Pondělí , 20. 01. 2025

Ilona

Phab 2 Pro – první smartphone s technologií Tango

19. 07. 2016

19. 07. 2016

Společnost Lenovo představila na letošním veletrhu TechWorld Phab 2 Pro, první smartphone na světě s technologií Tango, která umožní uživatelům pracovat s rozšířenou realitou prostřednictvím telefonu. Spolu s touto novinkou byly také uvedeny modely Phab 2 Plus s duálním zadním fotoaparátem a smartphone Phab 2.

Na rozdíl od jiných telefonů je Phab 2 Pro vybaven technologií Tango, kterou tvoří sada senzorů a software od společnosti Google snímající a mapující okolí. Díky této výbavě se rozšířená realita ve smartphonech stává skutečností. Zařízení tak bude přesně vědět, v jakém prostoru se nachází, a zvládne se v něm bez problému orientovat. Zároveň dokáže zasadit virtuální objekty do reálného světa, což ocení nejen herní nadšenci, ale třeba i lidé, kteří často nakupují online.

Uživatelé si díky technologii Tango budou moci v reálném prostředí například zahrát svou oblíbenou hru s virtuálními postavami. Stejně tak mohou chovat virtuálního domácího mazlíčka, který s nimi bude trávit čas nejen doma, ale i kdekoliv na cestách.

Technologie Tango mapuje také vnitřní prostory, takže zařízení může sloužit i jako „indoor navigace“. Majitelé Phab 2 Pro se díky tomu už nikdy neztratí v obchodním centru, na úřadě nebo v kancelářském komplexu. Jejich telefon je vždy dovede tam, kam potřebují. S aplikací GuidiGO se návštěvy muzeí nebo galerií stanou ještě zábavnější. Stačí si předem vybrat exponáty, které si chce uživatel prohlédnout, a Phab 2 Pro sám vyhledá tu nejlepší trasu k cíli.

Své využití najde tento smartphone také při pořizování nové výbavy do bytu. Stačí si v pohodlí domova vybrat v e-shopu nábytek, který Phab 2 Pro umístí do obrazu reálného pokoje. Každý tak snadno zjistí, zda se jím vyhlédnutá postel nebo komoda do daného prostoru hodí rozměrově i barevně. Pokud se bude uživateli nábytek líbit, může si ho jednoduše objednat online.

Jedinečným schopnostem zařízení Phab 2 Pro s technologií Tango vdechují život tři hlavní prvky: sledování pohybu, prostorové vnímání a okamžité měření reálných prostor. Při sledování pohybu vidí „oko“ smartphonu Phab 2 Pro svou polohu ve 3D zobrazení, zatímco měření reálných prostor upřesňuje přístroji jeho umístění. Prostorové vnímání pak umožňuje analyzovat tvar okolního světa pomocí detekce překážek kolem zařízení. Smartphone tak nyní vůbec poprvé v historii dokáže vizualizovat a pochopit okolní objekty i prostředí pomocí senzorů, které zachytí více než 250 000 údajů za vteřinu.

Phab 2 Pro je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 652, který kombinuje prémiový hardware s efektivními procesy. Zároveň přináší vysokorychlostní připojení LTE (4G) a fotoaparáty se senzory pro rychlejší zpracování všech dat. Heterogenní výpočetní platforma procesoru Snapdragon je optimalizována pro celodenní využití technologie Tango. Procesor také bez problémů zvládá zpracovat a opatřit časovým údajem všechna data, která zařízení získává z několika senzorů, gyroskopu a akcelerometru. Díky tomu funguje rozšířená realita smartphonu plynule a grafické překryvy na displeji vypadají přirozeně.

Phab 2 Pro je vybaven technologií Dolby Audio Capture 5.1 s certifikací Dolby Atmos, aby uživatelé mohli zachytit každý okamžik na video s vysokou kvalitou zvuku. To vše umožňují tři mikrofony s prostorovým snímáním a redukcí šumu spolu s 16Mpx fotoaparátem, který podporuje ostrý záznam videa. Díky pohlcujícímu zvuku podpořenému technologií Dolby Atmos mají uživatelé i při poslechu hudby ze sluchátek pocit, jako by byli přímo na koncertě své oblíbené kapely. 6,4palcový Phab 2 Pro se může také pochlubit displejem s QHD rozlišením (2560 x 1440), který optimalizuje jas obrazu v závislosti na okolním osvětlení a prostředí.

Smartphone Phab 2 Plus přináší uživatelům dva zadní 13Mpx fotoaparáty se světelností čočky f2.0 a okamžitým ostřením. Dále nabídne také profesionální obrazový procesor Fujitsu Milbeaut, kterým jsou vybaveny fotoaparáty Leica. I amatérští fotografové tak mohou pořídit špičkové snímky při nízké hladině osvětlení a s vysokým kontrastem při zachování přirozené barvy, s vysokými detaily na stinných místech a podmanivým rozostřeným pozadím. Software fotoaparátu nabízí i manuální režim, stejně jako rozšířenou realitu a další speciální efekty.

Phab 2 je cenově dostupný smartphone podporující rozšířenou realitu. Nabízí také řadu atraktivních vlastností, které jsou obvykle dostupné pouze u modelů vyšších tříd. V režimu rozšířené reality lze s Phab 2 vytvořit více unikátních fotografií a videozáznamů díky kombinaci různých efektů, jako je virtuální prostředí nebo kreslení přímo do snímků, což je ideální pro sdílení na Facebooku či Instagramu. K dalším přednostem patří 6,4palcový HD displej, 13Mpx fotoaparát s rychlým zaostřováním a 32GB vnitřní úložiště rozšiřitelné pomocí microSD karty.

Všechny smartphony z produktové řady Phab 2 budou celosvětově dostupné od začátku září. Dostupnost ani cena pro český trh zatím nebyly stanoveny.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Jak může malá firma zvládnout rychlý růst a zároveň udržet vysokou kvalitu služeb? Pavel, majitel obchodu s designovým nábytkem, našel řešení v nástroji ChatGPT. Tento AI systém mu pomohl automatizovat komunikaci se zákazníky, zefektivnit marketing a úspěšně expandovat na zahraniční trhy. Pavel tak nejen zvládl nápor objednávek, ale také posunul své podnikání na novou úroveň, díky čemuž se mohl soustředit na to, co dělá nejlépe – design nábytku.

Nepřehlédněte

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek