Středa , 09. 07. 2025

Drahoslava

Minimalistická True Wireless sluchátka LAMAX Dots1

12. 12. 2018

12. 12. 2018

Společnost LAMAX Electronics (LAMAX), úspěšný výrobce audiovizuální elektroniky, uvádí na trh další novinku náležející do řady bezdrátové audio výbavy LAMAX. Tentokrát jde o True Wireless bezdrátová sluchátka Dots1, která přes svou kompaktní velikost nabízejí poctivý výkon při přehrávání.

Sluchátka LAMAX Dots1 přicházejí s minimalistickým designem a čistými, neokoukanými tvary, jakož i čistým a nezkresleným zvukovým výstupem, který uživatelům nabízí hutné basy i jasné zpracování vyšších tónů. Po stránce designu je třeba zdůraznit tóny tyrkysové barvy, která je pro značku typická. Součástí zařízení je i integrovaný mikrofon, díky kterému můžete snadno vyřizovat telefonní hovory ze spárovaného smartphonu. Tyto hovory přijmete pomocí jediného multifunkčního ovládacího tlačítka, takže svůj telefon ani nemusíte vytahovat z kapsy, batohu či kabelky.

Sluchátka mají stejně jako další produkty LAMAX Electronics univerzální využití, takže se neztratí při sportu či například ani v kanceláři. A ono „neztratí“ myslíme doslova, protože k nim dostanete krabičku na přenášení, která zabrání častému nešvaru bezdrátových špuntů. Jeden se často někam zakutálí, ale v tomto případě budete mít oba na jednom místě. O ztrátu sluchátek se nemusíte strachovat ani při sportu, kdy můžete využít jednu ze tří sad háčků pro připevnění k uším, která jsou součástí balení. A přímo v balení navíc naleznete i tři různé velikosti špuntů odpovídající přesně vašim potřebám.

Baterie s kapacitou 100 mAh na jedno nabití fungují až 6 hodin v režimu Mono, respektive 3 hodiny v režimu Stereo. Krabička „proti ztrátě“ navíc zároveň slouží i jako nabíjecí stanice s kapacitou baterie 520 mAh, díky které si špunty na cestách nabijete až pětkrát. Sluchátka LAMAX Dots1 se z „nuly na sto“ dostanou asi za dvě hodiny a v pohotovostním režimu vydrží 150 hodin. Samotné pouzdro pak dobijete skrze micro USB port.

Se zdrojovým zařízením se sluchátka LAMAX Dots1 spárují prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth 4.2, která má dosah až do 10 metrů. K párování navíc dochází ihned po zapnutí – nejprve se navzájem vyhledají oba špunty, které následně vyhledají telefon či jiné zařízení podporující Bluetooth.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Nepřehlédněte

Čtyři roky poté, co Google prohlásil, že chce blokovat soubory cookie třetích stran v prohlížeči Chrome, potvrdil, že nakonec nebude blokovat online sledovače. V roce 2020, přibližně v době, kdy Apple zablokoval soubory cookie třetích stran v Safari, Google trval na tom, že udělá totéž. O čtyři roky později se Google zdánlivě vzdal jejich blokování.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek