Čtvrtek , 20. 06. 2024

Květa

Recenze sluchátek Genesis Oxygen 400 – zašpuntujte svůj herní svět

U herních sluchátek většinou čekáme klasický model přes hlavu, velké náušníky a samozřejmě mikrofon, který může být třeba zasunovací jako u modelu Argon 600. Dnes však recenzujeme špuntová sluchátka, která mají mikrofon s možností odepnutí.

22. 06. 2021

22. 06. 2021

U herních sluchátek většinou čekáme klasický model přes hlavu, velké náušníky a samozřejmě mikrofon, který může být třeba zasunovací jako u modelu Argon 600. Dnes však recenzujeme špuntová sluchátka, která mají mikrofon s možností odepnutí. Pro ilustraci uveďme, že krabice obsahuje několik kusů silikonových krytů tří velikostí a dvou typů i barev (celkem 9 sad). Takže by měla sednout každému a případná ztráta se snadno nahradí. Také si můžete nechat celá sluchátka v černé barvě, anebo právě silikonové části vyměnit za červené. Látkový pytlík na přenos a uložení sluchátek se nevidí ani u dražších modelů.

TIP: GENESIS ARGON 600 – UŠI JAKO V HUDEBNÍM BUNKRU

Výbava jak u „japonců“

Pokud jsou německá auta známá tím, že na příplatcích lze jejich cenu třeba zdvojnásobit, japonská se naopak zpravidla prodávají takřka „v plné palbě“ pouze s minimální možností příplatků.

Podobnou filozofii volí i sluchátka Oxygen 400. Ta upoutají v prvé řadě cenou a z toho plynoucím velmi dobrým poměrem mezi ní a výbavou. Nechybí látkový pytlík na přenos, až 9 sad silikonových násadek různých velikostí a dvou barev, také dvě sady silikonových „háčků“ fixujících sluchátka v ušním boltci a samozřejmě mechanická regulace hlasitosti na audiokabelu. Oba konektory jsou při tom pozlacené. Za cenu od 199 Kč to není zlé…

Praktičnost s překvapivým zvukem

K čemu mohou být užitečná špuntová sluchátka pro hráče? Co když třeba rád hraje na mobilu, pak jejich velikost může velmi usnadnit přenos a celkově mobilitu (použití třeba v hromadné dopravě jako vlak, autobus apod.), přičemž tak nějak lépe sedí k mobilnímu telefonu či ruční konzoli typu Nintendo Switch. Zde hmotnost 20 g bez mikrofonu, resp. 24 g s ním, oceníte.

To spolu s miniaturními rozměry znamená, že se nemusíte bát sluchátka uložit do batohu a bát se o rozlomení náhlavníku. Pak již neřešíte velikost, pouze praktičnost. Tu výrobce maximalizoval odnímatelým mikrofonem s vlastním konektorem v levém sluchátku. Mikrofon je ohebný, lehký a dostatečně dlouhý.

K TÉMATU  Elektrické křeslo pro hosta:)

Navíc nejsou bezdrátová, takže neřešíte výdrž jako u Bluetooth špuntů. Výborný je subtilní jack, který se vejde i do odolných telefonů se zapuštěným 3,5m konektorem, což se ne vždy daří. U telefonu Hammer Iron 3 jsem měl problém s více sluchátky jako Argon 600, s těmito testovanými to šlo bez problémů. Někdo přemýšlel.

Zvukově nás také příjemně překvapila. U takto levných sluchátek jsme čekali horší kvalitu bez basů. Ty jsou ale překvapivě dobré, přesně jak od herních sluchátek čekáte. Regulátor hlasitosti na kabelu vnímáme jako nutnost. Asi bude stále u maxima, není moc přesný. Zejména někde venku či v hromadné dopravě. Zde by nám nevadil vyšší výkon 10mm reproduktorů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Oblékněte své vánoční dárky do technologického šarmu! Naše recenze a doporučení pro letošní vánoční sezónu vám přináší špičkové tipy na technologické dárky, které rozjásají oči všech milovníků inovací. Od chytrých zařízení až po high-tech zážitky – darujte svým blízkým něco výjimečného, co nejen potěší, ale také jim přinese radost a moderní pohled na svět v jednom.
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek