Úterý , 22. 04. 2025

Evžénie

Diskuze k článku

8 Responses

  1. Re: Recenze Xtreamer SW3: Dvojvaječné dvojče Prodigy
    Bez dokoupení HDD, WiFi antény a případně bezdrátové klávesnice nemá smysl.

    +pěkné prostředí
    +přehraje vše

    -tento přístroj jsem si pořizoval hlavně z důvodu sledování TV archívů, You Tube a jiných zdrojů z internetu na TV, případně jako prohlížeč internetu na TV. Bohužel nic na tomto přístroji nefunguje. Archív TV funguje, ale mnoho pořadů nejde sledovat do konce, SW3 spadne, většinou to je kolem 35-40 min. Je to stejné při sledování v nejvyšší nebo nejnižší kvalitě. Pořad nejde spustit z místa přerušení, ale musím ho pustit znovu od začátku, bez jistoty, že znovu nespadne.
    Vše sleduji přes Xlive CZ – při sledování nelze použít žádné volby, ať už je to posun dopředu, dozadu nebo do určitého času.

    -pro sledování YouTube je zde několik možností:
    a) Xlive CZ – sice něco přehrává, ale další volby (osobní YouTube, soukromý playlist) nefungují
    b) YouTube – Broadcast Yourself – najde sice video, ale u každého druhého zatuhne tak, že je nutný restart přístroje (volba Aplikace)
    c) YouTube XL – asi z těchto nejlepší, přehrává většinu, problém „pouze“ při přihlášení do svého účtu na YouTube – nepřehrává Playlisty (najde jen něco). Nepřehraje něco co normálně při vyhledávání přehraje??

    – webový prohlížeč – nepoužitelný – nelze nastavit na celou obrazovku, pořád je něco mimo obraz. Velmi kostrbaté a složité vyhledávání (a to i s použitím klávesnice) , nemluvě o tom, že videa přes prohlížeč vůbec nejdou spustit.

    -Android – k ničemu (bez komentáře)

    -Xtreamer Wifi anténa (nutno dokoupit)
    nepodařilo se mi zprovoznit Wifi, nakonec jsem přístroj připojil přes kabel. V místnosti byl signál dostatečný, všechna ostatní zařízení mi tam na Wifi šlapou.

    -Xtreamer Mini Keyboard2 nutno dokoupit)
    nenašel jsem nikde na internetu (ani nebyl součástí balení) CZ nebo EN návod. Bez návodu je obsluha takto složité klávesnice velmi problematická. Víceméně ale fungují pouze písmena (nezjistil jsem jak přepnout mezi velkými a mylými písmeny) a občas Trackpad (když nezatuhne) – na to, že je to klávesnice přímo k tomuto přístroji toho moc neumí.

    dobrá alternativa je Lenovo IC Q180 (cena stejná jako Xtreamer s dokoupeným HDD, WiFi anténou a mini klávesnicí)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.
Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek