Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

AMD něco chystá? Jen 8 jader s “vodníkem”…

24. 06. 2014

24. 06. 2014

Aktualizováno:Něco nového přichází…,“ uvádí viceprezident AMD, Roy Taylor, jeden ze svých „tweetů“, ve kterém ukazuje krabici nového procesoru třídy FX s (a to je na tom nejzajímavější) vodním chlazením.

TIP: Intel Pentium slaví 20 let, Pentium s odemčeným násobičem – je tady?

Více informací nemáme, ale pravděpodobně se bude procesor snažit konkurovat novým CPU od Intelu „Devil Canyon“ s odemčeným násobičem pro počítačové tunery. Proč ale muselo AMD sáhnout k „vodníkovi“? Protože bude také disponovat odemčeným násobičem a díky efektivnějšímu chlazení může dosáhnout vyšších taktů, očekávejme základní hodnoty kolem 5 GHz.

Když se řekne A, má se říci i B, a proto doplňujeme tento článek o „tajuplném procesoru“ od AMD. Protože půjde o „obyčejný“ 8jádrový model FX-9590 ve spojení s vodním chlazením Cooler Master Seidon 120 AIO LCS. Základní frekvence tohoto procesoru bude 4,7 GHz s tím, že díky Turbo Core umí atakovat až 5GHz hranici. Disponuje 8 MB L2 a L3 cache paměti (celkem 16 MB) a podporuje DDR3-1866 v 2kanálovém zapojení. Nemalé TDP čítá celých 219 W. Udávaná cena je 359 USD (asi 7 200 Kč), což je o pouhých 40 USD (asi 810 Kč) více, než za verzi bez chladiče. Zázrak se tedy nekoná…

Zdroj: HardwareCanucks, Hexus.net

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).

Nepřehlédněte

Vega je jednou z nejjasnějších hvězd na našem nebi. Dokáže však základní model značky Niceboy zazářit v recenzi? Zaujal nás hlavně nízkou cenou 990 Kč, která z ní činí nejlevnější akční kameru, jakou jsme měli v redakci k testování. Papírově neslibuje zázraky, ale papír je jedna věc, nás zajímala realita.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek