Neděle , 26. 01. 2025

Zora

AVerTV Hybrid Speedy: skvělý tuner pro HTPC

26. 12. 2009

Televizní tuner Hybrid Speedy má nízký profil, vejde se tedy i do malých skříní. Je určen pro moderní rozhraní PCIe, má analogový i digitální tuner a pěkné dálkové ovládání. Fungoval naprosto bezchybně a celkově bychom mu vytkli snad jen jednu malou drobnost.

AVerTV Hybrid Speedy (H788R) je titěrná karta, ke které je dodávána i nízkoprofilová záslepka. Osazení do malých skříní je tak zase o něco snazší. Karta je určena do PCIe slotu x1, ale samozřejmě ji lze osadit do jakéhokoli většího slotu, například PCIe x16 nebo x4.

K titěrné kartě dostanete v balení i nízkou záslepku do menších skříní. Spotřeba sestavy s kartou vzrostla zhruba o 4 W, což je běžná hodnota

Moderní hardware i moderní systémy bez zádrhelů

V dřívějšku měli televizní karty masivní potíže s 64bitovými systémy a větším množstvím RAM. Vesměs šlo o špatně napsané ovladače. Testovaný Aver to již dávno podchytil a v systému Windows 7 64bit a 4 GB RAM fungoval jak lusknutím prsty. Po vložení karty systém sám našel ovladače a nainstaloval tuner bez jediného restartu.

Jelikož se zaměřujeme na HTPC, zajímá nás především podpora tuneru v MCE. Media Center kartu bez potíží rozpozná a to dokonce oba tunery, jak analogový, tak digitální. Citlivost tuneru se zdá více, než dobrá. Rychlost přepínání programů v MCE není nejrychlejší, ale pořád ještě v únosných mezích. Uspávání a probouzení počítače okolo nahrávaných pořadů také fungovalo na jedničku (to je ale spíše záležitost MCE).

Windows MCE neměly s tunerem žádný problém

Dálkové ovládání neumí MCE

Drobnou chybou je, že tuner neumí využít dodané dálkové ovládání ve Windows Media Centeru. Z toho plyne nutnost další investice při stavbě HTPC. Například konkurenční Leadtek tuto funkci podporuje. Pro jistotu jsme to ověřili přímo u výrobce. Tan nám potvrdil, že Hybrid Speedy opravdu nemá dálkový ovladač s MCE kompatibilní, pouze s jeho vlastními aplikacemi. Nicméně v nabídce má AVerTV Duo Hybrid II PCI-E (A188) a AVerTV Satellite Trinity (A707), které mají lepší dálkové ovládání i s podporou MCE. Především AVerTV Duo Hybrid II PCI-E vypadá velmi zajímavě a v budoucnu se na ni možná také podíváme.

K TÉMATU  Co je to adware a jak se mu můžete vyhnout?

U prodejců uvidíte na obrázcích nejspíše jíné dálkové ovládání, než které ve skutečnosti dostanete. To naše (na obrázku) bylo černé. Směrový kříž je poměrně malý a hůře se ovládá. Jinak jsme ale viděli už i horší ovladače…

Hybrid Speedy neumí nahrávat více pořadů současně a ani nelze sledovat v MCE jiný, než nahrávaný pořad. Má sice hybridní tuner, ale nikoli duální. Pokud byste chtěli využít této funkce, Duo Hybrid II bude lepší volbou. Potěšující je i S-Video TV vstup, takže lze zaznamenávat AV signál i z externích zařízení.

 

Aver nabízí vlastní obdobu Media Centeru. Vypadá a funguje ale jen jako chudý příbuzný toho od Microsoftu

Téměř dokonalá

AVerTV Hybrid Speedy je takřka dokonalou televizní kartou. Nejen pro HTPC. Bezproblémové ovladače, instalace bez zádrhelu, podpora moderního hardwaru a 64bitových systémů. To vše navíc za příjemnou cenu mírně převyšující 1000 korun. Pokud by dálkový ovladač fungoval i ve Windows MCE, neměl by Hybrid Speedy chybu. Tuto drobnost ale napravuje vyšší verze v podobě Duo Hybrid II – s tou si v případě zájmu připlatíte nejen za lepší dálkové ovládání, ale rovnou dostanete 2 tunery. 

 

Plusy Mínusy
+ bezproblémová instalace – horší ergonomie a funkce dálkového ovládání
+ bezproblémová funkce – slabší vlastní software
+ podpora moderních systémů, HW a MCE  
+ dobrá cena  
   
   

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek