Čtvrtek , 16. 01. 2025

Ctirad

TrueCrypt zemřel – ať žije král!

29. 05. 2014

29. 05. 2014

Většinu uživatelů, čekajících na aktualizaci již přes 2 roky starého kódu, to jistě překvapilo, ale místo kýženého updatu se dočkali ukončení projektu.

Proč se tak stalo? Asi nemá cenu to zde rozebírat, protože internet je plný hypotéz na toto téma: od těch prostých (hacking) až po ty konspirační (ve hře může být Microsoft či samotná vláda USA, resp. její prodloužená ruka NSA). Tento článek vznikl spíše jako pocta velmi kvalitnímu a respektovanému programu a poděkování autorům. Král zemřel, ať žije král!

TIP: Winamp žil, Winamp žije, Winamp bude žít?

Informace na hostitelském webu SourceForge.net, určenému všemožným open source projektům, zní: „The development of TrueCrypt was ended in 5/2014 after Microsoft terminated support of Windows XP. Windows 8/7/Vista and later offer integrated support for encrypted disks and virtual disk images. Such integrated support is also available on other platforms. You should migrate any data encrypted by TrueCrypt to encrypted disks or virtual disk images supported on your platform.“

Zkráceně už prý program není třeba, když byla ukončena podpora Windows XP, protože Visty, „Sedmičky“ a „Osmičky“ již šifrovat disk umí (sice zdaleka ne všechny verze, ale „vzal to čert“), stejně tak jiné platformy.

Možnými alternativami z ranku svobodného softwaru se pro Vás mohou stát AxCrypt (šifruje jen soubory) či DiskCryptor (umí šifrovat oddíly včetně systémového).

Zdroj: SourceForge.net 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek