Pátek , 19. 07. 2024

Čeněk

Tech společnost odhalila kompostovatelné kryty na telefon, ze kterých vyrostou rostliny

27. 12. 2023

27. 12. 2023

Plastové kryty na telefony jsou sice oblíbené pro svou cenovou dostupnost, ale jejich rozklad trvá dlouho, což vede k obavám z jejich dopadu na skládky a ekosystémy. Vliv plastů na životní prostředí obecně nelze ignorovat, protože mohou přetrvávat v životním prostředí stovky nebo dokonce tisíce let, což vede k dlouhodobému znečištění. Ve spojení technologií a inovací ohleduplných k životnímu prostředí představila společnost iGreen Gadgets kryt na telefon primárně pro iPhony, který je kompostovatelný a může vykvést do minizahrádky plné sedmikrásek, pomněnek a bazalky.

Kryt má stojan na osivo

Kryt iGreen Cover se dodává ve verzích přizpůsobených pro iPhone 13, 14 a 15 Pro. Jeho vnitřek je opatřen vodou ředitelným ochranným filmem. Jak se tento film během rozkladu rozpouští, odhaluje se skrytý rezervoár semen. Kryt je vyroben z kukuřičného škrobu a zajišťuje rychlou absorpci a rozklad v půdě. Uživatel potřebuje zalévat kryt pouze při zasazení do půdy. Jakmile se kryt roztaví, vložená semena se uvolní a distribuují do země níže, což uživatelům umožňuje bez námahy pěstovat bylinky nebo květiny z jejich likvidovaného krytu iPhonu.

Původní cena byla 22,00 EUR, v současnosti je k dispozici za 17,99 EUR za kus. Zelená barva krytu telefonu symbolizuje bazalku, žlutá sedmikrásku a modrá pomněnky.

Rostliny rostou okamžitě, tvrdí společnost

Společnost iGreen Gadgets vysvětlila své poslání a uvedla, že jejich kryt byl vyroben tak, aby pomohl lidem a společnostem pochopit, jak škodlivé jsou plastové kryty na telefony pro životní prostředí. Mnozí nevědí, že k výrobě krytů na smartphony se ročně spotřebuje přes 20 000 tun toxického plastu. Ročně se celosvětově prodá kolem 1 miliardy krytů a téměř všechny obsahují asi 20 gramů plastu, který nelze recyklovat. To dává dohromady více než 20 tisíc tun plastu ročně a trvá asi 500 let, než se tento plast rozpadne.

K TÉMATU  OpenMTK: jak dostat ze svého DivX přehrávače maximum (2. díl)

Většina pouzder na telefony je vyrobena z různých typů plastů, které jsou smíchány dohromady, takže je obtížné je recyklovat nebo znovu použít. V současné době je jediným způsobem, jak se zbavit většiny plastových krytů, jejich vyhození na skládku nebo spálení, ale obě tyto metody jsou škodlivé pro životní prostředí, protože kryty se nerecyklují. Kryt iGreen iPhone vyvinutý v Itálii je výsledkem dvouletého výzkumu a vývoje materiálů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ať už budete chtít instalovat nová Windows 7 na HTPC, nebo na svůj klasický počítač, může se vám hodit následující postup. Instalace z USB je nyní mimořádně snadná.

Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.
Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek