Úterý , 21. 01. 2025

Běla

Externí rámeček na disky ED600

31. 01. 2018

31. 01. 2018

ADATA Technology, přední výrobce pamětí, představila externí rámeček na disky ED600. Nový model kombinuje pohodlnost používání přenosných externích disků s výkonem SSD disků. ED600 je kompatibilní s pevnými disky i SSD disky a díky podpoře USB 3.1 dosahuje rychlostí až 5 Gb/s. Nejen že je ED600 odolný a stylový, je také velmi uživatelsky příjemný. Jednoduše ho zprovozníte za tři sekundy, aniž byste k tomu potřebovali nějaké další nástroje.

TIP: ADATA SD700 – KVAPNÍK OTLOUKÁNEK PRO PANA BONDADATA

Při návrhu ED600 se myslelo na snadnost použití. Instalace zařízení vyžaduje pouze tři kroky, které se dají zvládnout během tří sekund, i když uživatel nepatří zrovna mezi počítačové odborníky. ED600 podporuje 7 mm a 9,5 mm vysoké 2,5“ disky SATA a je kompatibilní s operačními systémy Windows i MacOS. Díky tomu bude fungovat se stolními počítači, notebooky i herními konzolemi. Bezpečnostní zámek navíc zajistí, aby disk z rámečku nevypadl kvůli prudkému pohybu nebo nárazu, takže uživatelé mohou být v klidu.

ED600 má pogumovaný černý kryt a hliníkové logo, což mu propůjčuje punc stylu a bezpečí. Obojí je navíc podtrženo ochranou IP54 proti prachu a vlhkosti. To znamená, že se uživatelé nemusí bát ztráty svých dat kvůli vodě nebo malým částečkám, které by mohly proniknout do jejich disků. ED600 proto může být používán v celé řadě různých prostředí. Kromě toho nabízí výbornou odolnost proti nárazům díky silikonové vrstvě uvnitř svého obrněného vnějšího krytu. Disky uvnitř tak přežijí pád až z výšky jednoho metru.

V České republice bude za doporučenou koncovou cenu 349,- Kč s DPH k dispozici v únoru 2018.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek