Čtvrtek , 26. 12. 2024

Štěpán

Recenze TP-Link TL-PB10400 – energie sbalená na cesty

16. 12. 2014

16. 12. 2014

Svět je zavalen tablety a chytrými telefony, které nevydrží na baterii zrovna dlouho. To bývá problém zejména v situacích, kdy se nedostanete několik dní k elektrické zásuvce. Problém může vyřešit sekundární akumulátor, jakým je třeba TP-Link TL-PB10400.

TIP: Recenze TP-Link M5350 – mobilní internet na doma i na cesty

Akumulátor, neboli správně česky řečeno powerbanku, dostanete v elegantním a na pohled atraktivním balení, které čítá:

  • TP-Link TL-PB10400 se dvěma USB porty a LED svítilnou,
  • USB kabel (mini USB / USB),
  • cestovní pouzdro a manuál.

Technické specifikace TP-Link TL-PB10400

 

Dilema s nabíječkou

Něco chybí? Ano, postrádám nabíječku pro nabíječku – adaptér do 220V zásuvky, kterým nabijete samotné zařízení. Je to nedostatek?

Možná ano, nabíjet akumulátor o kapacitě 10 400 mAh z klasického USB portu z počítače napětím 500 mA, to chce opravdu odhodlání. Dám klidně ruku do ohně, že i největší „srdcař“ si nabíječku dokoupí. V tom případě doporučuji pořídit typ se 2 A výstupního proudu, kde bych počítal s následnou investicí okolo 300 Kč. Takovým jsem akumulátor nabil přes noc, přes den. Přesný čas jsem neměřil, trvá to dlouho.

Nebo to můžeme nahlížet z druhé strany. Výrobce vcelku logicky předpokládá, že podobnou nabíječku již vlastníte, protože jste ji obdrželi s tabletem či mobilem. Proto netřeba je „dublovat“ a zvyšovat cenu vlastního produktu.

 

Dva v jednom

Hlavním účelem powerbanky je nabíjet. To dělá dobře, lze nabíjet současně dvě zařízení (alespoň jedno musí mít vlastní USB kabel). Aby nedošlo k poškození samotného zdroje nebo připojeného zařízení, je produkt vybaven také ochranou proti zkratu, přepětí, přetížení, přebití, podpětí a přehřátí. Mně se opakovaně nabil tablet Sencor se 4 000mAh akumulátorem 1,5× (tj. na 150 %). Energii při tom záložní zdroj udržel týden bez ztráty.

K TÉMATU  Zoner Photo Studio X – o rok lepší

Na čelní straně jsou 4 diody, které vás po stisknutí tlačítka orientačně informují o stavu nabití (100 %, 75 %, 50 %, 25 % a 0 %). Když jste na nule, poslední dioda nezasvítí, ale zabliká. Zelená světélka také indikují stav nabíjení.

Kromě nabíjení, disponuje TP-Link bílou LED diodou. Bílé tlačítko stačí podržet několik sekund a rozsvítí se. Funkci baterky vnímám jako čistě doplňkovou, jasu moc nedodá, v přírodě dosvítí cca 2 m (odhadem). Kufr v autě, skříň či koupelnu bez problémů osvítí. Též si ji dokáži představit jako „noční bludičku“. Svítit vydrží opravdu dlouho, odhaduji to na mnoho dní v kuse. Mně již doma svítí druhý den a při kontrole stavu nabití na mě bliknou stále všechny čtyři zelená světélka.

 

Fotogalerie

 

Pár slov a konec

Užitečnost TL-PB10400 si dokáži představit ve dvou situacích, kdy mohou být pro leckoho jeho služby doslova k nezaplacení:

  • Na dlouhé cestě vlakem, autobusem či letadlem, kde nemáte k dispozici elektrickou zásuvku – před pár lety by se mi podobná věc hodila při cestě do Skotska, kdybych k ní měl i tablet nebo chytrý telefon.
  • Někde v přírodě – např. na dětském táboře, když potřebujeme být stále „na drátě“ a nemáme k dispozici auto, anebo v něm choulostivý majitel nechceme „třískat baterku“, anebo jinde v přírodě, když nevydržíte být bez telefonu. K dobru máte i zdroj světla.

Výrobce slibuje přes 500 nabíjecích cyklů. I po té věřím, že budete mít luxusně vyhlížející UPSku s malou svítilnou, která jistě zvládne „nakopnout“ telefon ve chvíli, kdy „totálně umřel“ a vy si potřebujete nutně zavolat a prostě to nejde (kdo z nás to nezažil).

Po stránce designu vypadá luxusně a kvalitně, což napoví i samotná krabička, ve které je powerbanka zabalena spolu s příslušenstvím. Posouzení výše ceny ponechám na zákazníkovi. Mně nepřijde 799 Kč s DPH neadekvátní. Podobnou sumu jsem nedávnou zaplatil za náhradní „no name“ akumulátor do notebooku.

K TÉMATU  Recenze tabletu Sencor Element 9,7: Vztah hlavně pracovní

 

Aktuální cena TP-Link TL-PB10400 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zápory Klady
– Chybí nabíječka do 220 V + Vysoká kapacita článků
  + Dva porty: 1 A a 2 A
– Svítilna je opravdu nouzová + Funkce svítilny

Za zapůjčení TP-Link TL-PB10400 děkujeme firmě

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...
Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Na trhu s příslušenstvím pro videokamery a fotoaparáty Sony, se objevil kabelový ovladač od čínské firmy JJC, která má ve svém portfoliu velké množství příslušenství v oboru pořizování záběrů, ať již statických či pohyblivých.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek