Pondělí , 23. 12. 2024

Vlasta

Kritická zranitelnost na Wikipedia.org a dalších „Wiki“ stránkách

11. 02. 2014

11. 02. 2014

Check Point Software Technologies Ltd. informoval o odhalení kritické zranitelnosti v populární webové open-source platformě MediaWiki, která je používána k vytváření a správě „wiki“ stránek. Platforma MediaWiki zahrnuje i Wikipedia.org, šestou nejnavštěvovanější webovou stránku na světě1 s více než 94 miliony unikátních návštěvníků za měsíc.

Tato kritická zranitelnost v MediaWiki (verze 1.8 a vyšší) umožňovala vzdálené spuštění škodlivého kódu a útočníci mohli získat plnou kontrolu nad zranitelným webovým serverem. Check Point okamžitě upozornil WikiMedia Foundation a informoval o zranitelnosti a po jejím ověření vydala WikiMedia Foundation potřebné aktualizace a opravy softwaru MediaWiki.

Pokud by zranitelnost nebyla odhalena, mohli útočníci ovládat webový server Wikipedia.org nebo jakoukoli jinou „wiki“ stránku fungující na platformě MediaWiki a potenciálně mohli infikovat škodlivým kódem uživatelská zařízení návštěvníků stránek.

WikiMedia Foundation vydala po odhalení zranitelnosti společností Check Point bezpečnostní aktualizaci svého softwaru a vyzvala všechny zákazníky MediaWiki, aby co nejdříve aplikovali bezpečnostní záplaty.

Je to teprve třetí zranitelnost od roku 2006 spojená se vzdáleným spuštěním kódu, která byla nalezena v platformě MediaWiki.

Zdroj: Tisková zpráva

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek