Pondělí , 21. 04. 2025

Marcela

ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ SPOUŠTÍ PORTÁL DARUJNOTEBOOK.CZ

29. 10. 2020

29. 10. 2020

Mnoho rodin aktuálně řeší problémy se zajištěním komfortní distanční výuky. Důvodem je nedostatečné technické vybavení dětí. Mnohdy se o jeden počítač dělí v rodině více dětí a tak vázne komunikace nejen se školou, ale také se spolužáky a kamarády. Tato skutečnost byla impulsem pro vytvoření a spuštění portálu darujnotebook.cz, který propojuje jednotlivé školy s dárci starších či nových notebooků.

Jak portál darujnotebook.cz funguje? Jednotlivé školy zadají poptávku na potřebné dovybavení svých žáků. Poptávky jsou následně tříděny dle krajů a umístěny do sekce pro dárce. Dárce si vybere školu, kterou chce podpořit, zkontaktuje ji na uvedeném e-mailu či telefonním čísle a dohodne fyzické předání předmětu daru nebo výpůjčky. Mezi oběma subjekty je podepsána darovací smlouva. Škola předá následně notebook zákonnému zástupci žáka. Pro zjednodušení administrativní agendy pro školy a dárce, jsme umístili na portál také vzorové formuláře – darovací smlouvu, smlouvu o výpůjčce. Jaký je zájem o portál? Aktuálně evidujeme poptávky od více než 100 institucí a narůstající zájem. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.
Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek