Sobota , 18. 01. 2025

Vladislav

Recenze sluchátek Genesis Neon 750 RGB – zářící herní sál na uších

Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

28. 11. 2021

28. 11. 2021

Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Pokud nejste batole, které zrovna začíná chodit, nebojte, hlavu vám nepřeváží, i když hmotnost 325 g (bez mikrofonu) už není málo. Vše jednom celku nám nicméně ladí, ať už zmíníme silné polstrování mohutných náušníků (s 5 cm reproduktory) i čelenky, použití leštěného hliníku či tlustého kabelu, kterým se napájí i podsvětlení. Pro malé děti či hráče, co si libují v okázalosti, ideální věc. A to nemyslíme pejorativně.

TIP: GENESIS ARGON 600 – UŠI JAKO V HUDEBNÍM BUNKRU

Výbava především

Výrobce myslel na vše, co budete u svého herního počítače potřebovat. Kromě USB kabelu, kterým můžete nastavit napájení podsvícení o dalších 120 cm, je tu druhý, tkaninou krytý, a jistě důležitější.

Ten z 3,5palcového konektoru udělá dva – jeden jack do audio výstupu a druhý do audio vstupu. Navíc měří také dobrých pár centimetrů (120 cm), které přidá k základním 143 cm. Konkurence často zmiňuje i 2 m. Zde přibalili prodlužky, které celkovou délku protáhnou na 263 cm a to už není málo.

Mikrofon není zasunovací jako u modelu Argon 600, ale lze jej připnout klasickým 3,5mm konektorem do levého náušníku. Lze snadno ohýbat a dobře drží nastavenou polohu. Jistě profesionálnější řešení. Jako u všech sluchátek Genesis dostanete v základní výbavě i látkový pytlík s logem pro přenos a uschování sluchátek.

Samotné podsvícení lze pak jednoduše zapnout a vypnout na ovladači umístěném na kabelu, který také upravuje hlasitost klasickým manuálním kolečkem (tedy ověřený a přesný systém namísto tlačítek) a zapíná mikrofon. Audio kabel kryje tkaninou.

K TÉMATU  Nové díly Červeného trpaslíka přícházejí!

Přenosný herní sál

Pokud nám přišly Argony 600 jako něco, co „spolkne“ ušní boltce a ponoří je do zvuku hudby či střelby a burácení motorů, testovaná sluchátka to zvládají subjektivně lépe. 50mm membrány potěší zejména dostatkem výkonu a hlavně vydařenými hloubkami a basy. Automobilové závody byly i na tabletu díky zvuku záživnější. Ano, kabel někdy trošku vadil při úchopu, konec konců sluchátka nemíří na mobilní platformy, ale popasovali jsme se s tím a jelo se.

O hutnosti polstrování již řeč byla. A to jak nahoře, tak na náušnících. To velmi dobře izoluje okolní hluk a perfektně drží na hlavě. Nicméně po nějaké době o obě přeci jen dávala sluchátka vědět, protože neváží zrovna jako pírko a také je „čelenka“ poměrně silně tlačí k hlavě.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.
Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek