Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

Tech společnost odhalila kompostovatelné kryty na telefon, ze kterých vyrostou rostliny

27. 12. 2023

27. 12. 2023

Plastové kryty na telefony jsou sice oblíbené pro svou cenovou dostupnost, ale jejich rozklad trvá dlouho, což vede k obavám z jejich dopadu na skládky a ekosystémy. Vliv plastů na životní prostředí obecně nelze ignorovat, protože mohou přetrvávat v životním prostředí stovky nebo dokonce tisíce let, což vede k dlouhodobému znečištění. Ve spojení technologií a inovací ohleduplných k životnímu prostředí představila společnost iGreen Gadgets kryt na telefon primárně pro iPhony, který je kompostovatelný a může vykvést do minizahrádky plné sedmikrásek, pomněnek a bazalky.

Kryt má stojan na osivo

Kryt iGreen Cover se dodává ve verzích přizpůsobených pro iPhone 13, 14 a 15 Pro. Jeho vnitřek je opatřen vodou ředitelným ochranným filmem. Jak se tento film během rozkladu rozpouští, odhaluje se skrytý rezervoár semen. Kryt je vyroben z kukuřičného škrobu a zajišťuje rychlou absorpci a rozklad v půdě. Uživatel potřebuje zalévat kryt pouze při zasazení do půdy. Jakmile se kryt roztaví, vložená semena se uvolní a distribuují do země níže, což uživatelům umožňuje bez námahy pěstovat bylinky nebo květiny z jejich likvidovaného krytu iPhonu.

Původní cena byla 22,00 EUR, v současnosti je k dispozici za 17,99 EUR za kus. Zelená barva krytu telefonu symbolizuje bazalku, žlutá sedmikrásku a modrá pomněnky.

Rostliny rostou okamžitě, tvrdí společnost

Společnost iGreen Gadgets vysvětlila své poslání a uvedla, že jejich kryt byl vyroben tak, aby pomohl lidem a společnostem pochopit, jak škodlivé jsou plastové kryty na telefony pro životní prostředí. Mnozí nevědí, že k výrobě krytů na smartphony se ročně spotřebuje přes 20 000 tun toxického plastu. Ročně se celosvětově prodá kolem 1 miliardy krytů a téměř všechny obsahují asi 20 gramů plastu, který nelze recyklovat. To dává dohromady více než 20 tisíc tun plastu ročně a trvá asi 500 let, než se tento plast rozpadne.

K TÉMATU  Kam to povede aneb Blu-ray všude kolem

Většina pouzder na telefony je vyrobena z různých typů plastů, které jsou smíchány dohromady, takže je obtížné je recyklovat nebo znovu použít. V současné době je jediným způsobem, jak se zbavit většiny plastových krytů, jejich vyhození na skládku nebo spálení, ale obě tyto metody jsou škodlivé pro životní prostředí, protože kryty se nerecyklují. Kryt iGreen iPhone vyvinutý v Itálii je výsledkem dvouletého výzkumu a vývoje materiálů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Nepřehlédněte

Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek