Středa , 22. 01. 2025

Slavomír

Tvorba DVD i s titulky z AVI či jiného zdroje zdarma

13. 03. 2011

Existuje spousta nástrojů, které dokážou z různých formátů videa vytvořit klasické DVD-Video. Ne však každý je zdarma a ještě méně jich umí i přiložit titulky. Naštěstí jsme jeden takovýto program našli. Jde o AVStoDVD. Podívejme se na něj blíže.

Stále ještě můžeme narazit na někoho, kdo nemá takový přehrávač, který by přehrál video stažené z Internetu i s titulky. Ať už vůbec přehrál, nebo s dobře čitelnými titulky. Jedním z řešení je převést video na klasické DVD-Video, které lze přehrát na každém DVD přehrávači nebo rekordéru.

Situaci elegantně řeší program AVStoDVD, který je zdarma a poradí si i s titulky. Jeho ovládání není naštěstí ani přehnaně složité.

  • 1) Program stáhněte ze stránek výrobce, aktuální verze je 2.3.4.
  • 2) Spusťte instalaci. Proklikejte se klasickým průvodcem. Kromě samotného AVStoDVD jsou následně instalovány i některé další součásti. Drobné potíže způsobuje IMGburn – při jeho instalaci je vhodné odškrtnout souhlas s instalací tzv. bloatwaru, v tomto případě zastoupeném zbytečným toolbarem do prohlížeče.
  • 3) Nyní lze spustit nainstalovaný AVStoDVD.
  • 4) Následně do prázdného okna Source Titles přetáhněte např. AVI soubor s filmem.
  • 5) Pokud máte ve stejné složce i titulky se stejným názvem, samy se nabídnou pro přidání.
  • 6) Jinak titulky vložte ručně pomocí zkratky Ctrl+S nebo přes pravé tlačítko myši v okně Source Titles a potom v Subtitles – Add subtitles.
  • 7) Stiskněte Start a započne tvorba výsledného DVD-Videa.

AVStoDVD má spoustu dalších voleb. Nastavovat lze detailně způsob převodu videa, který ovlivňuje jeho kvalitu. Nastavovat lze i kompresi zvuku. Vytvořit lze i úvodní grafické menu a spoustu dalších věcí. Minimálně doporučujeme nastavit si a uložit pracovní adresáře programu a označení jazyka zvukové stopy a titulků. Ostatní detaily jsou tu pro ty, kteří budou využívat program častěji. AVStoDVD uspokojí jak občasné uživatele, tak ty, kteří tvoří DVD-Video častěji. 

K TÉMATU  MiniITX skříně pro HTPC s pasivním zdrojem

avs

Při instalaci doplňku IMGBurn, který ani není nutné použít, rozhodně odškrtněte „I accept the license…“, což zabrání instalaci zbytečného panelu do webového prohlížeče

 

avs

Nastavovat není téměř nic potřeba, ale aspoň označení jazyku titulků doporučujeme navolit

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Nepřehlédněte

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek