Sobota , 30. 11. 2024

Ondřej

Nová vlajková loď Cinema EOS: filmová full frame kamera C700 FF

31. 03. 2018

31. 03. 2018

Canon představil nejnovější přírůstek do rodiny systému Cinema EOS – filmovou full-frame kameru C700 FF. Díky CMOS snímači nové generace umožňuje pořizovat záběry v rozlišení až 5,9K. Canon EOS C700 FF podporuje natáčení ve více formátech a je kompatibilní s širokou škálou objektivů systému EF i PL. Při použití s objektivy EF je k dispozici inovativní systém automatického zaostřování s duálními pixely CMOS, který udržuje přesné zaostření na pohybující se objekty.

Hlavní přednosti filmové kamery C700 FF:

  • Full-frame CMOS snímač s rozlišením 5,9K
  • Dynamický rozsah 15 EV
  • Různé režimy práce snímače včetně velikostí full-frame, Super 35mm a Super 16mm
  • Přesný a spolehlivý systém automatického zaostřování s duálními pixely CMOS
  • Bajonet Canon EF
  • Možnost natáčení v řadě formátů včetně Canon Cinema RAW, ProRes a XF-AVC
  • Redukce šumu a modré

Základem kamery C700 FF je zcela nový full-frame CMOS snímač velikosti 38,1 x 20,1 milimetrů, který Canon navrhl pro podporu té nejlepší filmové produkce. Autoři tak mohou pořizovat záběry s neuvěřitelně nízkým šumem, přirozeným podáním pleťových tónů, malou hloubkou ostrosti a širokou tonalitou překračující i možnosti dynamického rozsahu 15 EV. Tento snímač přitom umožňuje natáčení hned v několika režimech. Vedle full-frame například i v Super 35mm a Super 16mm. K tomu navíc podporuje řadu formátů – od ProRes přes XF-AVC až po nekomprimovaný Cinema RAW. Nejnovější filmová kamera tak výrazně zjednodušuje i postprodukční práce.

Canon EOS C700 FF je kompatibilní s dokovatelným záznamovým RAW zařízením CODEX CDX-36150, díky kterému lze natáčet ve 12/10bitovém RAW formátu při rozlišení 5,9k, 12bitovém RAW formátu při rozlišení 4K i 2K a ve formátu ProRes při rozlišení 4K. Nová kamera se může pochlubit i snímkovací frekvencí, kdy při rozlišení 5,9K zvládá až 60 snímků za sekundu, při rozlišení 4K až 72 snímků za sekundu a při rozlišení 2K až 168 snímků za sekundu1.

Canon C700 FF je k dispozici ve variantě pro bajonet EF i PL a je kompatibilní s celou škálou objektivů EF a EF Cinema. Výška snímače 20,1 milimetrů umožňuje používat i anamorfické objektivy. Její uživatele určitě potěší i kompatibilita s příslušenstvím pro kameru EOS C700, jako je například elektronický hledáček EVF-V70, jednotka dálkového ovládání OU-700 nebo upevňovací adaptéry B4: MO-4E (pro bajonet EF) a MO-4P (pro bajonet PL). Nová filmová kamera je tedy široce přizpůsobitelným zařízením, díky kterému mohou dát tvůrci snímků volný průchod tvůrčím nápadům a zužitkovat všechny výhody moderních technologií.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Celosvětový výpadek počítačů s Windows byl způsoben požadavky Evropské komise, říká Microsoft, a měli bychom si na to zvyknout. Výpadek, který zavíral letiště, nemocnice a televizní stanice, byl ve skutečnosti způsoben jedinou aktualizací systému Windows. Bezpečnostní firma CrowdStrike vydala chybnou aktualizaci, která, jak připouští, způsobila problém.
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.

Nepřehlédněte

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek