Neděle , 22. 12. 2024

Šimon

Nejlepší produkt na CESu? OLED televizor LG

01. 02. 2012

01. 02. 2012

Nejlepším produktem na letošní výstavě CES byl jednoznačně televizor LG 55EM9600 s OLED technologií. Na tom se shodla odborná porota. Konkurence přitom byla silná – od systémů pro přenos signálu vzduchem, přes multimediální tablety až po 3D tiskárnu.

„Nebyli jsme jediná společnost, která na výstavě představovala 55“ OLED televizor, ale právě náš model zaujal návštěvníky a porotu nejvíce,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

OLED TV se odlišuje od konkurence tím, že má čtyřbarevné pixely (běžně se používají jen tři barvy); k základní červené, zelené a modré barvě se přidává ještě barva bílá. Díky ní je obraz přirozeně živý, jasný a ostrý. OLED displej je možné sledovat z libovolného úhlu, aniž by divák viděl jiné odstíny barev. Díky principu OLED televizorů, které nejsou podsvícené, ale kde každý bod emituje světlo, je možné dosáhnout prakticky nekonečného kontrastu. Jeden pixel může být dokonale černý, sousední bude zářit jasnou barvou. Tím je zachována maximální čistota a ostrost obrazu. Technologicky nemůžou takový obraz nabídnout ani LCD ani LED televizory. Překreslení u OLED displeje je navíc tisíckrát rychlejší než u těch nejlepších LCD/LED televizorů. Obraz tak nebude nikdy rozmazaný.

Již tradičně klade LG obrovský důraz na design. Obrazovka televizoru má jen 1 mm štíhlý rám a je extrémně plochá – hloubka televizoru činí neuvěřitelné 4 mm, tedy asi jako tři kreditní karty. Díky tomu nový televizor prakticky splývá se zdí. „Na český a slovenský trh se dostane ještě letos, předpokládáme, že to bude v druhé polovině roku. Oproti konkurenci očekáváme, že cenu budeme umět stlačit výrazně pod 100 000 korun,“ dodal Martin Malý, tiskový mluvčí.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek