Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Aligator S5520: Na trh vstupuje první chytrý Aligátor pro seniory

25. 01. 2020

25. 01. 2020

S5220 Senior je proto vybaven speciálním nadstavbou s jednoduchým a výborně čitelným prostředím, díky kterému je ovládání snadné, přehledné a jednoduché. Uživatelé se nemusejí bát, že si omylem něco smažou nebo spustí něco, co nechtěli.

K dispozci jsou nejdůležitější funkce chytrých telefonů a důraz Aligator kladl především na možnost, být snadno ve spojení: uživatelé mohou používat aplikace jako např. Whatsapp, Messenger, Skype, Viber a další.

Podobně jako tlačítkové seniorské telefony i Aligator S5520 Senior podporuje službu SOS Locator. SOS tlačítko se však nachází přímo na hlavní obrazovce, nikoliv na zádech telefonu. Funguje stejně jako na tlačítkových modelech: po stisku telefon automaticky vytočí předem nastavená telefonní čísla a zároveň odešle nouzovou SMS zprávu, která díky vestavenému satelitnímu GPS přijímači obsahuje i přesnou polohu telefonu. Příjemce zprávy si tak jedním kliknutím snadno zobrazí v mapě, kde se telefon nachází.

Srdcem i mozkem S5520 je výkonný chipset Quad Core se čtyřjádrovým procesorem Cortex A7, 1GB operační paměti. Grafické aplikace podporuje 3D akcelerátor. Telefon reaguje svižně a bez problémů zvládá chod více programů najednou. Interní úložiště16GB lze doplnit microSD kartou do velikosti 512 GB. Funkce DualSIM umožňuje mít dvě SIM karty v jednom telefonu a obě mohou být na příjmu současně. Pracovní a soukromé hovory vyřídíte z jednoho přístroje.

Další funkce: podpora Google Play, mobilní internet, Bluetooth a Wi-Fi přehrávání hudby a videa. Pro mobilní internet přijímače 3G/UMTS/HSPA, pro připojení handsfree, fitness náramků, smart hodinek a dalších periferií, sloužících například pro sledování zdraví a kondice, poslouží Bluetooth.

Aligator S5520 Senior lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

 
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Wikipedia spustila tmavý režim pro svůj web pro stolní počítače. Tmavý režim byl již k dispozici v mobilních aplikacích, ale dosud chyběl na webu pro počítače. Pokud vás večer z bílého pozadí pálí oči, může to být pro vás příjemná změna.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek