Pondělí , 18. 11. 2024

Romana

Minimalistická True Wireless sluchátka LAMAX Dots1

12. 12. 2018

12. 12. 2018

Společnost LAMAX Electronics (LAMAX), úspěšný výrobce audiovizuální elektroniky, uvádí na trh další novinku náležející do řady bezdrátové audio výbavy LAMAX. Tentokrát jde o True Wireless bezdrátová sluchátka Dots1, která přes svou kompaktní velikost nabízejí poctivý výkon při přehrávání.

Sluchátka LAMAX Dots1 přicházejí s minimalistickým designem a čistými, neokoukanými tvary, jakož i čistým a nezkresleným zvukovým výstupem, který uživatelům nabízí hutné basy i jasné zpracování vyšších tónů. Po stránce designu je třeba zdůraznit tóny tyrkysové barvy, která je pro značku typická. Součástí zařízení je i integrovaný mikrofon, díky kterému můžete snadno vyřizovat telefonní hovory ze spárovaného smartphonu. Tyto hovory přijmete pomocí jediného multifunkčního ovládacího tlačítka, takže svůj telefon ani nemusíte vytahovat z kapsy, batohu či kabelky.

Sluchátka mají stejně jako další produkty LAMAX Electronics univerzální využití, takže se neztratí při sportu či například ani v kanceláři. A ono „neztratí“ myslíme doslova, protože k nim dostanete krabičku na přenášení, která zabrání častému nešvaru bezdrátových špuntů. Jeden se často někam zakutálí, ale v tomto případě budete mít oba na jednom místě. O ztrátu sluchátek se nemusíte strachovat ani při sportu, kdy můžete využít jednu ze tří sad háčků pro připevnění k uším, která jsou součástí balení. A přímo v balení navíc naleznete i tři různé velikosti špuntů odpovídající přesně vašim potřebám.

Baterie s kapacitou 100 mAh na jedno nabití fungují až 6 hodin v režimu Mono, respektive 3 hodiny v režimu Stereo. Krabička „proti ztrátě“ navíc zároveň slouží i jako nabíjecí stanice s kapacitou baterie 520 mAh, díky které si špunty na cestách nabijete až pětkrát. Sluchátka LAMAX Dots1 se z „nuly na sto“ dostanou asi za dvě hodiny a v pohotovostním režimu vydrží 150 hodin. Samotné pouzdro pak dobijete skrze micro USB port.

Se zdrojovým zařízením se sluchátka LAMAX Dots1 spárují prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth 4.2, která má dosah až do 10 metrů. K párování navíc dochází ihned po zapnutí – nejprve se navzájem vyhledají oba špunty, které následně vyhledají telefon či jiné zařízení podporující Bluetooth.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.
Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.

Nepřehlédněte

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek