Pátek , 24. 01. 2025

Milena

ČT spustila mobilní aplikaci iVysílání pro Android

On-line videoarchiv iVysílání ČT lze pohodlně využívat už i z chytrých mobilů se systémem Google Android – ČT pro něj vyvinula speciální aplikaci.

21. 09. 2011

21. 09. 2011

On-line videoarchiv iVysílání ČT lze pohodlně využívat už i z chytrých mobilů se systémem Google Android – ČT pro něj vyvinula speciální aplikaci.

Česká televize rozšiřuje počet mobilních platforem, z nichž lze komfortně přistupovat do iVysílání, nejobsáhlejšího českého televizního on-line videoarchivu. Přehrávat si pořady ze všech čtyř programových okruhů ČT za posledních bezmála sedm let mohou nyní již i uživatelé smartphonů a tabletů s operačním systémem Google Android. Česká televize pro tento systém vyvinula speciální aplikaci, a to ve spolupráci se společností Motion Media, jež se podílela už na aplikaci iVysílání pro iPad a iPhone.

Aplikace iVysílání ČT pro systém Google Android je ke stažení zdarma v Android Marketu:
https://market.android.com/details?id=cz.motion.ivysilani

„Aplikace videoarchivu iVysílání je nejsložitější mobilní aktivitou, kterou Česká televize podniká. Úspěch této aplikace na iPadu a iPhonu, kde máme už téměř 40.000 stažení za pouhé dva měsíce, ukazuje, že uživatelé i na mobilu podobný archiv chtějí a učí se na něm sledovat pořady ve chvíli, kdy nemají k dispozici televizor nebo počítač,“ konstatuje ředitel Nových médií ČT Milan Fridrich a dodává: „Google Android je v současnosti nejrozšířenější systém na chytrých telefonech, i když neběží zcela spolehlivě na každém zařízení. iVysílání na něm běží bez omezení a věříme, že bude stejně populární jako na produktech Apple.“

Aplikace iVysílání ČT pro Android obsahuje několik úrovní. Vedle klasické nabídky čtyř nejžhavějších aktuálních pořadů České televize lze hledat v rubrikách Pořady, Podle data aVýběry, nebo si složit vlastní menu nejoblíbenějších pořadů. V něm se pak uživateli u seriálů a cyklických pořadů vždy po televizní premiéře automaticky načítá nový díl seriálu, respektive aktuální vydání pořadu. Vyhledávání pořadů v aplikaci je možné podle žánru i data – k dispozici jsou denní programové plány všech čtyř programových okruhů ČT.

„Aplikace iVysílání pro Android je maximálně přehledná a jednoduchá, maximálně intuitivní. Pokud zjistíme, že některé věci přebývají, nebo chybí, tak stejně jako u jiných aplikací vytvoříme rychlou aktualizaci, aby používání iVysílání bylo pro uživatele co nejpříjemnější,“ doplňuje Milan Fridrich.

iVysílání pro Google Android je již třináctou mobilní aplikací České televize. Diváci již čile využívají aplikace ČT24 pro iPhone, Android, chytré Nokie a systém Samsung Bada. Na stejných platformách jsou také aplikace sportovní ČT4. Speciálně pro iPad byly vytvořeny tři aplikace: ČT24, ČT4 a iVysílání. Právě iVysílání má svou speciální aplikaci také pro iPhone. Těchto dvanáct mobilních aplikací ČT má už přes 250.000 stažení a využívá je denně pravidelně několik desítek tisíc lidí.

„Česká televize sází na mobilní aplikace, protože chytré telefony a tablety jsou novým televizorem budoucnosti, který bude doplňovat klasické televizní přijímače a osobní počítače. Aplikace informují, přinášejí reportáže, umožňují živé sledování programu i přehrávání pořadů z archivu. Je to komplexní multimediální služba, která v budoucnu bude samozřejmostí. Nyní jsme na začátku, ale vývoj vypadá pro služby České televize slibně,“ popisuje Fridrich.

Česká televize plánuje na podzim vytvořit aplikace pro nový operační systémWindows Phone 7, který má běžet na nových chytrých mobilech Nokia. Půjde rovněž o aplikace ČT24, ČT4 a iVysílání. Hledají se rovněž možnosti pro nejmodernější verze smartphonu Blackberry.

V následujících měsících budou všechny dosud spuštěné aplikace České televize procházet revizí a aktualizacemi, tak aby reagovaly na technologický vývoj, zvláště nové možnosti telefonů, a aby přinášely služby, jež se ukáží jako klíčové pro zájem uživatelů aplikace používat.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
Niceboy RAZE 2 twins se nebojí originality a inovativního přístupu. Navíc opět nabízí ochranu proti vodě IPx7. RAZE 2 twins tvoří dva menší reproduktory s možností pevného fyzického spojení a ještě překrytí ochrannou gumou, která dodá potřebný styl a základní odolnost při pádu. Každý nabízí výkon 12 W, propojeny jsou navzájem technologií True Wireless a k počítači či mobilu se připojí prostřednictvím Bluetooth 4.2.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek