Pondělí , 15. 04. 2024

Anastázie

Nejlepší produkt na CESu? OLED televizor LG

01. 02. 2012

01. 02. 2012

Nejlepším produktem na letošní výstavě CES byl jednoznačně televizor LG 55EM9600 s OLED technologií. Na tom se shodla odborná porota. Konkurence přitom byla silná – od systémů pro přenos signálu vzduchem, přes multimediální tablety až po 3D tiskárnu.

„Nebyli jsme jediná společnost, která na výstavě představovala 55“ OLED televizor, ale právě náš model zaujal návštěvníky a porotu nejvíce,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

OLED TV se odlišuje od konkurence tím, že má čtyřbarevné pixely (běžně se používají jen tři barvy); k základní červené, zelené a modré barvě se přidává ještě barva bílá. Díky ní je obraz přirozeně živý, jasný a ostrý. OLED displej je možné sledovat z libovolného úhlu, aniž by divák viděl jiné odstíny barev. Díky principu OLED televizorů, které nejsou podsvícené, ale kde každý bod emituje světlo, je možné dosáhnout prakticky nekonečného kontrastu. Jeden pixel může být dokonale černý, sousední bude zářit jasnou barvou. Tím je zachována maximální čistota a ostrost obrazu. Technologicky nemůžou takový obraz nabídnout ani LCD ani LED televizory. Překreslení u OLED displeje je navíc tisíckrát rychlejší než u těch nejlepších LCD/LED televizorů. Obraz tak nebude nikdy rozmazaný.

Již tradičně klade LG obrovský důraz na design. Obrazovka televizoru má jen 1 mm štíhlý rám a je extrémně plochá – hloubka televizoru činí neuvěřitelné 4 mm, tedy asi jako tři kreditní karty. Díky tomu nový televizor prakticky splývá se zdí. „Na český a slovenský trh se dostane ještě letos, předpokládáme, že to bude v druhé polovině roku. Oproti konkurenci očekáváme, že cenu budeme umět stlačit výrazně pod 100 000 korun,“ dodal Martin Malý, tiskový mluvčí.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Po dlouhé době přinášíme unboxing video bezdrátového reproduktoru. Testovaný výrobek se však od těch v poslední době testovaných liší, Genesis Helium 300BT ARGB jsou klasickou stereo soustavou dvou reproduktorů o celkovém výkonu 24 W.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek