Sobota , 03. 06. 2023

Tamara

Samsung a jeho celosvětově první 1TB mSATA disk

08. 02. 2014

08. 02. 2014

Konkrétně jde o model Samsung 1TB 840 EVO MZ-MTE1T0BW, který lze nyní objednávat za cenu 615 USD (asi 12 500 Kč). Zatím však není skladem.

TIP: 2 TB od Seagate – nejtenčí na světě, SSD + HDD = WD Black2

Ze specifikací nám zní nejzajímavěji velikost vyrovnávací paměti 1 GB DRAM a teoretické přenosové rychlosti: 520 MB/s při zápisu a 540 MB/s při čtení. Ty má na svědomí řadič Samsung 3-core MEX Controller taktovaný na 400MHz. Podporováno je 256bitové šifrování dat. Sloužit by vám tento malý velký disk měl 1,5 mil. hodin. To vše při spotřebě 0,1 W a hmotnosti 10 g.

Zdroj: Samsung, Laptoping

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.
Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek