Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Diskuze k článku

14 komentářů

  1. Re: Recenze stereo video-mikrofonu SONY ECM-HST1
    Zdravím.
    Cen je sice 75 dolarů. Zajímalo by mě poštovné a řešení záruky v případě poruchy ?
    Děkuji

    1. Re: Recenze stereo video-mikrofonu SONY ECM-HST1
      Na tuhle otázku odpovím jednoduše. Poštovné jsem platit nemusel. Nechal jsem si ho dovézt přes kamaráda. Záruku osobně neřeším. Beru to tak trochu, jako sázku do loterie. Toto příslušenství je poměrně spolehlivé a chci věřit tomu, že bude fungovat, tak, jak má. Ušetřil jsem slušnou částku, a když by k poruše náhodou došlo, prostě se s tím smířím a zahodím ho a nechám si dovést nový kus. Tato odpověď Vás asi moc nepotěším, ale je to realita.

  2. Re: Recenze stereo video-mikrofonu SONY ECM-HST1
    Dobrý den,
    Také jsem se rozhodl pro koupi tohoto mic. Pořídil jsem si novou kameru SONY HDR-CX505 a při natáčení v 5.1 i stereo je na zvuku znát i poměrně malý vánek např. za chůze. Od tohoto si slibuji lepší zvuk hlavně venku. Tak uvidíme. Už je objednaný.

  3. Re: Recenze stereo video-mikrofonu SONY ECM-HST1
    Tak už mám mikrofon konečně doma.
    První dojmy jsou rozpačité. Bohužel zatím jsem měl možnost vyzkoušet jej pouze v interieru. Po nacvaknutí externího mic není prakticky znát rozdíl ve snímaném zvuku. ( kamera SONY HDR-CX505) Zatím jediný výrazný rozdíl je v ochraně proti větru která funguje dobře a proto jsem si ho taky pořizoval. Možná jsem ale díky jeho nepoměrné velikosti vůči vestavěným mic čekal i ještě lepší zvuk, ale ten je i tak na slušné úrovni.

  4. Re: Recenze stereo video-mikrofonu SONY ECM-HST1
    V papírech má, že funguje od 150Hz – 10,000HZ, ale já nedávno naměřil, že sbírá zvuk v pásmech 40Hz – 16,000Hz, ale slabě pobírá zvukové pásmo až do 19,000Hz. Měření proběhlo v WaveLab7 LE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...

Nepřehlédněte

Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek