojit 77 ci 87 prese firewire ke compu? zda by se to nechytlo jako standartni forewire component? nebo ji to opravdu jen cisty vstup?

 115. Teletext
  Dobrý den, to opravdu tento rekordér nepodporuje TXT? Ani v návodu jsem nic nenašel. CHtěl jsem se podívat při sledování ČT4 na TXT výsledky a nic. Ani analogové programy TXT nepodporují. Je to opravdu tak?

  1. Vy si chcete nahrávat
   Vy si chcete nahrávat teletext ? Pokud rekordér použijete místo settopboxu, tak opravdu teletext nepodporuje.

 116. Dotaz na nahrávání
  Zdravím,

  chtěl bych si koupit tento DVD rekordér, ale měl bych k němu dva dotazy. Je nějak omezen počet nastavených časových bodů kdy má začít nahrávání? Předpokládám že omezení existuje ale kolik to je. Nevíte někdo?

  Druhý dotaz by se týkal ohledně nahrávání. V případě že budu pryč a nastavím nahrávání na nějaký časový bod např. na Primě a v tu dobu nahrávání bude někdo sledovat jiný kanál, tak se bude nahrávat na DVD Prima a bude jedno co dotyčný sleduje? Předpokládám že se nastaví na DVD jaký ma kanál nahrávat a pak je tedy jedno co bude v danou dobu někdo na TV sledovat nebo zda bude vypnuta. Je to tak?

  Díky za odpověď.

  1. Jaký je přesně
   Jaký je přesně maximální počet naprogramovaných položek nevím, ale jsou jich určitě desítky s tím, že opakující se program např. každý den ve stejnou dobu je jako jedna položka.
   Co se týká nahrávání a současného sledování jiného pořadu to je tak, že pokud použijete rekordér jako settopbox ( tj. digitální vysílání ), pak nelze jeden program nahrávat a jiný sledovat, ale můžete sledovat pořad dříve nahraný na HD nebo DVD. Ale pokud nechcete používat videorekordér jako settopbox, můžete na TV sledovat cokoliv a videorekordér může být klidně ve standby režimu a třeba nahrávat jakýkoliv program. Snad jsem to moc nezamotal, prostě pokud vám TV fungovala i předtím, než jste připojil rekordér, tak vám stejně bude fungovat i nadále.

   1. Zeptám se hloupě, ale pro
    Zeptám se hloupě, ale pro jistotu. Znamená to, že pokud budu na své TV se set-top-boxem sledovat nějaký digi kanál, budu moci současně na dvd nahrávat jiný digi kanál ??

 117. Chtěl bych se zeptat na
  Chtěl bych se zeptat na problém s duálním zvukem u Novy. Tento problém se projevuje jen v analogu nebo i v digitálním příjmu? A je už nějak uspokojivě vyřešen? Tento problém s nemožností výberu zvukové stopy po vypálení pořadu na DVD je jen u Novy a jen u programů s duálním zvukem? A ještě by mě zajímalo, zda je to problém jen Panasonicu DMR-EX77 nebo všech DVD rekordérů s DVB-T tunerem? Jak to tady tak čtu tak obyvatelé Prahy už nic jiného než digitální příjem neřeší, my burani z venkova (jsem z Jižních Čech) na to jen čumíme. Tady totiž stále není a ještě nějakou dobu nebude k dispozici ani jeden dig. program. Díky za odpoveď.

  1. Asi je možné to řešit i
   Asi je možné to řešit i jinak, ale já nahrávám pořady tak jak jsou a když mají duální zvuk, tak to řeším až při přehrávání a zvuk si volím na TV, ne v rekorderu, tj. na HD nebo DVD mám pořád duální zvuk.

     1. Přístroj nemám ale díval
      Přístroj nemám ale díval jsem se na to ve staženém PDF manuálu. Zvuková stopa by se měla vybrat ještě před nahráváním na HDD a měla by se nahrát jen ta jedna vybraná. Je to popsáno v manuálu na str. 8, 23, 43 a 66. Mohl byste to někdo vyzkoušet? Díky.

     2. duální zvuk
      Před několika dny jsem nahrával film na Nově, který měl duální zvuk. Nic jsem nevybíral, nahrál ho na HD, vystříhal reklamy a film měl stále duální zvuk. Pak jsem ho vysokorychlostně zkopíroval na DVD -R bez vybírání zvukové stopy a i na DVD mám duální zvuk. Zvukovou stopu vybírám až při přehrávání na TV. Ale nejsem si jistý, jak to bude fungovat při přehrávání na jiném DVD přehrávači nebo na počítači.

 118. prehravani videa z SD karty
  Dobry den, slysel jsem ze u E88, ktery ma slot na SD kartu, lze z SD karet prehravat dokonce i video. Pripada mi to trosku podezrele, myslel jsem ze to vyrobci umoznuji pouze z DVD/HDD (jako napriklad Sony, ktery to neumoznuje z USB), tak bych se rad zeptal, zda to muze nekdo potvrdit ci vyvratit. Diky predem, zdravi Tomas

 119. Kopírování z HDD na DVD
  Při vysokorychlostním (např. LP) kopírování na médium se mi kopírovaný titul spustí a kopíruje se stejnou dobu, jak dlouho film trvá… jinak řečeno, musím se podívat na celý film než se zkopíruje a kopírování nejde urychlit.
  V manuálu není ani zmínka, že by se měl kopírovaný film spustit. Přitom na str. 51 je tabulka s přibližnou dobou kopírování. Časy jsou v minutách…
  Poradí mi někdo???

  1. Pokud máte na HD nahraný
   Pokud máte na HD nahraný film v kvalitě LP a je delší než 2 hod., pak nelze kopírovat na DVD vysokorychlostně, stejně tak při kvalitě XP je max. délka filmu 1 hod.

  2. Kopírování z HDD na DVD
   Mám více než dva roky starší typ PANASONIC DMR-EH80V (VHS,DVD,HDD,SD), ale měl jsem podobný problém.
   Nevím proč nemají přístroje v SETUPu nastavenou možnost rychlého kopírování již z výroby. Možná to souvisí s kvalitou nahrávaného zvuku (někde jsem viděl o tom zmínku, ale podrobně jsem to nestudoval).
   Nahrané pořady potom nemají “příznak” pro rychlé nahrávání a musejí se kopírovat 1:1. Po přepnutí této funkce v SETUPu jsou již nově nahraná videa schopna tohoto rychlého kopírování.

 120. Seřazení TV stanic
  Dobrý den, chtěl bych poradit jak se dají seřadit TV stanice u Panasoniku DMR-EX77, v návodě, který je trochu chaotický jsem to nenašel. Mohl by mi někdo poradit? Dekuji moc

  1. Seřazení stanic
   Musíte si vytvořit vlastní profil, ve kterém pak můžete stanice seřadit dle vlastního uvážení, lze smíchat digitální i analogové dle libosti.

 121. DVD-RW
  Objevil jsem jeden problém při vypalování na DVD-RW, respektive při jeho následném přehrávání. Pokud film vypálím na běžné DVD- můžu jej bez problému přehrát na PC, pokud jej však vypálím na DVD-RW počítač disk vůbec nepřečte. Nevíte někdo v čem může být problém, jestli je to např. v nastaveném vysokorychlostním kopírování?

  1. Re: DVD-RW
   Dle mého názoru by mělo stačit dvd rw uzavřít při vypalování v recorderu a v počítči by neměl být problém.

 122. Pořád otevřená dvířka DVD mechaniky
  Dobrý den, u přístroje se mi samy od sebe otevírají dvířka DVD mechaniky, po zavření se opět otevřou, po vložení DVD opět to samé. Po vypnutí přístroje se několikrát zavřou a otevřou, ale zůstanou otevřená. Jde to nějak napravit, či to mám jít reklamovat. Děkuji.

   1. To jsem tak nějak
    To jsem tak nějak očekával. Ach jo, mám to doma teprve několik týdnů a hned tohle. Mám zkaženou celou radost…

 123. Chyba U99
  Mám rekordér Panasonic DMR-EX87EP-K již asi půl roku a nahodile se na něm projevuje tato chyba: při nahrávání pořadu na HDD nebo při přehrávání videa z HDD celý přístroj “zatuhne” a na displeji se objeví U99.
  V manuálu stojí, že error U99 je “nespecifikovaná chyba”. Pomůže rekordér vypnou a znovu zapnout, ale samozřejmě nedonahrávaný pořad už je v háji.
  Nesetkal jste se prosím někdo s touto chybou? Děkuji za odpověď.

  1. Re: Chyba U99
   DMR-EX88
   Úplně ten samé problém,a hódně často.Nejlepší když odjedu na měsíc pryč,naprogramuju si nahrávání na 20 filmů,a u prvního to vyhodí chybu U99,a všecko je v prdeli…..fákt bomba!

 124. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Mam dotaz, nezna nekdo kod pro nastaveni ovladace Panasonic DMR-EX77 k zakladnimu ovladani televize Hyunday (?!) … v navodu je mnoho znacek, ale Hyunday chybi. Dik.

 125. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Ahoj,
  prodám Panasonic DMR-EX77 160GB EP-K
  Cena 8000Kč
  Nový nerozbalený – bala to výhra a DVD již máme.
  V případě zájmu se prosím ozvěte na mail.
  Terbula@seznam.cz

 126. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Ahoj,
  prodám Panasonic DMR-EX77 160GB EP-K
  Cena 8000Kč
  Nový nerozbalený – byla to výhra a DVD již máme.
  V případě zájmu se prosím ozvěte na mail.
  Terbula@seznam.cz

 127. DMR-EX77 – Nepřehrává Divx z DVD-RW
  Zdravím
  Mám takový měnší problém. Vlastním Panansonic DMR-EX77 a chtěl bych si nahrát Divx na DVD-RW a přehrát. Ale zahlásí chybu disku a nic nepřehraje. Zato když vypalím stejný obsah na DVD-R, tak to přehrávač vezme. Dokonce jsem zkoušel nahrát Divx na CD-RW a taky mi to přehrál.

  Nevíte proč je tomu tak ?

  Díky

 128. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Dobrý den,
  nejde mi přehrat ani jedno DVD ve formátu MPEG, přitom v návodě pišou, že formát MPEG podporuje. Máte i Vy s tím problém? Nebo co s tím mám udělat?

  Díky

 129. Vypalování DVD
  Mám trochu jiný problém. A naprosto netuším čím k němu dochází. Zásadně nechávám vypalovaná DVD uzavírat pro přehrávání na jiných strojích a vtvářím TOP MENU a stejně čas od času (někdy příliš často na mé nervy) mi jiný přehrávač sice pustí obraz, ale bez zvuku. Na rekordéru hraje DVD v pohodě. Nevíte někdo čím by mohlo být tohle?
  Myslela jsem si, že je to tím, že nechám vypálené DVD dlouho v přístroji než zmáčknu ukončovací OK. Ale někdy to spíš vypadá, že jsem ho zmáčkla příliš brzy. Začínám si myslet, že je to podle toho, jakou má stroj zrovna náladu… 🙂

 130. Velikost titulku
  Z komentařu jsem se dozvěděl že titulky u divx se nedaji zvětšovat.

  Jaka je tedy velikost titulku – jsou dobře čitelne – zkuste někdo změřit velikost titulku v mm na obrazovce (je třeba připsat velikost televize)

  děkuji moc ochotnemu

  1. Re: Velikost titulku
   Člověče, vždyť ty titulky jsou na obrázku v článku! Na větší obrazovce budou v poměru dle toho obrázku .)

 131. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  při pokusu nahrát film který jsem měl v hdd uložený a chtěl jsem ho zkopírovat na disk tak mě to nahlásilo že mám upravit disk. Nevím jak¨
  Pak nevím jak mám instalaovat dvix nebo jak to mám provést prosím o podrobný postup omlouvám se jsem úplný začátečník.
  děkuji

 132. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Dobrý den,jsem v tomto směru laik, zajímá mne zda se tento přístroj dá propojit s mikrověží, nemám ještě žádnou koupenou, a nevím, zda to vůbec půjde a jak. Poraďte mi prosím děkuji.

  1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
   Samozřejmě by to mělo jít, vzadu jsou dva výstupy na Cinch kabel, a většina (ne-li všechny) mikrověží má odpovídající vstupy (AUX). Jinak tam tam je taky výstup na optický kabel pro propojení třeba s domácím kinem

 133. Ostré DVBT
  Zdravím
  zkoušeli jste už naladit ostré vysílání DVBT? Mám problém, že mi naladí veřejnoprávní MUX, ale nemám jednotlivé kanály pojmenované 🙁 Nevím tak, jestli jde o CT1, CT2, CT24 nebo CT4. Jine MUXy mi posílají identifikaci kanálu.

  Tak se ptám, jestli je chyba u mě nebo v síti?
  Díky.

   1. Re: Ostré DVBT
    Mě to také nejde.A na jiném set top boxu to jede normál.Nechtělo by to novžý firmware?Jestli nějaký je.

  1. Re: Ostré DVBT
   Mě se to chová podobně, na DMR-EX77 se mi sice načtou všechny digitální služby, ale multiplex ČT na 25.kanále je bez popisů. Programy přijímat lze, ovšem programový průvodce nefunguje. Navíc se v tom dá obtížně orientovat kvůli chybějícím popisům stanic. Programový průvodce nefunguje ani u multiplexu, kde je PRIMA a NOVA, názvy stanic tam jsou. Úplně bez problémů se načetl MPX, kde je Óčko, Z1, Public, Proglas (ten mi je tak platný). Rovněž se mi bez problémů načetly oba rakouské multiplexy, včetně programových průvodců (trochu jsem se obával rušení ze sousedního kanálu – 24/25, ale je to OK). Takže ORF jako obvykle perfektní, na jiném přijímači funguje i jejich MHP zcela perfektně nadále přes starou společnou anténu.
   Otestoval jsem situaci na levném SetTopBoxu, tam se názvy stanic na MPX ČT zobrazují.
   Na Panasonicu mám vypsáno: DVB verze: 1.10
   Kde je problém, netuším, možná v zastaralém FW Panasonicu a současně i v signálu ČT mimo standard. Do ČT se ani dotazovat nepokouším, ještě mi nikdy na mail neodpověděli.
   L.M. Brno

 134. Dotaz na ladění DVB-T
  DObrý den vespolek, mám Panasonic EX87. Jsem s ním celkem spokojen, jen jsem nepřišel na to, jak upravit pořadí DVB-T kanálů nalezených při automatickém ladění. U analogového tuneru to jde jednoduše, u digitálního to neumím. Máte s tím někdo nějakou zkušenost, prosím?
  Jediný nápad je použití manuálního ladění. Je to řešení sice nestandardní, ale jsem ochoten ho podstoupit. Ovšem pak kromě čísla kanálu musím znát i frekvenci, na které je daná televizní stanice vysílána. Lze tohle nějak jednoduše zjistit, jak?

  Díky za jakýkoli tip, zdraví T. Davídek

  1. Re: Dotaz na ladění DVB-T
   Mam uplne stejny problem.. Testovala jsem i tzv. profily, ktere umoznuji si preskupit programy dle sveho, jenze funguji jen v programovem pruvodci. Na bezne prepinani programu to bohuzel vliv nema..
   Pokud ma nekdo lepsi zkusenosti, budu moc rada. Diky

   1. Re: Dotaz na ladění DVB-T
    mám pocit, že když spustíte informace – tlačítko i – status, objeví se info o programu a v pravo je info o profilu, pak se musí zmáčknout na ovladačí modrý obdélníček – manual skip, který mění profily, stačí párkrát zmáčknout, musíte předtím nastavit profil, měl jsem s tím též problém, příručka je dost špatně napsaná, ale podařilo se mi seskupit programy a nastavit profil, takže to nedělá problém..

  2. Re: Dotaz na ladění DVB-T
   Zdravim vas
   nastaveni poradi kanalu podle vas provedete tim ze si kanaly ve vybranem poradi ulozite do profilu (tam si je muzete i prehazovat)a potom si vyberete jaky profil chcete pri prepinani pouzivat(vybrani profilu provedete takto :pri sledovani jakehokoliv programu zmacknete tlacitko info ” i ” a vyberete si profil mackanim na modre tlacitko na ovladaci).

 135. Panasonic DMR-EX87 – naladěni DVB-T
  Zdravím, po přeladění 31.10. jsem sice naladil nový kanál 33 z Bukové hory, který obsahuje CT1, 2, CT4 atd, ale načte se mi název vysílače, tak jako je to na kanále 58. Program sice přijímá sicnál, ale není tam pro potřeby nahrávání a další právě uveden název. Nevíte co s tím?

  1. Re: Panasonic DMR-EX87 – nefunkční EPG v novém multiplexu
   Mně také nefunguje EPG a to přijímám z Brna. Jsou neschopní spustit něco rovnou v plné kvalitě 🙁 Anebo je problém jinde…

   1. Re: Panasonic DMR-EX87 – nefunkční EPG v novém multiplexu
    ted jsem upgradoval firmware a porad stejne blbe. Nenacte nazvy, ale na novu a primu nacte na jinem kanale. divny

    1. Re: Panasonic DMR-EX87 – nefunkční EPG v novém multiplexu
     U mě to samé nevíte někdo co stím?U jiného setoboxu to mám v poho.

     1. Re: Panasonic DMR-EX87 – nefunkční EPG v novém multiplexu
      Ten samý problém s Multiplexem CT z Krasova (k34). Pritom na jinych STB TV a Dokonce na me TV Panasonic, vse OK …videl bych to na problem rekorderu…vi nekdo o novem FW pro 77? Mam DVB version 1.10

 136. Problém s posunem času v EPG
  Vlastním DMR-EX87EP-K a po přeladění DVB-T na nové kanály se mi ukazuje o hodinu dopředu posunutý čas v EPG, přestože hodiny jsou nastaveny na Auto a zobrazují se správně. Pokud chci cokoliv nahrát, tak musím vždy přo programování posunout čas o hodinu zpět. Nevíte jak řešit tento problém?

  1. Re: Problém s posunem času v EPG
   nastavil jsem čas manuálně, má to v nějaké nastavaní či co..potom to funguje bezvadně

 137. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  tento přístroj je velmi vybíravý na dvd-rw, zatím jsem nenašel značku, která by pro něj byla vhodná – po vybalení a vložení “discu” tento přístroj vždy hlásí vložte platný disc; dvd-r bez problémů, a to i z Tesca!!!! můžete poradit značku dvd-rw, která na tomto přístroji funguje?

  1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
   s tím nemám nejmenší problém, i u dvd-rw to zvládá i 200 x přehrané noname disky

  2. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
   zdravím možná to bude podobné
   ???-RW mě taky nebralo v servisu určili závadu (slabá optika ) už bere !

   1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
    Zdravím.Vám tento rekordér čte AVi soubory z DVD-RW?Mě jen ve formátu DVD.Jestli to je tou optikou tak ho nechám opravit.Ale mě nikdy nečetl Avi z DVD-RW jen z DVD R.Děkuji za odpověď.

 138. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Na multiplexu 2 v Praze (43 kanal) mi v nepravidelnych intervalech klesa kvalita signalu ze 100% tak na 20% a objevuje se hlaska slaby signal. Na Technisat Digipalu 2 na stejne antene je to OK. Nevite, v cem byl mohl byt problem.

 139. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  nastavení času
  lidi, prosím vás, jak se chová tento rekordér, když se mění čas???
  přeskočí to automaticky hned nebo třeba až po několika dnech a nebo je to třeba nastavit ručně

  díky za odpověd

 140. Přehrávání AVi souborů z DVD RW
  Zdravím.Vám tento rekordér čte AVi soubory z DVD-RW?Mě jen ve formátu DVD.Jestli to je tou optikou tak ho nechám opravit.Ale mě nikdy nečetl Avi z DVD-RW jen z DVD R.Děkuji za odpověď.

  1. Re: Přehrávání AVi souborů z DVD RW
   avička z dvd-rw nenačte, je to v návodu, kde je popsáno, z jakých zdrojů přehrává avíčka…dvd-rw tam není; já to řešín nákupem speciálního divx přehrávače…

 141. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Dobrý den, dokáže tento DVD při zapnutí scanovat naladěný program? nemůžu v návodu tuto funkci najít. i levnější a jednodušší DVD to mají.

 142. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 80GB
  Dobry den.Mam takovy problem.Kdyz si na PC vypalim film na DVD R tak je vse v poradku,ale jakmile pouziju RW,tak se mi v prehravaci ani nenacte a u RAM mi to ukazuje ze je prazdne.Muzete mi nekdo poradit jak na to,jestli to teda vubec jde.Jinak si musim filmy vypalovat na R a po prehrani ho mohu zahodit.Diky

  1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 80GB
   Ahoj .
   Já takový problem nemám normálně to hraje a vypaluji v Neru. I fotky tak hrají.
   A film si nejdříve zkušebně vypálím na RW a pak na R po zkoušce jestli vlastně hraje ho vypálím a dělám to proto neboť když neco stahnu z Rapid Sheru tak mi taky většina filmů nehraje a to jsou v Xvid nebo DivX. Paradoxně když jsem poprvé stahoval jen tak na zkoušku a nevěděl co honem stahnout klikl jsem na Film Walli a ten mi hraje v DVD kvalitě a v několika jazycích i s titulky. Zkrátka plnohodnotné DVD a těť se stím peru až mě to s….
   Ahoj Milan ICQ 493210377

 143. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Ahoj vlastníci Panasoniku.
  Máte někdo zkušenost s převodem do DivXu abych to mohl přehrávat . Některý film který jsem měl půjčený a byl vypálený na PC jde přehrát a jiný ne. Nebo stahnutý na RapidSheru ve formátu DVD Pal nebo DivX taky nehraje což by hrát asi měl ? A nebo to špatně stahuji ? Poraďte prosím. milan

  1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
   Vypozoroval jsem, že záleží na tom, jestli je Dvd R (+ i -) po vypálení v PC uzavřeno nebo ne. Uzavřený nebere.

  2. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
   Dobrý den .Chtěl bych si nainstalovat přehrávání disku Divx jak nato předem děkuji

 144. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Bacha na dvb-t u tohoto dvd rekordéru, od 1. 3. 2009 došlo na Ostravsku ke změně v dvb-t vysílání (dva vysílače, stejný kanál, rozdílný výkon) a v některých případech si Panák s tím neporadí, bohužel vada tuneru, někde z diskuzí vyplynulo, že musí mít velmi kvalitní dvb-t signál…

  1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
   PS:V určitých místech může vznikat problém zvaný „pre echo“, kdy některé typy digitálních přijímačů nedokáží zpracovat signál z více vysílačů zapojených do jednofrekvenční sítě – digizone.cz

  2. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
   Jó tak tenhle problém mám ale mám řadu 78 prostě 54 kanál nejede samé kostky,kdežto na tv th42px80e který provozuji současně z tímto recordérem to jede na plný signál.Takže co s tím,reklamace.Bydlím v Havířově takže přijímám ze stejného vysílače jako ty,jak jsi to vyřešil??

 145. LG RHT 389H
  Vlastním DVD rek.RHT389H od ledna 2009.Můj problém-Vypínám dvd při delším pobytu mimo dům ze sítě.Nastavené záznamy nahrávání nejdou zaznamenat, protože se posune zadaný čas o 1 den.Při znovu nastavení hodin přeskočí o 2 dny dopředu.Automaticky vůbec nereaguje, při manualním nastavení se teprve nastaví správný čas. Potud vše dobře, ale proč se to děje po vypnutí sítě? Nemá dvd dostatečnou kapacitu záložní batarie? děkuji eduard

 146. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Vlastním model dmr-ex77ep již dva roky a doposud bezproblémový provoz, ale nyní byl u nás spuštěn digitální signál a jsem zděšen dvbt tunerem na tomto přístroji. Na televizích Panasonic, Sony, Sencor a satelitu Golden Interstar mi neklesne kvalita dvbt příjmu pod 70, ovšem na tomto přístroji mám kvalitu tak kolem 10 a to mám jednu televizi napojenou (anténu) až na výstupu z tohoto přístroje. Je to na reklamaci nebo je to normální….

 147. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Zdravim mam taky tento dvd prehravac a uz konecne u nas spustili digi vysilani, ale bohuzel po automatickem vyhledavani ani po manualnim vyhledavani nenajde zadny vysilac, musi se jeste nekde neco zvlastniho nastavit???

  1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
   Mám tento přístroj více jak 2 roky, digitalni vysílání mi na něm funguje a nic jsem zvlášť nenastavoval.

 148. Panasonic DMR-EX77 160GB
  Zdravím,mám velký problém.Asi z 10 filmů přehraje pouze 3.U těch zbývajících píše disk nerozeznám.Už byl jednou kvůli tomu na reklamaci a pořád to samé.Nemáte radu?Používám DVD+R.

  1. Re: Panasonic DMR-EX77 160GB
   Vypozoroval jsem, že záleží na tom, jestli je Dvd R (+ i -) po vypálení v PC uzavřeno nebo ne. Uzavřený nebere.

 149. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Dobrý den, prosím o radu ohledně kopírování videokazet na DVD – nedaří se mi nahrávání z videorekordéru na Panasonic DMR-EX77, asi mám špatně propojeno: VCR s DVR scart, DVR s televizorem HDMI, VCR s televizorem scart. Na HDD se nahraje pouze zvuk, obraz ne. Přehrávání již dříve nahraného z obou zařízení na televizoru (LCD Samsung) je bez problémů, nahrávání na DVR z televize taky. Díky, jsem jen ženská, každá rada dobrá.

 150. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Dobrý den,

  mám dotaz, který nás již poněkolikráté potrápil v souvislosti s nahráváním z HDD na DVD.
  Když se film překopíruje, HDD jej neuzavře a napíše, že je disk nekomtabilní. Co se s tímto dá dělat?
  Děkuji za radu.

 151. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  zdravím,chtěl bych se zeptat proč mi nejdou přehrát DVD-RW vypálena v PC . DVD-R hraje v pohodě ?
  dík

  1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
   Protože je to Panasonic. Tisíc funkcí, žádná pořádně 🙁
   DivX z CD RW přehraje, z DVD RW ne !
   EX88 má USBčko, ale neumí z něj kopírovat, ani na něj ukládat. Pouze přehrát…

 152. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Zdravil lidicky, nevite jestli se da vymenit modul dekoderu dvbt aby umel i MPEG4???? Nebo nejaky novy firmware, aby uz umel prehravat divx z dvdrw??? dik za info

 153. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Zdravim lidicky, nevite jestli se da vymenit modul dekoderu dvbt aby umel i MPEG4???? Nebo nejaky novy firmware, aby uz umel prehravat divx z dvdrw??? dik za info

 154. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Mám problém se zobrazováním statických snímků jak z nahraného CD, přímo z SD karty nebo i nahraných na HDD – kvalita je strašná, televizí to není ( LCD Samsung), když prohlížím v televizi z flash disku, jsou fotky super. Už nevím, jak co a kde nastavit, z toho návodu opravdu moc moudrá nejsem, umíte někdo poradit? Díky.

 155. Re: Problém se čtením
  Zdravím,
  mám trochu problém s tím, že mi najednou začal DMR-EX77 číst s kostičkami. I programy nahrané před týdnem, které byly v pohodě mají teď při přehrávání kostičky nebo totálně rozhozený obraz. I se to v takovém stavu vypálilo a po zformátování celého disku nepomohlo. Nevíte někdo jestli postačí nějaká úprava doma, nebo je jediným řešením servis?
  Díky za opodvěď
  Alex

  1. Re: Problém se čtením
   Zdravím tě,
   podle mě to vypadá jedině na servis, protože takhle reaguje např. přehřátý grafický čip, nebo špatný procesor, ale mohl by si zkusit pročistit mechaniku… tj. vyčistit laser. Pokud ani toto nepomůže, obrať se na servis.
   Luky

 156. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Prosím dokážete mě někdo poradit s Panasonikem DMR-EH55 ?? Chtěl jsem si vypálit nějaké filmy uložené na HDD a kouslo se DVD, od té doby mě nejdou spustit žádně DVD. Píšeto chybu U88 nebo někdy NoREAD, podle návodu udělám co píšou, ale nic se nezlepší. Na displeji to ukazuje, že je tam disk, ale mechanika je prázdná ??
  Co s tím??? Díky za radu, VK

 157. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Koupil jsem si DMR EH 69 a nevím jak mám na něm vyladit kanály TV, signal do Tv jde přes satelit a dekoder. Může mi někdo prosím poradit? díky moc

 158. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Prosím, potřebuji pomoc.Mám Panasonic DMR-EH55 a při vypalování filmu z HDD se kouslo DVD, od té doby mě nejdou spustit žádná DVD. Na displeji to ukazuje, že je tam disk, ale mechanika je prázdná !
  Už tenhle problém tady také někdo měl. Nevíte někdo co s tím?

  1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
   Dobrý den, mám Panasonic DMR-ex88, a mám úplně stejný problém jak popisuje JanaK ve svém Postu z Červen 29th, 2010.

   Nevíte někdo, co tím?

   Díky, MK

  2. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
   Zdravím,
   tak u me teď nastal u Panasonic DMR-ex88 uplně stejny problém – zkoušel jsem nějake kombinace stisku tlacitek dle manualu zde se to nehne ale prd. Nevyresil to z Vas už někdo? thx

   1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
    Ahoj mám stejný problém.panák mne hlásí disk ale přitom tam není dmr-ex88 moc prosím o radu děkuji (oldatt@seznam.cz

    1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
     Mně se stalo úplně to samé,žádné oživování nepomohlo, tak jsem koupil nový rekordér a abych si ověřil, že je to chyby DVD mechaniky, hned po rozbalení jsem ho rozdělal (žádné přelepky kvůli záruce tam nejsou), mechaniku přehodil do starého a ejhle – jede to. Což se asi dalo čekat, ale udivilo mne, že mám EH57 asi 3-4 roky starý model a v tom novém modelu je mechanika naprosto stejná…. Či-li stačí jen vyměnit tu DVD mechaniku. Jenže jestliže normální “vypalovačka” stojí teď kolem 500,-Kč, kolik může za tu svoji chtít Panasonic? Někde jsem četl, že snad až 6000,-Kč. A to by byl tedy opruz. Ale když se to dělá na Slovensku, nedalo by se to tam někde, třebas přímo v Panasonicu, sehnat za rozumnější cenu?

     1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
      Tak můžu říct, že dnes se mi stalo úplně to samé, na mém EH55. Vypaluju z HDD na DVD a při skončení naskočí hlášení, že vypalování neproběhlo v pořádku, že DVD je možná znečištěné, tak jsem ho vytáhnul, vložil jsem jiné DVD a nešlo načíst, tak jsem vložil originální DVD s filmem a také nešlo načíst, na displeji se objevuje že je vložené DVD a vložené tam není a naopak, když tam vložím DVD, tak nejde načíst… Už jste ten problém nějak rozsekli, jestli lze za nějakou rozumnou cenu koupit novou DVD mechaniku nebo je to opravdu tak finančně náročné, že se vyplatí radši koupit nový DVD rekordér?

 159. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Lidicky, poradite mi?! Nechtene jsem prepl v nastaveni dalkovy ovladac na dvd2. Od te doby mi uz nefunguje ten co mam. Akorad na dispay to pise dvd2 a nejde s tim nic delat. Co s tim?

  1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
   Zmáčknout 2 a OK na DO asi na 10 sekund – jinak viz návod!!!

   1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
    to je supr, moc díky za radu, pomohlo to já už byl zoufalý :-).

   2. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
    Dobrý den.Prosím o radu.Také se mi povedlo přepnout na ovladač ale Váš návod nefunguje. (Nemám originální ovladač).

 160. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Zdravím a prosím,
  nemá někdo jakýkoli FIRMWARE (1.08, 1.10, 1.13) na dmr-ex87 ? Nebo alespoň tip, kde jej lze stáhnout. Ze stránek Panasonicu totiž zmizel.
  Potřebuji vyměnit HDD a bez FW to nejde.

  1. Výměna harddisku
   Máte zjištěný ověřený postup, jakým se výměna harddisku provádí? Údajně je k tomu nutné mít servisní dálkový ovladač a servisní DVD.

   Z jiný diskuzí:
   U HDD modelov zn. Panasonic je na HDD uložený softvér. Preto ak vymeniš HDD za iný, zobrazí sa na displeji správa “HDDERR” a DVD mechanika vysunie tray. Je potrebné vložiť inštalačný disk od výrobcu.

   Výměna HDD u Panasonika DMR-EX77 není možná. Od doby posledního příspěvku jsem měl možnost podrobně komunikovat s lidma z autorizovaného servisu ( prvně jsem potkal lidi, kteří byli ochotni diskutovat o technických věcech bez nějakého mlžení – příjemný pocit). Řekli mi a ukázali, že v 77 čce i 88 čce je HW integráč, ve kterém je klíč pro příslušný HDD, takže výměna HDD by šla, ale musel by se zároveň na jedné z desek vyměnit příslušný integrovaný obvod – což je samozřejmě blbost … a i potom by to fungovalo pouze pro definované velikosti disků….a né s GB verzí 🙁 škoda

   1. Re: Výměna harddisku
    Mám jen vyčteno ze servisního manuálu EX-77 / EX-87, že kompletně celý firmware je uložen na HDD, proto to obvykle po výměně HDD nefunguje vůbec nic. Je potřeba jen znovu nahrát firmware na HDD. V manuálu není nic o jakémkoli DO. Jen – vložit CD/DVD s FW do mechaniky a počkat až se nahraje FW na HDD. Nic víc. Obávám se však, že Panasonic ví, že i my víme a FW už není nikde k sehnání. A to ani nechci větší HDD, jen výměnu za stejný 🙁

    1. Re: Výměna harddisku
     Máte pravdu, zkoušel jsem asi hodinu hledat a firmware ke stažení jsem nenašel. Přitom diskuzí o firmware je spousta, ale žádný vlastník firmware ho někam nepověsil. Hanba!

     Ten servisní ovladač je nutný pro výměnu harddisku v rekordérech Pioneer – bylo to v jedné diskuzi pomotané dohromady s Panasonicy.

     1. Re: Výměna harddisku
      Ještě před rokem ( to jsem ho ještě nepotřeboval), se dal stáhnout přímo od Panasonicu kdekoli na světě. Hanba je, že ho ti sviň..i odstranili ze všech svých stránek. Takže jednou větou – zákazníku hezky nám zaplať za předražený servis nebo si kup nový model. Hnus…
      Stále prosím o FW, pokud jejněkdo máte a můžete jej hodit na uložto.cz nebo jakýkoli podobný server budu velice vděčný.

     2. Re: Výměna harddisku
      Zkouseli jste nekdo udelat bitovou kopii disku? Tedy vytahnout z rekorderu disk, napichnout ho na komp, v software typu ghost anebo acronis ho bitove naklonovat na novy disk a ten pak dat do rekorderu… Tim padem predesete FW rekorderu na novy disk vcetne vsemoznych SW kodu (pokud tam nejake jsou. Jedine v cem tusim problem by byl nejaky extra neobycejny format adresace sektoru, takze by mohl byt problem s rozsirenim “partition” na vetsi disk, ale jinak by to mohlo byt ok, nebo se pletu?

      Pokud se mi postesti, tak koupim EX77 s vadnou mechanikou, tak bych to na nem prubnul…

     3. Re: Výměna harddisku
      Dobrý nápad – to by mohlo fungovat – pokud je tedy originální disk funkční. A ještě by mohl být problém v tom, že nový disk bude mít jiné seriové číslo. Pokud si ho rekordér hlídá, může s novým odmítnout fungovat.

     4. Re: Výměna harddisku
      pokud napíšete email, zašlu vám posledni fw, který byl na stránkách Panasonic uveřejněn ke stažení.

     5. Re: Výměna harddisku
      Jubo, díky!
      Jen teď mám dilema, jestli jste Vy tak chytrý nebo já tak blbý, že jsem na to nepřišel také. Myslím, že b) je správně a jednou děkuji. 🙂

     6. Re: Výměna harddisku
      Tak to jsme blbí dva, já jsem to hledal poměrně dost intenzivně a dlouho a na uvedené stránky jsem taky nenarazil. 🙁

     7. Re: Výměna harddisku
      Hlavně potom dejte chlapi vědět, jestli se výměna harddisku podařila.

     8. Panasonic DMR-EX77 – firmware
      Ten odkaz ke stažení firmwaru už nefunguje. Pokud ho někdo stihl stáhnout, může ho uložit třeba na uloz.to a dát se odkaz ke stažení? Díky

     9. Re: Panasonic DMR-EX77 – firmware
      ahoj,doresili jste nejak ten problem s vymenou HDD treba za vetsi atd,anebo jestli je nekde ten FV?muzes mi prosim odpovedet treba na maila??diky

     10. Re: Panasonic DMR-EX77 – firmware
      Tak pardon, je to verze 1.10
      v.1.13 jsem někde prozbyl nemáte ji někdo?
      Stačí nahrát někam na server a dát sem odkaz.
      Díky

     11. Re: Výměna harddisku
      Ahoj,sla vymena toho HDD uskutecnit? stacil ten novy FV?popripade dal by se nekde sehnat?radi@seznam.cz nebo icq 207410672,moc by mi to pomohlo dekuji

     12. Re: Výměna harddisku
      Chtěl bych poprosit o zaslání firmware pro DMR-EX77
      Známý mi donesl DVD rekordér LG s vadou HDD. Nebyl jsem si
      jistý, jestli je chyba na disku, nebo jinde. Tak jsem ze svého vlastního
      Rekordéru vyndal HDD a šoupnul ho tam. Normálně přehrával a kousek jsem na něj i nahrál. Takže se mi potvrdilo, že ten známého je vadný.
      A teď ten problém: po vrácení disku do mého Panasonica ten napíše na displeji: HDDERR a vysune šuple DVD. Takže jsem ho vrátil do LG a to co jsem nahrál zase smazal. Ale to nepomohlo. Ten hajzl mu nejspíš přepsal fat tabulku a můj PANASONIC s vlastním diskem teď nemluví.
      Na netu jsem se dočetl, že to chce instalační CD. Proto vysunuje šuple.
      Chtěl bych poprosit o zaslání firmware pro DMR-EX77. Nikde jsem ho nenašel.
      Díky
      jan.herink@volny.cz

     13. Re: Výměna harddisku
      Na DMR-EX77 se mi objevila chyba disku. Má už hodně najeto, asi bude vadný nebo zlobí připojení konektoru disku. Zkusil bych výměnu za nový. Děkuji. vbrun300@tiscali.cz

     14. Re: Výměna harddisku
      Zdravím, je-li to možné, poprosil bych o FW na kakavospool@seznam.cz
      Na oplátku můžu poslat servisní manuál, kde je posána výměna HDD, jakákoliv velikost a spousta vychytávek v servisním menu. Díky.

     15. Re: Výměna harddisku
      Chtěl bych poprosit o zaslání firmware pro DMR-EX87… předem moc děkuji

 161. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  zdravim. Nemá někdo zkušenosti s tím, aby panasonic přečetl externí HDD samsung story? Zatím jsem ho zformátoval na NTFS přes satelitní receiver Ferguson Ariva, ale nepomohlo to. Fat 32 taky nepřečetl. Zkusím zformátovat pomalu přes PC, ale pochybuju, že to pomůže. Nezná někdo fígl, jak na to? Mj domácí kino samsung HTTX30 ho taky nedetekuje. dík za případnou reakci. Jura

  1. Panasonic DMR-EX77 a Samsung Story Station
   Podívejte se ve Windows ve správci disků, zda na disku Samsung Story Station nejsou nějaké další třeba skryté oddíly, které můžou dělat problémy s detekcí disku. Podle popisu “Disky obsahují funkci Samsung Auto Backup pro trvalou ochranu dat, software SecretZoneTM pro šifrování osobních dat a SafetyKey pro zajištění heslem”:
   http://pcworld.cz/novinky/samsung-story-station-8130

   Pokud ano, všechny oddíly odstraňte a pak na disku vytvořte jediný oddíl FAT32 například pomocí SwissKnife:
   http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/sprava_disku/swissknife/

   1. Re: Panasonic DMR-EX77 a Samsung Story Station
    dík za info. Dnes jsem zformátoval disk, ale na NTFS, aby tam šly i soubory větší než 4 GB, tak uvidím, co to bude dělat. Dám sem pak výsledek.

     1. Re: Panasonic DMR-EX77 a Samsung Story Station
      omlouvám se, mám samozřejmě DMR78.

 162. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Dobrý den, mám dmr-ex77 a pokud naladím digitální vysílání – mám sice nádherný obraz, bohužel mi ale nejde zvuk. Zapojení je následovné – anténa do rekordéru a z rekordéru skartem do tv. už jsem zkoušel vše možné, ale nefunguje mi to. Vypadá to, jako by rekordér neposílal zvuk. Skart jsem si u tv ověřil – funguje bez problémů.

  1. Panasonic DMR-EX77 – nejde zvuk po SCARTu
   Zkoušel jste v rekordéru přehrát například standardní originální DVD s nějakým filmem? Ideální je pro jistotu u filmu zvolit stereo (2.0) zvukovou stopu. Tímto testem se ověří, zda je chyba někde ve spojení rekordér – TV, nebo například v nastavení tuneru rekordéru.

   Předpokládám, že to ověření funkčnosti SCARTu na TV jste prováděl s jiným přístrojem (třeba DVD přehrávačem), ale SCART-SCART kabel jste při testu používal ten samý, který máte nyní zapojený do rekordéru – aby se vyloučila chyba kabelu.

   Panasonic DMR-EX77 nemám, ale procházel jsem manuál a nějakou možnou zradu v nastavení jsem nenašel – například že by nefungoval současně digitální zvuk po optice a analogový po SCARTu.

   Ještě mě napadá udělat kompletní reset přístroje podle návodu na straně 83 a potom jeho nové nastavení.

   A poslední možnost by asi byla “vytáhnout” zvuk z rekordéru z digitálního optického výstupu zvuku (pokud máte AV Receiver) nebo z analogového výstupu zvuku (pokud máte třeba stereo zesilovač, věž s AUX vstupem a podobně)

    1. Re: Panasonic DMR-EX77 – nejde zvuk po SCARTu
     Pokud tím myslíte bezproblémové přehrávání DVD disku vloženého do DVD mechaniky rekordéru, pak je jasné, že chyba nemůže být ve spojení mezi rekordérem a TV. Příčiny mě napadají následující:

     1) chyba v nastavení rekordéru (pak by měl pomoct reset a nové nastavení)

     2) závada rekordéru (tuneru a podobně) – zde by se dal vyzkoušet příjem nějaké TV stanice vysílané analogově (pokud v dosahu ještě nějaký analogový vysílač vysílá), případně rozhlasové stanice v DVB-T

     3) chyba ve firmwaru rekordéru – zde by měla pomoct jeho aktualizace, jenže odkaz na stažení už nefunguje (viz níže v diskuzi)

     4) problém se společnou anténou třeba v paneláku by asi být neměl, ale zkusit vlastní anténu nebo jen kus drátu můžete – to se mi ale zdá jako velice nepravděpodobná příčina

 163. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Prosím poraďte, mám Panasonic DMR-EX77 a když dám do dvd mechaniky jakýkoliv disk, tak mi to hlásí, že tam nic není. Děkuji.

  1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
   Nejspíše je vadná DVD mechanika = nevyplatí se opravovat. Používat jedině jako HDD rekordér nebo koupit nový produkt.

 164. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Když do EX77 nahraji třeba 1 multiplex, nahrají se jednotlivé TV v pořadí CT2, CT24, CT1, CT4. Pokud zmáčknu na dálkovém ovladači tlačítko č. 1 je zvolena CT 2. Nevím, jak to provést, aby po po sepnutí tlačítka č. 1 byla zvolena CT 1. U televize Panasonic to jde. Jde to samozřejmě editací profilů, ale to nemá vliv na tlačítka. Také po zrušení multiplexu se slabým signálem a nahrazením ho stejným se silnějším signálem, zůstávají názvy kanálů ze zrušeného multiplexu na kterých již není žádný signál na svém místě a zbytečně tam zavazí. Z toho důvodu mám např. kanál Prima až na 23 místě přestože mohu nahrávat jen z 10 programů. Lze vůbec editovat a rušit nefunkční kanály kompletně bez vymazání hardisku? Děkuji za odpověď.

 165. Panasonic DMR-EX77 160GB firmware
  Chtěl bych poprosit o zaslání firmware pro DMR-EX77
  Známý mi donesl DVD rekordér LG s vadou HDD. Nebyl jsem si
  jistý, jestli je chyba na disku, nebo jinde. Tak jsem ze svého vlastního
  Rekordéru vyndal HDD a šoupnul ho tam. Normálně přehrával a kousek jsem na něj i nahrál. Takže se mi potvrdilo, že ten známého je vadný.
  A teď ten problém: po vrácení disku do mého Panasonica ten napíše na displeji: HDDERR a vysune šuple DVD. Takže jsem ho vrátil do LG a to co jsem nahrál zase smazal. Ale to nepomohlo. Ten hajzl mu nejspíš přepsal fat tabulku a můj PANASONIC s vlastním diskem teď nemluví.
  Na netu jsem se dočetl, že to chce instalační CD. Proto vysunuje šuple.
  Chtěl bych poprosit o zaslání firmware pro DMR-EX77. Nikde jsem ho nenašel.
  Díky
  jan.herink@volny.cz

 166. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Ahoj,když vložím paměťovou kartu sd 16 GB do videorekordéru,hlási mi to,že je karta nekompatibilní,Proč?Tu samou kartu ale 512 MB mi to vezme.Děkuji za odpovědi

  1. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
   Paměťové karty od 4GB jsou označovány za HC.Ta čtečka ti vezme asi max. 8GB.

 167. špatný zvuk
  Dobrý den,

  chtěl sem poprosit o radu. Mám Panasonic dmr-ex77 a při sledování TV přes rekordér je špatný zvuk (chrčí).Nevíte co s tim.

  Předem děkuji za odpověď

  1. Re: špatný zvuk
   Mám EX87 a chrčí jen některé programy. Zato při sledování videa VHS při zapojení VHS -> EX87 -> TV to chrčí vždy, když je zapnutý EX87. Když je ve Stand By módu, nic nechrčí. Zatím jsem ale nezjistil proč. Testoval jsem i uzemění el.zásuvky, ale to je OK. Takže neporadím, ale nejsi sám.

   1. Re: špatný zvuk
    Pozoruji stejný problém u jednoho zákazníka. Propojení po HDMI zvuk chrčí, ale jen u externího vstupu a DVB-T.(DMR EX77 a Viera TQFF554). Zatím všechny pokusy bez výsledku.

    Mimo jiné stejný problém mi dělá Panasonic IP-TV propoj HDMI na monitor PC je nutné dodržovat pořadí zapnutí první IP potom monitor pak je vše OK

    1. Re: špatný zvuk
     Dobrý den,
     mám taky dmr-ex87 a taky mi zvuk chrčí. Zatím jsem našel všude jen otázky, ale odpověď žádnou.

     1. Re: špatný zvuk
      Tak jsem si přinesl stroj z opravy. Vyměnili IO s 20 a více vývody za 202 kč,- bez DPH a je po problému. Práce ovšem za 900 kč,- bez DPH. Celkem tedy 1335 kč,- s DPH. Lepší , než kupovat nový.

     2. Re: špatný zvuk
      Dobrý den,

      a kde jste to nechal opravit? Já volal do jednoho servisu a tam mi řekli, že jen diagnostika bude stát 1900Kč !! Předem děkuji za odpověď.

     3. Re: špatný zvuk
      Našel jsem si na stránkách Panasonicu autorizovaný servis.
      http://www.panasonic.cz – sekce Servis a podpora
      Já konkrétně Plzen, Ing. Václav Žák Slovanská 546/72
      326 00 Plzeň-město, Plzeň-Východní Předměstí .

  2. Re: špatný zvuk
   Dobrý den,
   mám taky dmr-ex77, taky mi to chrčí. Vše ostatní video z HDD je v pořádku. Jdu někde pátrat dál co s tím.

  3. Re: špatný zvuk
   taky to řeším, zvuk je evidentně zkreslený, pokud se jako zdroj signálu použije DVB-T, ať napřímo nebo při přehrávání nahraných filmů z něho. Při přehrávání z DVD disků je zvuk čistý. Rekordér má za sebou opravu, kdy nejprve vyschl kondenzátor v měniči napětí, pak odešla nějaká dioda. To je opraveno, ale zkreslení zůstalo. Řešil jste to někdo, nebo i vyřešil?

 168. Panasonic DMR-EX77 160GB BVB-T
  Mohl byste mi prosím někdo poradit: můj Panasonic dmr-ex77 na anténním výstupu (panelák s STA a centrálními”krabičkami”) najde 6 slovenských digit,kanálů a cca 8 českých analogových. Nová TV na tomtéž výstupu najde
  28 TV a rozhlasových kanálů + stejné analogové. Dá se s tím něco dělat -je chyba v Panasonic dmr-ex77 ? Díky za radu. Jarda

 169. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Dobrý den, mohl by jste mi něko řící, jestli je to normální, že mi na Panasonicu DMR-EX77 se nenačtou dvd RW- , ani R-. 6ádné ani nahrané, ani prázdné. Přitom Dvd Ram a RW+ i R+ to čte rychle a dobře. Děkuji Milan.

 170. Nejde zvuk
  Dobrý den, mám dmr-ex77 a pokud naladím digitální vysílání – mám sice nádherný obraz, bohužel mi ale nejde zvuk. Zapojení je následovné – anténa do rekordéru a z rekordéru skartem do tv. už jsem zkoušel vše možné, ale nefunguje mi to. Vypadá to, jako by rekordér neposílal zvuk. Skart jsem si u tv ověřil – funguje bez problémů.

 171. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  dobrý den mám dvd rekordér Panasonic dmr ex 768,kde mě odešla mechanika,jde dát druhá mechanika-ta samá z druhého přístroje aniž bych musel něco spárovat?vím že hdd je spárovaná se zákl.deskou,hdd tam mám v pořádku.

 172. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Dobry den,
  Mam dmr ex83 a bohuzel nenacte mne ext.disk pres USB WD Elements 1TB.
  Nevite co stim?

 173. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  mam už dlouho dvd rekorder Panasonic DMR-EX77 160GB a byl jsem spokojeny jak fungoval,ale ted mi nechce nacist ani jedno dvd a ani dvd-ram ostatni funkce fungujou.Je pravda ze byl 1 mesic vyply i z elektriky a po zapnuti mam tenhle problem.

 174. Re: Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Mam videorekorder Panasonik DMR-EX77 160GB. Jsem velmi spokoný ale někde
  se mě stratil návod. Nyní bych ho nutně potřeboval. Byl by někdo tak hodný a poradil mě kde bych si ho mohl opatři. Děkkuji za odpověď.
  Můj emeil je olda.polacek@seznam.cz

 175. kodek H265
  Dokázal by někdo u tohoto zařízení nějakým upgradem nebo nějakou fintou aby to přijímalo i DVB-T kodek H265? Jsem ochotný investovat cca do 5 tis Kč. Děkuji

  1. Chápu lásku k oblíbenému
   Chápu lásku k oblíbenému přístroji. Byť je DVB-T tuner v modulu (stříbrná součástka vpravo nahoře na jednom z obrázků), který by se dal hardwarově obměnit snadno, tak to nejspíše snadné vůbec nebude. Nicméně přístroj má SCART vstup, ke kterému můžete připojit DVB-T2 externí tuner. Kvalita obrazu bude nejspíše bídná. Raději investujte 5 tisíc do jiného přístroje…

   1. No a do jakého? Odpovídající
    No a do jakého? Odpovídající přístroj od Panasonic s H265 stojí nejméně 15 tisíc. A STB které jsou na trhu mají naprosto tragicky nepřehledné EPV. Místo aby využili plochu obrazovky k co možná největší tabulce přehledu pořadů, tak tam je přes půl obrazovky aktuální náhled aktuálního pořadu. Taky nemají vyznačení pořadu zadaných již v časovači atd. A předpokládám že předřadit STB před tento recorder mi nijak nepomůže.

    1. Pokud vám jde o příjem
     Pokud vám jde o příjem programů a jejich nahrávání, doporučil bych některý z vyšších modelu společnosti VU+

     Jsou to sice primárně satelitní přijímače, ale stejně tak podporují DVB-T2 (některé rovnou, do některých se přidá tuner, u některých prodejců si je například nakonfigurujete namísto s DVB-S2 tunerem jako DVB-T2 only).

     Kladou sice vyšší nároky na nastavení, ale potom to stojí za to. Respektive pokud nejste trochu zběhlý, tak alespoň někoho, kdo vám to na začátku rozběhá a nastaví. Výsledek je skvělý. Včetně takové srandy, kdy si EPG můžete prohlížet na počítači nebo na mobilu a nastavovat si nahrávání z něj.

     Ona nutnost do-nastavení vyplývá z toho, že v základu je vzhled rozhraní spíše strohý, ale relativně snadno si lze zvolit z desítek jiných vzhledů, které vyhovují lépe v tom, jak a které informace jsou zobrazeny. Nemluvě o tom, že jde o přístroje, které nabízí nejširší možnosti toho si je upravit z hlediska chování a rozhraní k obrazu svému.

     https://www.czc.cz/vu-uno-4k-se-1x-dual-dvb-t2-mtsif/252482/produkt

 176. I gave https://www.cornbreadhemp.com/collections/cbd-cream a prove for the primary habits, and I’m amazed! They tasted smashing and provided a be under the impression that of calmness and relaxation. My lay stress melted away, and I slept better too. These gummies are a game-changer for me, and I greatly put forward them to anyone seeking spontaneous pain relief and improved sleep.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *