Sobota , 18. 01. 2025

Vladislav

Roční resumé DIGIlidí: milion zhlédnutí a jdeme dále

03. 03. 2008

Webový magazín DIGIlidi má za sebou první rok působení. Byl pravděpodobně prvním v ČR, který se oblastí elektroniky a domácího kina začal pravidelně a plnohodnotně zabývat. Je na čase shrnout, co jsme za rok stihli. A to, co jsme nestihli, vám slíbíme do dalšího roku.

Těší nás, že nás čtete. Čísla ukazují, že jsme čtenější, než většina tištěných časopisů ze stejné oblasti. Přitom rozsah a zaměření DIGIlidí se snažíme uzpůsobit právě tomu, co vás zajímá. A jak víme, v tomto mnohé tuzemské časopisy zaostávají. Nesrovnatelná je i míra informací, které do článků dáváme. Jsme rádi, že za rok jsme registrovali okolo 1 milionu zobrazení a 363 tisíc návštěv (UIP).


Počty zhlédnutí podle monitoringu na serveru TOPlist.cz

Samostatnou kapitolou je technologické zázemí – v tomto případě redakční systém, který při čtení článků a diskusí vidíte. V poslední době jsme například zprovoznili možnost odebírat reakce na články nebo diskuse e-mailem. Tuto funkci mohou využívat zaregistrovaní uživatelé zdarma. Z dalších novinek zmiňme podporu systému OpenID, který v celosvětovém měřítku zastupuje jednotný přihlašovací systém napříč tisíci různými weby. Postačí vám na ně jen jedno jméno a heslo!

Pravidelní a pozorní čtenáři jistě zaregistrovali, že kromě jednoduchých diskusí přímo v systému magazínu, lze využít i pokročilý diskusní systém na adrese forum.digilidi.cz. Ten je prozatím ve fázi testování, ale v dohledné době bude dále propojen s magazínem. Budeme rádi, když si nové fórum oblíbíte a uznáte jej užitečným.

Bez kvalitního obsahu nemá cenu udržovat žádný web. Také proto se snažíme získat nové autory. Byť se v posledních týdnech podařilo domluvit s několika zkušenými zájemci, i nadále jsme otevřeni vašim nabídkám. Chuti podělit se s ostatními o zkušenosti s elektronikou a digitálními technologiemi. Máme pro vás připraven autorský honorář a oproti konkurenčním webům necenzurujeme kritiku výrobků.

K TÉMATU  V Indii začala učit první humanoidní robotická učitelka poháněná AI

Máte-li jakýkoli námět, či konstruktivní kritiku, neváhejte ji uvést v diskusi dole pod článkem.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.
Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek