Středa , 22. 01. 2025

Slavomír

ADATA uvádí XPG SX8000 herní SSD

30. 09. 2016

30. 09. 2016

ADATA Technology, přední výrobce výkonných modulů DRAM a NAND flash produktů, dnes představil SSD disk XPG SX8000 s rozhraním M.2, technologií 3D MLC NAND Flash a řadičem SMI 2260. SX8000 splňuje požadavky NVMe 1.2 a připojuje se přímo na základní desku prostřednictvím PCI Express 3.0 x4 (PCIe 3×4).

Díky tomu dosahuje přenosových rychlostí až 2,4 GB/s pro čtení a 1 GB/s pro zápis a hodnotu IOPS (input/output operations per second) 100K/140K. SX8000 je nabízen v různých kapacitách (128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB), díky čemuž je nová generace SSD dostupná širšímu počtu uživatelů. Mírně rychlejší verze doplněná atraktivním XPG chladičem, dostupná na konci října, nabídne estetický bonus příznivcům designového vylepšování počítače.

XPG SX8000 lze připojit ke stolním počítačům i notebookům prostřednictvím nenápadného rozhraní M.2 2280 a přenáší data pomocí PCI Express 3.0 x4. Nízká latence a velká šířka pásma PCI umožňují přenosové rychlosti až 2,4 GB/s pro čtení a až 1 GB/s pro zápis – čtyřikrát rychlejší čtení a dvakrát rychlejší zápis než je průměr u SSD disků připojovaných přes rozhraní SATA. Při měření náhodného 4K IOPS dosahuje hodnot 100K pro čtení a 140K pro zápis, což je také výrazně více než disky s rozhraním SATA. SX8000 je plně kompatibilní s NVMe 1.2, což s sebou přináší velké zvýšení výkonu, které uživatelé pocítí při běžném používání počítače, zejména při nahrávání scén v rámci her, které kladou velké nároky na datové přenosy, a v profesionálních aplikacích, jako je referování grafiky a zvuku.

SX8000 představuje novou éru SSD disků nejen co se týká výkonu, ale také samotné architektury. Používá spolehlivé 3D MLC NAND Flash, díky čemuž může ADATA nabízet verze s kapacitou od 128 GB do 1 TB. Díky 3D NAND se zvyšuje výkon a efektivita; výrazně více úložného prostoru zabírá méně místa, aniž by bylo potřeba zvyšovat energetické nároky. SX8000 slibuje ukazatel MTBF (střední čas mezi poruchami) s hodnotou 2 miliony hodin. To je o 25 % více než klasické 2D NAND SSD, které se vyznačují hodnotou MTBF 1,5 milionu hodin.

Firmware všech SSD disků ADATA se zaměřuje na špičkový výkon a integritu dat. Inteligentní cachování SLC umožňuje disku zvýšit rychlost díky módu pseudo jednoúrovňových buněk (pseudo single-level cell) v případech, kdy se vyskytnou extrémní nároky na datové přenosy. Může také využít paměť RAM počítače k dočasnému zvýšení výkonu pomocí technologie DRAM Cache Buffer, takže i v průběhu těch nejvíce náročných úloh zachová konstantní výkon. Paritní systém LDPC ECC (low density parity check error correction) chrání data před poškozením a zlepšuje jejich integritu, zatímco Data Shaping rovnoměrně rozkládá výkon mezi jednotlivé NAND Flash buňky. Díky tomu je SX8000 průkopníkem výkonu, který zahrnuje kompletní balíček funkcí zvyšujících spolehlivost. Záruční doba byla prodloužena na 5 let.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek