Pondělí , 31. 03. 2025

Kvido

Diskuze k článku

14 Responses

  1. Re: Recenze sluneční clony Mennon DV-SW pro širokoúhlé objektivy
    Jen bych chtěl dodat, že společně se sluneční clonou mám na objektivu jako ochranu UV filtr. Kombinace mi vyhovuje hlavně v plenéru, ale mám to na kameře trvale. Ocenil jsem to hlavně na Sahaře.

    1. Re: Recenze sluneční clony Mennon DV-SW pro širokoúhlé objektivy
      Ano. Toto spojení je ideální. Ochrana objektivu skleněným filtrem (pouze kvalitním = drahým) zaručuje účinnou ochranu proti nečistotám, které by normálně ulpěly přímo na přední čočce. Jen je potřeba filtru s vhodnou obrubou, aby v ní sl. clona dobře držela. Je mnoho filtrů, které mají tak tenkou objímku, že je v ní sotva jediná spirála závitu a taková vhodnou opravdu není.

  2. Re: Recenze sluneční clony Mennon DV-SW pro širokoúhlé objektivy
    Dobrý den pane Nohejl,
    pozorně jsem si přečetl Vaši recenzi sluneční clony Mennon DV-SW pro širokoúhlé objektivy videokamer, včetně dvou komentářů a jelikož v orig. příslušenství CANON
    jsem pro mou kameru sluneční clonu nenašel, uvažuji o koupi recenzované sluneční clony Mennon DV-SW pro svou FHD kameru CANON LEGRIA HF M306 a to včetně UV filtru. Podle specifikace manuálu má tato kamera
    • Objektiv f=4,1-61,5mm, F/1,8-3,2, 15x optický zoom
    • Průměr filtru: 37 mm
    Originální filtry CANON FS-H37U nepředpokládám pro jejich vysokou cenu, ale alternativní kvalitní náhradu
    Pokud je to z Vaší strany možné, prosím Vás o laskavé sdělení, zda sluneční clona Mennon DV-SW je kompatibilní (samozřejmě o Φ 37 mm) s mou kamerou a to ve spojení s UV filtrem -jeho typové označení (předpokládám neoriginální), kde objednat, zda kompletace UV filtru se sluneční clonou je možná bez případného redukčního kroužku apod.
    Neméně mne zaujaly informace z Vaší další recenze, týkající se stativu s dálkovým ovládáním (toho zejména) – Sony VCT-VPR1, ale to je již další téma.
    Za Vaši laskavost předem děkuji.
    Karl

    1. Re: Recenze sluneční clony Mennon DV-SW pro širokoúhlé objektivy
      Dobrý den, pane Karl. Děkuji za zájem a chválu. Vážím si toho. Co se týká sluneční clony samotné (k sehnání zde: http://www.foto-eshop.cz/www-foto-eshop-cz/eshop/59-1-Video-prislusenstvi-pro-DSLR/149-2-Video-clony/5/1995-Slunecni-clona-16-9-pro-kameru-krytka-37mm-s-vyvazenim-bile-ELEMENTRIX ), je jisté, že by s ní na Vaší kameře Canon neměl být žádný problém. Co se týká UV filtru a jejich spojení, zde bych už nebezpečí viděl. To spočívá v kroužku, do kterého je daný filtr zasazen. Většinou mají tyto filtry úzkou objímku a závit je tedy velmi krátký.
      Já osobně bych nejprve zakoupil a vyzkoušel sluneční clonu. (V případě problémů se dá, zakoupena přes internet, do 14 dnů vrátit.) Na UV filtr bych tolik nespěchal. Když budete používat víčko k cloně dodávané, není třeba se o čočku objektivu nikterak obávat, protože bude uložena hluboko v cloně. Ostatně UV filtr, když na něm budete trvat, se dá dokoupit později.

      Co se týká Sony stativu, tak ten s kamerami Canon kompatibilní není!

    1. Dobrý den. AX53 má závit
      Dobrý den. AX53 má závit pokud se nepletu 55mm. Měl jsem jí a clonu s 58mm závitem si předělal a použil mezikroužek 55mm. Na rozdíl od kamery tu clonu tu mám. Chcete-li jí, za 650Kč může být Vaše. Mohu zaslat fotografie. 🙂

          1. Clona
            Díky, konečně budu mít tento problém vyřešen. Včera jsem to na zkoušku objednal.

  3. Sony FDR-AX33
    Dobrý den.

    Sháním sluneční clonu pro videokameru Sony FDR-AX33 a bohužel ji na žádném E-shopu nemohu sehnat. V článku uvádíte, že clona se vyrábí i ve velikosti 52mm, což pro tuto videokameru Sony FDR-AX33 odpovídá, že? Můžete mě proto prosím také nasměrovat na odkaz, kde by tato clona byla k dispozici? Ve výše uvedeném odkaze je totiž jen clona s 37mm, a to by asi nebylo kompatibilní.

    Mnohokrát děkuji. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Pro mnoho lidí neexistuje nic horšího, než když musí trávit nekonečné chvíle čekáním až skončí reklamy na YouTube. Když se poprvé objevila možnost předplatného bez reklam, pro řadu lidí to byla spása. Je ale neuvěřitelné, kolik lidé je ochotných platit za to, aby se nemuseli s reklamami trápit. YouTube dosáhl tento měsíc důležitého milníku pro své úrovně placené hudby a videa, když celosvětově překonal hranici 100 milionů odběratelů.
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

Nepřehlédněte

Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek